Пошук по сайту

Головна сторінка   Бланки   Договори   Заповнення бланків   

Про роботу центрів надання адміністративних послуг з обслуговування громадян І суб’єктів господарювання області

Про роботу центрів надання адміністративних послуг з обслуговування громадян І суб’єктів господарювання області

Сторінка1/2
  1   2Про роботу центрів надання адміністративних послуг з обслуговування громадян і суб’єктів господарювання області
У вересні 2012 року був прийнятий Закон України “Про адміністративні послуги”, відповідно до якого при міських радах (їх виконкомах) і райдержадміністраціях були створені центри надання адміністративних послуг, в яких надаються адміністративні послуги населенню через адміністраторів шляхом їх взаємодії із суб’єктами надання адміністративних послуг.

Адміністративна послуга – це результат здійснення владних повноважень суб’єктом надання адміністративних послуг за заявою фізичної або юридичної особи, спрямований на набуття, зміну чи припинення прав та/або обов’язків такої особи відповідно до закону.

Суб’єкт надання адміністративної послуги – орган виконавчої влади, інший державний орган, органи місцевого самоврядування, їх посадові особи, уповноважені відповідно до закону надавати адміністративні послуги.

Наразі в Дніпропетровській області створено 35 центрів надання адміністративних послуг (далі – ЦНАП), які функціонують у м. Дніпропетровську, як обласному центрі, 12 містах обласного підпорядкування, 22 районах регіону.

Сутність роботи ЦНАП полягає в тому, що, звернувшись до адміністратора центру, суб’єкт звернення (громадянин або підприємець) може отримати вичерпну інформацію або консультацію щодо вимог та порядку надання тієї чи іншої послуги, здати пакет документів, необхідний для отримання послуги, і в подальшому – отримати оформлений результат запитуваної адміністративної послуги або відмову в її наданні.

Концепція роботи ЦНАП передбачає, що адміністратор – посадова особа органу, що утворив ЦНАП (міської ради або райдержадміністрації), виступає в якості державного “посередника”, який унеможливлює прямий контакт заявника із суб’єктом надання адміністративної послуги і, таким чином, виключається корупційна складова, спрощуються доступ та умови отримання послуг органів державної влади, значно скорочуються строки оформлення таких послуг.

У травні 2014 року було прийнято розпорядження Кабінету Міністрів України № 523-р “Деякі питання надання адміністративних послуг органів виконавчої влади через центри надання адміністративних послуг”, яким затверджено 53 види послуг, що мають надаватися виключно через ЦНАП, а не за місцезнаходженням суб’єктів надання адміністративних послуг – відповідних органів державної влади.

Це послуги у сфері державної реєстрації юридичних осіб і фізичних осіб-підприємців, речових прав на нерухоме майно, земельних відносин, міграції, з питань будівництва та промислового надзору.

Так, з грудня 2014 року в усіх 35 ЦНАП області забезпечено присутність державних кадастрових реєстраторів, які з січня 2015 року приймають документи від адміністраторів ЦНАП для оформлення адміністративних послуг у сфері земельних відносин, зокрема щодо внесення та отримання відомостей з Державного земельного кадастру, а також здійснюють консультування заявників з цих питань. Досвід декількох місяців роботи ЦНАП області показує, що більшість тих послуг, які надавалися в минулі роки протягом півроку або навіть року на базі територіальних підрозділів Держземагенства, наразі надаються в ЦНАП у присутності заявника.

З метою належного інформування громадськості щодо порядку отримання послуг у сфері земельних відносин у секторах інформування кожного із 35 ЦНАП розміщено “дорожню карту”, де схематично, “покроково”, прописана вся процедура щодо отримання суб’єктами звернень послуг із земельних питань, починаючи з найменування видів послуг, що надаються через ЦНАП, переліку документів, необхідних для оформлення послуг, визначення етапів опрацювання пакету документів, закінчуючи графіком роботи кожного із ЦНАП, зазначенням ПІБ адміністраторів та державних кадастрових реєстраторів, а також строків оформлення тієї чи іншої адміністративної послуги у сфері земельних відносин.

Крім того, у 16 ЦНАП області можна отримати адміністративні послуги по лінії Міграційної служби, зокрема одержати паспорт громадянина України, провести всі необхідні дії, пов’язані з його обміном, вклеюванням фото, а також зареєструвати місце проживання/перебування особи або зняти таку реєстрацію.

