Пошук по сайту

Головна сторінка   Бланки   Договори   Заповнення бланків   

Методичні рекомендації щодо оформлення конкурсних робіт для участі у Конкурсі презентацій пам’ятників «Застиглі миттєвості»

Методичні рекомендації щодо оформлення конкурсних робіт для участі у Конкурсі презентацій пам’ятників «Застиглі миттєвості»

Додаток № 1
Інформація щодо проведення

заходів 2015 року в межах щорічної обласної пошуково-краєзнавчої експедиції «Донбас екскурсійний».
У 2015 році згідно з наказом Донецького обласного Центру туризму та краєзнавства учнівської молоді від 07.04 2015 р. № 23 в межах щорічної обласної пошуково-краєзнавчої експедиції «Донбас екскурсійний» (далі – експедиція «Донбас екскурсійний») у Донецькій області проводяться: Конкурс презентацій пам’ятників «Застиглі миттєвості», Конкурс есе «Розповідає старе фото», Конкурс туристсько-краєзнавчих та екскурсійних об’єктів «Мій рідний Донбас».

Мета конкурсів та виставки - залучення учнівської молоді до краєзнавчої та пошуково-дослідницької роботи, створення умов для стимулювання дитячого та молодіжного туризму та краєзнавства; популяризація рекреаційно-ресурсної бази Донбасу як краю з великим природним та історичним потенціалом; збір матеріалів та видання туристсько-краєзнавчого альманаху.

Загальне керівництво та безпосередню підготовку щодо проведення конкурсів та виставки здійснює Донецький обласний Центр туризму та краєзнавства учнівської молоді.

Попередні заявки на участь приймаються за електронною адресою: e-mail: octk2014@gmail.com

Термін прийому робіт, супроводжувальних матеріалів та надрукованих заявок для участі у Конкурсі туристсько-краєзнавчих есе «Розповідає старе фото» - до 17.05.2015 ; у Конкурсі презентацій пам’ятників «Застиглі миттєвості» й Конкурсі туристсько-краєзнавчих та екскурсійних об’єктів районів (міст) «Мій рідний Донбас» – до 25.10.2015 р. (за адресою обласного Центру туризму та краєзнавства учнівської молоді: 84333, м. Краматорськ, вул. Соціалістична, 15).

У конкурсах та виставці беруть участь як окремі учні 7-11 класів, так і колективи школярів під керівництвом педагога (наукового керівника), які вчасно подали попередні заявки до ОЦТК згідно з затвердженою формою (Додаток № 5).

Результат конкурсів визначається членами Оргкомітету згідно з «Методичними рекомендаціями щодо оформлення конкурсних робіт» (Додатки №№ 2-4). Переможці та призери конкурсу будуть нагороджені грамотами та дипломами департаменту освіти і науки Донецької облдержадміністрації та Донецького обласного Центру туризму та краєзнавства учнівської молоді.

Донецький ОЦТК залишає за собою право використовувати конкурсні матеріали у краєзнавчих виданнях обласного Центру та експонувати на туристсько-краєзнавчих виставках.

Роботи будуть представлені під час обласної підсумкової краєзнавчої конференції «Донбас – мій рідний край» та інших масових заходах Центру.
Оргкомітет

Додаток № 2
Методичні рекомендації

щодо оформлення конкурсних робіт для участі

у Конкурсі презентацій пам’ятників «Застиглі миттєвості»
Для участі у конкурсі автор (колектив авторів) надає мультимедійні презентації маловідомих скульптурних пам’ятників, скульптурних споруд, скульптурних композицій, меморіальних дошок рідного міста чи району, пов’язаних з визначними діячами історії Донеччини та визначними подіями в історії рідного краю.

Один автор (колектив авторів) може надати не більше 3-ох робіт (тобто 3-х презентацій різних пам’ятників).

Конкурсна робота повинна містити:

 • Презентацію пам’ятника (українською мовою);

 • СD-диск з електронним варіантом матеріалів роботи.
 1. Вимоги до оформлення презентації:

Презентація може бути виконана за допомогою будь-якої програми.

Презентація не повинна бути громіздкою та перевантаженою (оптимально - 10 слайдів).

На титульному слайді вказуються дані про автора (авторів), (П.І.Б. повністю), назва навчально-виховного закладу, назва презентації, дата розробки. Можливе використання колонтитулів.

Останній слайд повинен містити перелік використаних джерел, активні та точні посилання на всі графічні об’єкти (власні фото, завантажені з інтернету, відскановані тощо.

Вимоги до змісту мультимедійної презентації:

- дотримання прийнятих правил орфографії, пунктуації, скорочень і правил оформлення тексту;

- відсутність фактичних помилок, достовірність поданої інформації;

- лаконічність тексту на слайді, стислість викладу, максимальна інформативність тексту, ясний виклад ідеї;

- структурованість;

- логічна послідовність і завершеність;

- об’єднання семантично пов’язаних інформаційних елементів у групи, що цілісно сприймаються;

- розташування інформації на слайді - переважно горизонтальне, зверху вниз по головній діагоналі; найбільш важлива інформація повинна розташовуватися в центрі екрану; якщо на слайді картинка, підпис з її назвою повинен розташовуватися під нею; бажано форматувати текст по ширині; не допускати «рваних» країв тексту;

- наявність не більше одного логічного наголосу: почервоніння, яскравість, обведення, миготіння, рух;

- інформація подана привабливо, оригінально, звертає увагу.

Вимоги до візуального і звукового ряду:

- оригінальність та привабливість подання інформації;

- відповідність зображень та тексту;

- якість зображення (контраст зображення по відношенню до фону; відсутність «зайвих» деталей на фотографії або картинці, яскравість і контрастність зображення , однаковий формат файлів);

- якість музичного ряду (ненав’язливість музики, збалансованість звукового супроводу, відсутність сторонніх шумів);

- обґрунтованість і раціональність використання графічних об’єктів.

Вимоги до тексту:

- читаність тексту на тлі слайда презентації (текст виразно видно на фоні слайда, використання контрастних кольорів для фону і тексту);

- для заголовків використовується шрифт не менше 24, для інформації - не менше 18;

- не допустиме змішування різних типів шрифтів в одній презентації;

- відношення товщини основних штрихів шрифту до їх висоти орієнтовно становить 1:5; найбільш легке для читання відношення розміру шрифту до проміжків між буквами: від 1:0,375 до 1:0,75;

- використання шрифтів без зарубок (їх легше читати);

- довжина рядка не більше 36 знаків;

- відстань між рядками усередині абзацу 1,5, а між абзаців - 2 інтервали;

- підкреслення використовується лише в гіперпосиланнях.

Вимоги до дизайну:

- використання єдиного стилю оформлення;

- відповідність стилю оформлення презентації (графічного, звукового, анімаційного) й змісту;

- використання для фону слайда психологічно комфортного тону;

- фон повинен бути елементом заднього (другого) плану: виділяти, відтіняти, підкреслювати інформацію, що знаходиться на слайді, але не затуляти її;

- використання не більше трьох кольорів на одному слайді (один для фону, другий для заголовків, третій для тексту);

- відповідність шаблону темі презентації (в деяких випадках може бути нейтральним);

- доцільність використання анімаційних ефектів.

Вимоги до якості навігації (перемикання слайдів):

- працездатність елементів навігації;

- якість інтерфейсу;

- доцільність і раціональність використання навігації.


 1. Електронний варіант на СD-диску обов’язково містить:

 • презентація в електронному вигляді;

 • окремий файл з заявкою (Додаток № 5);

 • електронні варіанти фотографій пам’ятника з різних ракурсів, використаних у презентації (в окремому файлі, формат: .png, .jpeg, або .tif);

 • окремий текстовий файл (українською мовою) з додатковими відомостями про пам’ятник (історичні довідки, легенди, розповіді очевидців тощо);

 • диск має бути підписаним: повні відомості про автора (колектив авторів), назва роботи, дані про керівника(ів): повні прізвища, імена та по-батькові, місце роботи, посада, номери телефонів та електронна адреса.


Критерії оцінювання:

- структурованість (відповідність загальноприйнятій): наявність заголовка, прізвища авторів, цілей, завдань, висновків, списку ресурсів і т.д.

- зміст: інформативність, пізнавальна та історична цінність.