На сьогодні зазначені послуги доступні у ЦНАП 5 міст (Вільногірськ, Кривий Ріг, Нікополь, Павлоград, Синельниково) та 11 районів (Апостолівський, Васильківський, Криворізький, Нікопольський, Павлоградський, Петриківський, Покровський, Синельниківський, Томаківський, Царичанський, Широківський).

Крім того, в ЦНАП надаються адміністративні послуги структурних підрозділів виконавчих органів міських рад і райдержадміністрацій.

Потрібно лише звернутися до адміністратора ЦНАП та надати необхідний пакет документів.

У кожному із ЦНАП належним чином оформлені сектори інформування, де розміщені інформаційні стенди, у разі можливості – інформаційні термінали, які містять актуальну, вичерпну інформацію, необхідну для одержання адміністративних послуг, яка є доступною для кожного відвідувача.

Важливо, що відповідно до закону час прийому суб’єктів звернення у ЦНАП становить не менше шести днів на тиждень та семи годин на день і є загальним (єдиним) для всіх адміністративних послуг, які надаються через такі центри. До того ж, прийом заявників здійснюється без перерви на обід та не менше двох днів на тиждень до двадцятої години.


Проведення зовнішнього незалежного оцінювання у 2015 році
Реєстрація для участі у пробному зовнішньому незалежному оцінюванні (далі – ЗНО) на сайті Дніпропетровського регіонального центру оцінювання якості освіти (далі – Дніпропетровського РЦОЯО) тривала з 01 листопада по
15 грудня 2014 року.

21 березня та 28 березня 2015 року на пунктах тестування проводитиметься пробне зовнішнє незалежне оцінювання навчальних досягнень осіб, які виявили бажання вступати до вищих навчальних закладів у 2015 році.

21 березня 2015 року тестування проводитиметься з предмету українська мова і література (базовий /поглиблений рівень).

28 березня 2015 року тестування проводитимуться з предметів:математика (базовий /поглиблений рівень), фізика, хімія, біологія, географія, російська, англійська, німецька, французька, іспанська мови, історія України.

На пробне тестування у 2015 зареєстровано – 12 131 особа.

Запрошення –перепустки для участі у пробному ЗНО розміщенні а Особистих кабінетах учасників 02 березня 2015 року.

У 2015 році ЗНО буде проведено з 12 предметів: українська мова і література, історія України, математика, біологія, географія, фізика, хімія, а також з іноземних мов: англійська, німецька, французька, іспанська мови та російська мова.

Кожен учасник має право скласти тести не більше як із чотирьох навчальних предметів.

Результати ЗНО з української мови зараховуються як результати державної підсумкової атестації за курс повної загальної середньої освіти для всіх випускників старшої школи загальноосвітніх навчальних закладів
2015 року.

Реєстрація на основну сесію ЗНО 2015, на сайті Дніпропетровського РЦОЯО тривала з 05 січня 2015 року по 20 лютого 2015року.

Для осіб, які проживають або проживали на окупованій території (Автономна Республіка Крим та місто Севастополь) і територіях, де здійснюється антитерористична операція, термін реєстрації для участі в зовнішньому незалежному оцінюванні ПРОДОВЖЕНО до 20 квітня 2015 року. 

Особи, які зареєструються з 21 лютого до 20 квітня, братимуть участь у зовнішньому незалежному оцінюванні з української мови і літератури під час додаткової сесії (09 червня 2015 року),  з інших предметів – під час основної сесії.

Для осіб із указаних територій, які через поважні причини не зможуть взяти участь у додатковій сесії з української мови і літератури 09 червня
2015 року, повторну додаткову сесію з цього предмета буде проведено 
27 червня 2015 року.


До всесвітнього дня боротьби із туберкульозом
В Дніпропетровській області за останні роки намітилась стійка тенденція щодо зниження основних показників розповсюдження туберкульозу, а саме захворюваності та смертності.

Так, за 2014 рік зареєстровано 2600 вперше діагностованих випадків захворювання, що на 13,2 % менше ніж в минулому році (3006 випадків). Продовжує знижуватись показник смертності від туберкульозу.

Основний індикаторний показник роботи системи охорони здоров’я, а саме якості надання медичної допомоги та високої ефективності лікування – показник смертності від туберкульозу, який знизився за рік на 13,2% (тенденція до такого значного зниження спостерігається впродовж останніх двох років, в цілому за 2012 - 2014 роки зниження на 23,0%) та за 2014 рік смертність від туберкульозу знизилась на 13,3% (з 19,5 в 2013 році, до 16,9 в 2014 році).

Дніпропетровська область на сьогоднішній день один із перших регіонів, який впровадив на високому рівні електронний реєстр хворих на туберкульоз, що дозволити вдосконалити систему реєстрації хворих на туберкульоз, забезпечити своєчасність встановлення діагнозу та призначення лікування. До того ж всі дані, що вносяться в електронний реєстр постійно відстежуються на рівні Міністерства охорони здоров’я Україні та своєчасно коригуються. Станом на сьогодні в реєстр внесено 100% інформації про хворих на туберкульоз, що перебувають на обліку в обласних ЛПЗ та хворих, що тимчасово переміщені з південних та східних регіонів України.

В області впроваджується амбулаторна модель надання медичної допомоги хворим на туберкульоз. За оперативними підсумками пілотування моделі (6 місяців 2014 року) відриви від лікування вдалось знизити на 75%. Впровадження цієї моделі (розвиток патронажної фтизіатричної служби, організація так званих “стаціонарів на дому”, залучення до лікування хворих на туберкульоз первинної медико-санітарної служби) дозволяє максимально наблизити якісну медичну допомогу до мешканців області, хворих на туберкульоз.

Завдяки фінансуванню всіх без винятку спеціалізованих протитуберкульозних закладів області із обласного бюджету, харчування хворих доведено до єдиних нормативів та складає близько 30 грн. на добу. В цілому на утримання протитуберкульозних закладів в 2014 році із обласного бюджету було виділено близько 176 млн. грн., отримано лікарських засобів за кошти Державного бюджету на загальну суму близько 6 млн.. грн., за рахунок гуманітарної допомоги (Глобальний фонд) на суму – 8,2 млн. грн. Надано соціальної підтримки хворим на туберкульоз з метою формування прихильності до лікування за рахунок коштів місцевих бюджетів на суму близько 1,0 млн. грн.

Із впевненістю можна говорити, що в суспільстві утворився значний, причому досі не облікований та неконтрольований прошарок населення, самий спосіб життя яких свідчить про те, що вони є групою ризику формування джерела інфекції, який є небезпечним для оточуючих. Це безпосередньо впливає на виникнення, формування та стан груп ризику, що забезпечує постійне відновлення нових випадків захворювання на туберкульоз. Тому, туберкульоз, в першу чергу – проблема соціально-економічна і, за експертними оцінками ВООЗ, лише на 15% - успішність її вирішення залежить від медичних заходів.

На сьогоднішній день особливістю сучасного туберкульозу є наявність мікобактерій, стійких до хіміопрепаратів, що врази ускладнює лікування хворих та погіршує прогноз хвороби. Для встановлення достовірної, репрезентативної інформації щодо стійкості мікобактерії туберкульозу до протитуберкульозних лікарських засобів в Україні, удосконалення схем лікування хворих на туберкульоз Дніпропетровська область впродовж
2013–2014 років взяла участь в проведенні епідеміологічного дослідження щодо хіміорезистентного туберкульозу. В області станом на 24 лютого 2015 року знаходиться 1400 хворих на хіміорезистентні форми туберкульозу.

26–27 лютого 2015 року в області проведено підсумкову нараду з епідеміологічного дослідження для східних регіонів України (Харківська, Запорізька, Донецька області) за участі представників Бюро ВООЗ в України (медичний спеціаліст з питань туберкульозу Бюро ВООЗ в Україні Славуцький Андрій), керівників Держслужби соцзахворюваннь (начальник управління протидії туберкульозу Держслужби України соцзахворювань Сакальська Ольга), представників Національної референт-лабораторії Національного інституту фтизіатрії та пульмонології України.

Проведене епідеміологічне дослідження насамперед дозволило підвищити кваліфікацію лікарів-фтизіатрів в напрямку хіміорезистетного туберкульозу, його діагностики та лікування. Результати, отримані в області ще раз довели високу якість діагностичних досліджень та достовірність роботи лабораторій туб служби області, високий професійний рівень лікарів – фтизіатрів та головне дозволили покращити доступ населення до діагностики туберкульозу, забезпечити належну якість надання медичної допомоги хворим на туберкульоз, хіміорезистентний туберкульоз.