- оригінальність оформлення: вставка графіків і таблиць (за необхідності); використання ефектів анімації, звукового супроводу;

- грамотність;

- відсутність логічних помилок;

- наявність правильно оформленого електронного варіанту;

- можливість використання у подальшій роботі при проведенні туристсько-краєзнавчих заходів: віртуальних екскурсій, семінарів тощо.

Конкурсні роботи приймаються до 25 жовтня 2015 року. Конкурсні матеріали, подані після завершення терміну прийому, не приймаються і не розглядаються. Конкурсні роботи, в яких відсутні, або не правильно оформлені супроводжувальні матеріали на електронному носії, що є обов’язковими, участі у конкурсі не братимуть.

Відповідальна:

Аксенкова Е.В.. – методист туристсько-краєзнавчого відділу ОЦТК

т. +38(050)81-98-763
Додаток № 3
Методичні рекомендації

щодо оформлення конкурсних робіт для участі

у Конкурсі туристсько-краєзнавчих есе

«Розповідає старе фото».

Для участі у конкурсі автор надає есе українською мовою, невеликий за обсягом прозовий твір, що має довільну композицію і висловлює індивідуальні думки та враження з конкретного старого фото і не претендує на вичерпне і визначальне трактування зображеного часу. Один автор (колектив авторів) може надати не більше 3-ох робіт (тобто 3-х есе різної тематики).

Тематика есе «Розповідає старе фото» – краєзнавчі та туристичні багатства Донецької області, зокрема її визначні місця в містах та районах, туристичні об`єкти (особливо маловідомі), міста культурного відпочинку, пам`ятки архітектури, природи, музеї, туристські маршрути тощо.

Конкурсна робота повинна містити:

 • Есе «Розповідає старе фото»;

 • Оригінал фото;

 • CD-диск з електронним варіантом матеріалів роботи. 1. Вимоги до оформлення есе:

Обсяг есе – не більше 5 аркушів, формат А-4, шрифт - Times New Roman, 14 pt, інтервал – 1,5 pt.

Визначальними рисами есе, як правило, є незначний обсяг, конкретна тема, дана в підкреслено вільному, суб'єктивному її тлумаченні, обумовлено вільною композицією фото, парадоксальна манера мислення. Як правило, есе виражає нове, суб'єктивне слово про щось.

Стиль есе відрізняється образністю, афористичністю, використанням свіжих метафор, нових поетичних образів, свідомою настановою на розмовну інтонацію і лексику. На перший план есе виступає особистість автора.


 1. Оригінал фото подається оформленим в рамочці під склом з супроводжувальною інформацією про володаря фотографії та про автора або колектив авторів есе (розташування – нижче фото в межах паспарту).
 1. Електронний варіант на СD-диску обов’язково повинен містити:

 • есе «Розповідає старе фото»;

 • заявку на участь у конкурсі (Додаток № 5);

 • електронні варіанти фотографії у форматі .png, .jpeg, або .tif

 • диск має бути підписаним наступним чином: назва роботи, повні відомості про автора або колектив авторів (ПІБ повністю), дані про керівника (ів) (ПІБ повністю, місце роботи, посада, номери телефонів та електронна адреса).


Критерії оцінювання:

- обґрунтованість інтерпретації зображеного на фото в словесний опис;

- якість та чіткість побудови суджень;

- структурованість;

- взаємодоповнення елементів фото і змісту есе;

- грамотність та художність тексту;

- інформативність, пізнавальна та історична цінність;

- наявність правильно оформленого електронного варіанту.
Конкурсні роботи приймаються до 17 травня 2015 року. Конкурсні матеріали, подані після завершення терміну прийому, не приймаються і не розглядаються. Конкурсні роботи, в яких відсутні, або не правильно оформлені супроводжувальні матеріали на електронному носії, що є обов’язковими, участі у конкурсі не братимуть.

Відповідальна:

Аксенкова Е.В.. – методист туристсько-краєзнавчого відділу ОЦТК

т. +38(050)81-98-763

Додаток № 4
Методичні рекомендації

щодо оформлення конкурсних робіт для участі

у Конкурсі туристсько-краєзнавчих та екскурсійних об’єктів районів (міст) «Мій рідний Донбас».
Для участі у Конкурсі туристсько-краєзнавчих та екскурсійних об’єктів районів (міст) «Мій рідний Донбас» (далі - Конкурс) подаються:

 • Паспорт-опис туристсько-краєзнавчого об'єкту(українською мовою);

 • 3 фотографії туристсько-краєзнавчого об'єкту;

 • Карта розташування об'єкту.