До того ж 27 лютого в Дніпропетровській області стартував Місячник з нагоди Всеукраїнського дня боротьби із захворюванням на туберкульоз у
2015 році. В плані заходів Місячника заплановано вже звичні для мешканців області роботу виїзних флюорографі (по м. Дніпропетровськ – 27 виїздів,
по м. Кривий Ріг – 37 виїздів, по м. Нікополь – 12, у Межівському районі – 11,
у Васильківському районі – 24, у Дніпропетровському районі – 18, Магдалинівський район – 7 виїздів), всього 136 виїздів.

Разом із тим, у всіх без виключення лікувальних закладах працюють пункти збору мокротиння для обстеження на наявність збудника туберкульозу. В області для цього працюють 47 лабораторій І рівня (за 2014 рік кількість лабораторій, що мають проводити це вкрай необхідне, інформативне, доступне і недорого вартісне дослідження) за дозволом МОЗ України збільшено на 11 та у великих місцях таких як Дніпропетровськ та Кривий Ріг, приведено у відповідність до нормативів, рекомендованих ВООЗ (1 лабораторія на 100 тис. населення).

Окремим заходом заплановано посилення охоплення флюорографічними обстеженнями за допомогою стаціонарних флюорографів лікарень населення, яке 2 і більше року не було обстежено на туберкульоз. В цьому напрямку працюють сімені лікарі та медичні сестри первинної медико — санітарної допомоги.

Також особу увагу під час проведення Місячнику приділено покращенню обстеження на туберкульоз, а вразі захворювання і лікуванню, громадян, тимчасово переміщених до Дніпропетровської області з східних окупованих території (зони АТО).

Національний Шевченківський день. Заповіти Великого Кобзаря
Щовесни, коли тануть сніги,

І на рясті просяє веселка,

Повні сил і живої снаги

Ми вшановуємо пам’ять Шевченка.
 В історії назавжди залишаються імена, які з гордістю вимовляє, пам’ятає і шанує людство. У перші березневі дні ми знову згадуємо великого сина нашого народу – Тараса Шевченка. Щорічно, 9 березня, в день народження поета, і 10 березня, в день його смерті в Україні проходять “Шевченківскі дні”.

Т.Г. Шевченко – велика і невмируща слава українського народу. В особі Шевченка український народ ніби злив усі свої найкращі духовні сили, всю свою велич, обравши його співцем своєї історичної слави і соціальної недолі, власних сподівань і прагнень.

“Він був сином мужика і став володарем у царстві духа. Він був кріпаком і став велетнем у царстві людської культури. Він був самоуком і вказав нові, свіжі і вільні шляхи професорам та книжним ученим”, – сказав Іван Франко.

Так, Шевченко за життя був і кріпаком, і солдатом, і в’язнем, та, в першу чергу, він був сином народу. Народ називав поета своїм батьком. Про нього складали легенди, пісні, вірші, та, мабуть, найвеличнішою з легенд є правдива історія життя Шевченкового, того життя, яке дало поетові горде право сказати: “Історія мого життя є часткою історії моєї Батьківщини”.

Шевченко як явище велике й вічне – невичерпний і нескінчений.

Т.Г. Шевченко – великий український поет, художник, мислитель. Народився 09 березня 1814 року в селі Моринцях на Черкащині. Залишившись сиротою (1825 року), малий Тарас був наймитом, школярем-козачком. У Петербурзі знайомиться з І. Сошенком, Є. Гребінкою, В. Григоровичем, О. Венеціановим, В. Жуковським, К. Брюлловим. Ці видатні митці здійснили викуп Шевченка з кріпацтва. Це сталося 22 квітня 1838 року. Після викупу з кріпацтва Тараса зарахували до Академії мистецтв. Незабаром він став одним із найулюбленіших учнів видатного російського художника Брюллова.
А 1840 року виходить перший “Кобзар”. У 1843 році Шевченко нарешті приїхав в Україну. За кілька місяців він устиг побувати в багатьох місцях Київщини, Чернігівщини, Катеринославщини. Відвідавши Черкаси, Шевченко змальовує береги Дніпра, від старих людей записує пісні й перекази про старовину. Закінчивши Академію мистецтв (1845 року), він вирушив в Україну з наміром там оселитися. Знайшов роботу в Київській археографічній комісії та почав змальовувати й описувати історичні пам’ятки по всій Україні. Друге півріччя 1845 рік – це час творчих сил поета. Він написав твори “Кавказ”, “Єретик”, “Великий льох”, “Наймичка”, “І мертвим, і живим”, “Заповіт”. У Києві, познайомившись із М.Костомаровим, вступає до таємної політичної організації – Кирило-Мефодіївського товариства. За що 5 квітня 1847 року Шевченка заарештовано. Про жорстокість російського царя в ставленні до Шевченка свідчать аж чотири накладені на нього кари: заслання без терміну, заслання рядовим солдатом, заборона писати і малювати. Так синові України було обтято творчі крила. Оренбург, Кос-Арал, Мангшлак – місця ув’язнення поета. Нарешті в серпні 1857 року Шевченка відпустили, і він три дні й три ночі плив на рибальському човні через Каспій, із Астрахані до Нижнього Новгорода на пароплаві. Цілий місяць поет милувався приволзькими пейзажами, багато читав, вів щоденник. Радісне почуття волі переповнює все єство вчорашнього солдата-каторжанина. Повернення Кобзаря до Петербурга вітали всі прогресивні сили країни. Автор хроніки Шевченкового життя Олександр Кониський з останньої його подорожі в Україну (1859 рік) робить такий висновок: “Подорож та… не підбадьорила йому духа. Навпаки, вона ще більш охмарила його: отрута тяжкого життя ще глибше розлилася по всьому організму…на кожному ступню. На Україні він бачив лихо… народ в ярмі, своїх рідних братів і сестер бачив на панщині, бачив, що “кругом неправда і неволя”. Заспокоїтися йому нічим було! Спочити нема де!..”

Останні дні життя поета були сповнені нестерпних мук: він тяжко дихав, не міг говорити. Вночі з 9 на 10 березня прибули телеграми з Харкова і Полтави, що вітали Шевченка з днем народження. Зрадівши, хворий подякував і сказав: “От якби додому, там би я, може, одужав”. Та 10 березня 1861 року Т.Шевченка не стало.

Спадщина Шевченка невичерпна та багатобічна. Геній Великого Кобзаря надзвичайно широкий, багатогранний. Літературна спадщина – це “Кобзар”, 9 повістей, п’єса “Назар Стодоля”, щоденник та листи. Його “Кобзар” - це книга, творена горем і сльозами, гнівом і надією. Але ж Т. Шевченко був не лише творцем геніального “Кобзаря”, а й драматургом, прозаїком, мислителем, істориком, етнографом, фольклористом і художником. Основна естетична платформа Т.Шевченка – правдиве зображення дійсності та висока художність, сміливе викриття антинародного ладу, активний гуманізм, впевненість у кращому майбутньому, заклик до визволення і побудови демократичної держави. Тарас Шевченко у своїй творчості відобразив саме ті думки і настрої, які були важливими в житті українців його часу. Про те, що його творчість знайшла відгук у серцях людей, свідчить те, що в другій половині XIX і на початку XX ст. чи не єдиною книжкою у більшості сільських хат України був “Кобзар”, вірші з нього вчили напам'ять, за ним училися читати. В історичному розвитку України Шевченко — явище незвичайне своїм місцем у літературі, мистецтві, культурі. Походженням, становищем та популярністю Шевченко — виняткове явище також у світовій літературі. З 47 років життя поет пробув
24 роки у кріпацтві, десять на засланні, а решту — під наглядом жандармів. Великий вплив мала творчість Шевченка на літератури слов'янських народів (болгарського, чеського, польського та ін.), що був виразно помітним уже в другій половині XIX ст. Шевченкова поезія стала етапом і в розвитку української літературної мови. Шевченко завершив процес її формування, розпочатий ще його попередниками (Котляревський, Квітка-Основ'яненко, поети-романтики та ін.), здійснивши її синтез з живою народною мовою і збагативши виражальні можливості українського художнього слова. Революційна творчість Шевченка була одним із головних чинників формування національно-політичної свідомості народних мас України. Впливи Шевченка на різні сторони духовно-національного життя нації відчуваються до сьогодні.