Автор або колектив авторів має право надати для участі у Конкурсі не більше 3-х робіт.

Паспорт-опис, карта та фотографії надаються у прозорих файлах, скріплених у швидкозшивач. Неякісні фотографії туристсько-краєзнавчих об’єктів, зроблені мобільними телефонами або взяті з мережі Інтернет, участь у Конкурсі не братимуть. Обов’язково до матеріалів Конкурсу додаються їх електронні варіанти, записані на лазерний диск.


 1. Паспорт-опис туристсько-краєзнавчого об'єкту


Вимоги до оформлення: обсяг Паспорту-опису – не більше 5 аркушів, формат А-4, шрифт - Times New Roman, 14 pt, інтервал – 1,5 pt.
Відомості про об`єкт, що мають бути включеними в Паспорт-опис:


 1. Найменування об'єкту (вказується повністю, без скорочень чи абревіатур). Потрібно навести також всі відомі назви, під якими об'єкт може згадуватися у місцевого населення. Після сучасної назви у дужках вказуються (за наявності) всі старовинні і місцеві варіанти.
 1. Категорія об'єкту (визначити за наступним переліком): археологічний; етнографічний; історичний; екологічний; краєзнавчий; геологічний; екскурсійний; природний; культурний; архітектурний; інше (вказати).

Примітка: Категорія об'єкту може бути змішаною – наприклад: «археологічний + етнографічний + архітектурний». Кількість категорій не обмежується. До «іншого», наприклад, може відноситися «техногенний».


 1. Місцезнаходження об'єкту.

3.1. Загальні дані, обов`язкові для всіх категорій об'єктів, які полегшать знаходження об’єкту на місцевості:

- відстань до пам'ятки від найближчого населеного пункту. Зазначається в м (км) з обов'язковою вказівкою спрямування руху (наприклад: «300 м на захід»). Допускається вказування приблизної відстані відносно іншого помітного об'єкту-орієнтиру (наприклад: «направо від ЗОШ №45 йти два квартали по правому боку вулиці Василевського, нікуди не звертаючи»);

- зупинки транспорту з зазначенням номерів маршруту, виду транспорту, напрямку руху (наприклад: «проїзд маршрутним таксі №19, рух від АС «Критий ринок», зупинка - «Школа-інтернат»);

- зручність під'їзду (підходу) до об'єкту: придатність дороги для автотранспорту, мото- та велотранспорту, пішоходів, наявність спостережного майданчику;

- географічні координати (їх можна отримати за допомогою відповідних функцій у Google-maps або Yandex-картах);


  1. Додатково Паспорт-опис може містити наступні деталі місцезнаходження, залежно від категорії об`єкту:


а) Для історико-культурних та архітектурних об’єктів:

 • підпорядкування пам’ятки (вказати організацію, яка є власником або відповідає за її збереження);

 • дані про автора та дату спорудження (якщо даних немає, вказуємо «невідомо»; якщо є приблизна дата, пишемо з точністю до 50 років (наприклад: «ІІ половина ХІХ ст.»);

 • з яких матеріалів виготовлений/побудований;

 • стан збереженості;

 • текст меморіального напису (за наявності);

- контактні дані власників історико-культурної пам`ятки, графік роботи, сезонність відвідування.
б) Для природних об’єктів:

- ступінь охоронюваності та підпорядкування (хто є власником або землекористувачем);

- тимчасове обмеження показу об'єкту: вказати бажаний термін відвідування й огляду в залежності від природних умов, часу доби, погоди та сезону;
в) Для археологічних та геологічних:

- ступінь охоронюваності та підпорядкування (хто є власником або землекористувачем);

- спеціальні відомості (містяться в організації-власнику пам’ятки): археологічні - культурна приналежність детально, з точністю до епохи (кам’яний вік, доба бронзи тощо); тип пам’ятки (поселення, курган (курганний могильник), первісна стоянка, культова споруда, городище, оборонна споруда тощо); геологічні: період утворення (девонський, карбон, пермський, юрський тощо); з яких мінералів та гірських порід складається;


 1. Стислий опис об’єкту (зв’язок з конкретною історичною подією, епохою, можливість використання як екскурсійного об'єкту, відомість серед населення, особливості, його взаємодія з навколишнім середовищем - іншими спорудами, природою).