Життя і творчість великого Кобзаря є для нас своєрідним моральним кодексом, твори Шевченка роблять людей кращими, ласкавішими, доброзичливішими, бо вони вічно будитимуть у серцях людей великі, благородні почуття.

Шевченка справедливо називають поетом слова, пензля й співу.
Під впливом його живописного слова в нашій уяві постають яскраві картини, образи, а саме слово звучить, як пісня. На тексти й мотиви “Кобзаря” сотні композиторів світу створили близько 500 творів. З появою “Кобзаря” наша література поповнилася ліричними та епічними віршами, громадянськими та інтимними творами, романтичними баладами і різними видами поем, поетичними памфлетами-інвективами, пейзажними зарисовками, посланнями та переспівами. У “Кобзарі” зображені минуле й сучасне українського народу, його історія та географія, побут і мораль. “Кобзар” - це енциклопедія народного життя, а його автор – народний поет. У невеликих за обсягом творах Т.Шевченко зумів охопити питання, що хвилювали всі народи.
Шевченко – “це голос душі українського народу, його крик, сльоза, стогін і разом з тим поклик гніву” (Б. Нушич). Увібравши в себе душу народу, його духовну велич і красу, продовжуючи справу, розпочату Котляревським, великий Кобзар підніс цю красу народну на найбільшу височінь.
Не дивно, що твори Кобзаря перекладені всіма слов’янськими мовами, а також грузинською, вірменською, казахською, узбекською, німецькою, англійською, французькою, японською, в’єтнамською та багатьма іншими мовами.

Народ оцінив поета своїми прислів’ями, а саме: “Шевченко для людей – це безсмертний Прометей”; “Шевченкові думки переживуть віки”; “Хто з Шевченком знається, той розуму набирається”; “Хто Шевченка прочитав, той багатший серцем став”.

Живи, поете, в бронзі і граніті,

Живи, поете, в пам’яті  людській,

Живи в піснях, живи у «Заповіті»,

У слові праведнім, у славі віковій.
Неперевершений світоч української культури, геніальний поет, художник, мислитель Тарас Григорович Шевченко відомий в історії України як непохитний борець за її державну незалежність та політичну самостійність, за повне визволення українського народу від національного й соціального гноблення. Його пройняті демократичними ідеями твори набули популярності серед громадськості та широких народних мас. Тарас Шевченко піднісся до вершин людського духу, до вершин вселюдської любові, бо був найбільшим патріотом України, заповідав нам любити свій народ, плекати свою культуру. 

Заповіт – це висловлення останньої волі людини. Заповіт митця – ліричний твір, в якому той висловлює своє бажання не лише особистого, а й громадського, суспільно-політичного характеру. Тарас Шевченко мріяв бачити Україну вільною і незалежною. У картинах і мріях він малює повну єдність чарівної природи і життя її трударів.

Вірш “Заповіт” (“Як умру то поховайте”) - послання-“заповіт” Тараса Шевченка, написаний 25 грудня 1845 року в Переяславі. Вірш є своєрідним гімном визвольної боротьби українського народу, мав і має великий вплив на українську культуру. Зразу після створення “Заповіт” пішов у люди: його переписували в десятках і сотнях примірників, передавали з рук у руки, вивчали напам'ять. Сьогодні вірш покладений в основу музичних творів багатьох композиторів (понад 60 музичних інтерпретацій “Заповіту”), активно вживається в культурному житті, перекладений близько 150 мовами народів світу.

“Заповіт” — квінтесенція всієї творчості Шевченка. У ньому сфокусовано провідні ідеї, мотиви й образи гнівної музи поета-борця. Увесь твір звучить як пристрасна промова революційного трибуна, звернена до народу. Це – унікальний твір, адже українська і світова культура не знала досі такої глибокої, емоційної поезії, в якій письменник висловив би всі свої болі і мрії і дав би установки нащадкам. “Заповіт” пронизано надзвичайної любов'ю до України, чарівним патріотичним пафосом. Шевченко передав ніби свою останню волю в цій поезії. У “Заповіті” Шевченко звертається до свого народу: він закликає до дій. Думка, передана автором в творі надзвичайно глибока. Поет закликав повстати проти старого життя, старого громадського порядку, старих проблем. Це заклик насамперед будувати нову Україну, в якій не буде місця несправедливості, зрадництва, знущанням над простим людом. Все своє життя Шевченко найбільше хотів побачити український народ вільним, а саму Україну - незалежною. Тарас Шевченко закликає всіх українців жити у злагоді, разом відновити справедливість, разом обороняти свою рідну землю від зла. Шевченко вірить у свій народ, у його непереможну силу, у щасливе майбутнє України. Т.Шевченко звертається до майбутніх поколінь, він ніби переноситься в нове суспільство, в якому не буде неволі й рабства. Нову сім'ю народів поет називає великою і вільною. У “Заповіті” звучать нотки й суму, й гордості, а найбільше - віри в перемогу, в те, що завтрашній щасливий день неодмінно настане, а щастя прийде. Мрії великого Кобзаря збулися. Україна стала вільною, незалежною державою, а поезія Кобзаря відновлює моральні сили людей, змушували продовжувати боротьбу, тобто продовжувати жити.
  1   2

поділитися в соціальних мережахСхожі:

Суб’єкта господарювання в галузі торгівлі та побутового обслуговування вимогам законодавства
Найменування органу, в якому здійснюється обслуговування суб’єкта звернення: центру надання адміністративних послуг

Регламент роботи Новомосковського центру надання адміністративних послуг
Регламент) встановлює порядок діяльності Новомосковського центру надання адміністративних послуг (далі – Центр), зокрема, порядок...

Інформація про роботу Центру адміністративних послуг міської ради...
Результатом здійснення Концепції реформування системи надання адміністративних послуг в Україні є Центри надання адміністративних...

6. Телефон/факс (довідки), адреса електронної пошти та веб-сайт Центру...
...

Розпорядження
України від 1 серпня 2013 року №588 „Про затвердження Примірного регламенту центру надання адміністративних послуг”, врахувавши розпорядження...

Регламент Центру надання адміністративних послуг Костянтинівської міської ради
Цей регламент визначає порядок організації роботи центру надання адміністративних послуг (далі центр), порядок дій адміністраторів...

4. Місцезнаходження суб’єкта надання адміністративної послуги Пункти фітосанітарного контролю
Місцезнаходження центру надання адміністративних послуг, в якому здійснюється обслуговування суб’єкта звернення

Регламент центру надання адміністративних послуг Кам’янка-Бузької...
Закону України «Про адміністративні послуги», Постанови Кабінету Міністрів України від 1 серпня 2013 року №588 "Про затвердження...

Додаток 19 до наказу гудмс україни у Львівській області від 09. 2014...
Найменування територіального підрозділу дмс, центру надання адміністративних послуг, відділення «Укрпошти», в якому здійснюється...

Інформаційна картка адміністративної послуги
Найменування органу, в якому здійснюється обслуговування суб’єкта звернення: центру надання адміністративних послуг

Закон України «Про свободу пересування та вільний вибір місця проживання в Україні»
Місце знаходження відділу з надання адміністративних послуг, в якому здійснюється обслуговування суб’єкта звернення

Затверджено наказ Городенківського районного управління юстиції Івано-Франківської області
Найменування суб’єкта надання адміністративної послуги та центру надання адміністративних послуг

Затверджено наказ Городенківського районного управління юстиції Івано-Франківської області
Найменування суб’єкта надання адміністративної послуги та центру надання адміністративних послуг

В. М. Король (пгб та посада керівника місцевого дозвільного органу)
Місцезнаходження центру надання адміністративних послуг, в якому здійснюється обслуговування суб’єкта звернення

Оформлення та видача паспорта громадянина України Черкаський районний...
Посадова особа територіального підрозділу дмс або адміністратор центру надання адміністративних послуг(у разі надання послуги через...

Звіт про результати моніторингу надання адміністративних послуг,...
Цей звіт містить результати дослідження якості надання адміністративних послуг І рівня задоволеності клієнтів

Розпорядженн я
Про затвердження переліку адміністративних послуг, стандартів надання адміністративних послуг, інформаційних та технологічних карток...

Проект
Про затвердження Регламенту Центру надання адміністративних послуг міста Южноукраїнська та Переліку адміністративних послуг, що надаються...База даних захищена авторським правом © 2017
звернутися до адміністрації
blanki-ua.com.ua


Головна сторінка

Бланки резюме
Бланк довіреності
Бланк заяв
Заява зразок
Договір розірвання
Зразок позовної заяви
Заява на паспорт