За потреби на додаткових аркушах можна надавати стислий нарис про об`єкт, який містить легенди, цікаві згадки, розповіді місцевих жителів. Обсяг обмежений – до 2 аркушів;
5. Джерела відомостей про пам'ятку (література, архівні, історичні дані, усні перекази);
6. Значення для даної місцевості та Донеччини (історичне, природоохоронне, культурознавче тощо (стисло).
Фотографії туристсько-краєзнавчого об'єкту
3 (три) надруковані фотографії об'єкту повинні представляти його з різних ракурсів, щоб створити найбільш повну уяву про об'єкт.

Вимоги до оформлення: формат – А-4 або 20х30 см.

На зворотньому боці фото – приклеєна стисла анотація зі вказівкою назви роботи, ракурсу зйомки (наприклад: «вигляд з північно-західного боку»), прізвища та імені автора (авторів), місця їх навчання та П.І.Б., посада керівника з місцем роботи, контактні дані.
Приклад анотації.


Фото 1. Пам'ятник воїнам-визволителям. Вигляд з північно-західного боку, (якщо дивитись з вулиці Дубравної)

Автор: Пономаренко Святослав, 10 кл. ЗОШ №47 м. Артемівська;

Керівники: Петренко Людмила Валентинівна, вчитель географії ЗОШ №47 м. Артемівська (тел. 0990121365)Електронні варіанти фото мають бути надані на CD-диску у форматі .png, .jpeg, або .tif Диски повинні бути підписаними (назва, автор, навчальний заклад).
Карта розташування туристсько-краєзнавчого об'єкту.
Карта надається у паперовому вигляді (формат А-4, масштаб 1 см:2 км), бажано кольорова. Завдання такої схеми – полегшення знаходження об'єкту безпосередньо на місцевості.

На карті має бути вказано місце розташування об'єкту. Обов'язково для природних об`єктів надаються географічні координати. Доцільно розбити картографічний аркуш на дві половини – на одній навести загальну карту з позначкою місця розташування об'єкта, на іншій – докладну схему конкретного розташування об'єкта на місцевості (крупний план місцевості).

Для підготовки карти можуть бути використані наступні ресурси: Google-maps, Yandex-карти, зображення супутникової зйомки, карта Донецької області.
Критерії оцінювання:

- якість та художність фотографій, композиція зображуваного;

- повнота вказаних даних у Паспорті-описі;

- невідомість об'єкту широкому загалу, його незвичність (екзотичність) та особливості;

- пізнавальна та історична цінність;

- значення для регіону, художня цінність та привабливість.
Конкурсні роботи приймаються до 25 жовтня 2015 року. Конкурсні матеріали, подані після завершення терміну прийому, не приймаються і не розглядаються. Конкурсні роботи, в яких відсутні, або не правильно оформлені супроводжувальні матеріали на електронному носії, що є обов’язковими, участі у конкурсі не братимуть.


Відповідальна:

Аксенкова Е.В.. – методист туристсько-краєзнавчого відділу ОЦТК

т. +38(050)81-98-763

Додаток № 5

Заявка

на участь у щорічній обласній пошуково-краєзнавчій експедиції

«Донбас екскурсійний»

(зразок)
Назва роботи

Есе «Мій рідний край »

або

«Легенди селища Біле»
Назва конкурсу, (напрямку виставки) на який подається робота:

Конкурс туристсько-краєзнавчих есе « Розповідає старає фото»

або

Конкурс туристсько-краєзнавчих та екскурсійних об’єктів районів (міст) «Мій рідний Донбас»
Місто (район, селище):

місто Краматорськ
Навчальний заклад (назва вказується повністю):

Навчально-виховний комплекс № 42
Дані про конкурсанта (ів) (П.І. повністю):

Сенічева Марина, 10 клас НВК№42 м. Краматорська
Дані про керівника(ів) повністю (П.І.Б., місце роботи, посада):

Власова Ірина Петрівна, НВК№42 м.Краматорська, вчитель географії; Слепньов Микола Сергійович, НВК№42 м.Краматорська, вчитель біологіїКонтактні телефони, e-mail:

0951234567-Власова І.П.;0979845632 – Слепньов М.С.;

e-mail: geolog-5@mail.ru


Підпис конкурсанта
Підпис керівника та печатка навчального закладу.

поділитися в соціальних мережахСхожі:

Інструкція про порядок висунення та оформлення документів робіт,...
Комітет з Державних премій України в галузі науки І техніки (далі Комітет) приймає наукові роботи для участі у конкурсі зі здобуття...

Методичні рекомендації до виконання та захисту дипломних робіт для студентів
Методичні рекомендації містять загальні вимоги до структури та змісту дипломних робіт, рекомендації щодо організації й здійснення...

Методичні рекомендації для студентів заочної форми навчання Черкаси 2007
Методичні рекомендації містять тематичний план дисципліни „Основи Кримінального кодексу України, навчальну програму, порядок виконання...

Методичні рекомендації щодо практичних робіт з навчальної дисципліни
Методичні рекомендації щодо практичних робіт з навчальної дисципліни,,Облік у бюджетних установах" для студентів денної та заочної...

Рекомендації щодо оформлення мультимедійних презентацій Мультимедійна презентація
Мультимедійна презентація – це програма, яка може містити текстові матеріали, фотографії, малюнки, діаграми та графіки, слайд-шоу,...

Методичні рекомендації щодо виконання й захисту магістерських робіт
Методичні рекомендації щодо виконання й захисту магістерських робіт обговорені та схвалені на засіданні вченої ради Киму №1 від «29»...

Методичні рекомендації щодо здійснення та оформлення психодіагностичної...
Методичні рекомендації щодо проведення та оформлення корекційно-відновлювальної та розвивальної роботи практичним психологом

Кіровоградський обласний навчально-виховний комплекс (гімназія-інтернат-школа...
Методичні рекомендації щодо організації дослідження та оформлення науково-дослідницьких робіт (на допомогу слухачам Малої академії...

Анотація
Метою фахового випробування вступників для участі в конкурсі щодо зарахування на 2 курс навчання за освітньо-кваліфікаційним рівнем...

Методичні вказівки щодо порядку оформлення, виконання та захисту
Методичні вказівки щодо порядку оформлення, виконання та захисту курсових робіт студентами спеціальності "Міжнародний бізнес". Уклад.:...

Методичні вказівки щодо порядку оформлення, виконання та захисту
Методичні вказівки щодо порядку оформлення, виконання та захисту курсових робіт студентами спеціальності "Міжнародний бізнес". Уклад.:...

Методичні рекомендації що до написання та оформлення курсової роботи
Методичні рекомендації щодо написання та оформлення курсової роботи студентами 3 курсу напряму підготовки 0100105 «Корекційна освіта...

Методичні рекомендації до виконання та оформлення курсових робіт...
Перелік скорочень, умовних позначень, символів, одиниць І термінів

Методичні рекомендації для студентів заочної форми навчання Черкаси 2008
Методичні рекомендації містять тематичний план з дисципліни “Нормування праці”, програму дисципліни, порядок виконання контрольних...

Методичні вказівки щодо підготовки курсових робіт з фахових дисциплін...
Методичні рекомендації до виконання курсових робіт з дисципліни “Аналіз господарської діяльності” для спеціальності 6106 “Облік І...

Методичні рекомендації розроблені відповідно до пункту 10 Прикінцевих...
Міністерство юстиції розробило методичні рекомендації для приватних нотаріусів з питань оформлення спадщини. Рекомендації вироблені...

Методичні рекомендації щодо проходження переддипломної практики та...
Методичні рекомендації щодо проходження практики та оформлення звітної документації з дисципліни «Організація обліку» складені відповідно...

Методичні рекомендації для студентів заочної форми навчання Черкаси 2008
Методичні рекомендації містять тематичний план з дисципліни “Економіка праці І соціально-трудові відносини”, програму дисципліни,...База даних захищена авторським правом © 2017
звернутися до адміністрації
blanki-ua.com.ua


Головна сторінка

Бланки резюме
Бланк довіреності
Бланк заяв
Заява зразок
Договір розірвання
Зразок позовної заяви
Заява на паспорт