Пошук по сайту

Головна сторінка   Бланки   Договори   Заповнення бланків   

Декада іноземних мов вчитель англійської мови

Декада іноземних мов вчитель англійської мови

ДЕКАДА ІНОЗЕМНИХ МОВВчитель англійської мови

Єрошкіна Н.I.

Позакласна робота з іноземної мови необхідна для розвитку інтересу до вивчення іноземної мови, для розвитку творчих здібностей учнів. Принципи позакласної роботи з іноземної мови – вихідне положення, яке визначають вимоги до її змісту, методів і організаційних форм. Вони відповідають цілям і задачам цієї позакласної роботи з іноземної мови в школі та ілюструють сутність педагогічної діяльності вчителя – організатора позакласної роботи.


Основними організаційними принципами позакласної роботи з іноземних мов являються:

 • принципи добровільності та масовості;

 • принцип розвитку індивідуальних особливостей та інтересів учнів;

 • принцип зв’язку позакласної роботи з уроками.

Доцільно виділити таку форму позакласної роботу як Декада іноземної мови в школі. Ця форма за своїм характером являється масовою, так як передбачає участь у ній широкого контингенту учнів, а за своєю структурою являється комплексною, так як містить комплекс різних за змістом та формою заходів, які проводяться в певний період часу і направлені на реалізацію задач комплексного підходу до виховання учнів.

Декада іноземної мови в школі як комплексна форма повинна надати допомогу ціле направленій організації і систематизації всієї позакласної роботи з іноземної мови в школі, активізації роботи гуртків, для яких Декада стає своєрідним творчим звітом, формуванню творчих відношень між учнями, вчителями та батьками, які взаємодіють в процесі підготовки і проведенні Декади. Декаду іноземної мови проводять в певний період навчального року за попередньо складеною програмою, яка визначає цілі, зміст і форму будь-якого компоненту. Тематика заходів в рамках Декади повинна бути цікавою, пізнавальною, доступною, зв’язаною з навчальним матеріалом та відповідати віковим особливостям учнів, рівню їх мовної підготовки.

Декада іноземної мови, яка проводиться в школі, дає дітям можливість на практиці застосовувати свої знання, незалежно від їх рівня, та дає можливість повірити у свої сили при вивченні іноземної мови.

Мета проведення декади - створення умов для розкриття творчих здібностей учнів у позакласній роботі з іноземної мови з різним рівнем підготовки; розвиток інтересу учнів до вивчення іноземної мови. Задачі:

 • Систематизувати знання, активізувати їх на практиці, сприяти розвитку мовної компетенції і пізнання мовної картини світу.

 • Здійснювати особистісно-орієнтовний підхід до навчання і виховання учнів, коли враховуються потреби, можливості і здібності школяра.

Головний принцип Декади іноземної мови - залучення учнів школи в події Декади, пропонуючи їм завдання та заходи посильного рівня.

В рамках методичної декади іноземної мови проводиться багато різних заходів. Я хотіла б поділитися з методичною розробкою проведення Декади з англійської мови, яка традиційно проводиться в нашій гімназії на початку лютого.

Актуальність в проведенні заходів в тому, що декада сприяє розширенню и збагаченню придбаного навчального, мовного та мовленнєвого досвіду в курсі оволодіння іноземними мовами.

Створюється позитивна мотивація умов та можливостей застосування знань, навичок, що забезпечує стійке належне відношення до навчання. Виховуються такі якості, як активність, цілеспрямованість, колективізм, відповідальність школярів.

У процесі проведення декади використовується пізнавальний, розвиваючий матеріал, різноманітні прийоми, форми, методи. Виховується відповідальність учнів за добровільно взяті на себе доручення. Масове залучення учнів різними заходами підвищує інтерес до вивчення англійської мови, з’являється мотивація до практичного застосування різними видами мовленнєвої діяльності, підвищує активний мовний словниковий запас учнів, удосконалюється вимова, стимулюється інтелектуальна та мовна активність, що приводить до загального підвищення культурного рівня учнів.

Етапи проведення декади англійської мови

Процес підготовки та проведення Декади англійської мови проходить в три етапи.

I етап (підготовчий) починається складанням програми Декади:

 • Проводиться засідання вчителів кафедри іноземних мов, на якому обговорюється план проведення Декади. Розподіляються обов’язки між вчителями з врахуванням підготовки окремих заходів.

Складається програма заходів на всі дні Декади з точними

строками та місцем проведення.

 • Готується мовний матеріал для конкурсів, відкритих уроків та інших заходів.

 • Продумується тематичне оформлення коридорів, кабінетів, актового залу, де проводяться заходи.

 • В фойє школи оформляється інформаційний куточок.

 • Складається програма проведення ігор.

 • Кожен клас випускає стінну газету.

 • Обговорюється склад журі, а також питання про винагороду грамотами кращих команд, учасників-переможців та окремих активних учасників.

Від того, як буде проведена підготовча робота, залежить успіх Декади іноземних мов. Безпосередньо підготовку учнів до виступів проводять вчителі іноземної мови, працюючи індивідуально з кожним учнем або з групами учнів в гуртках. Під час репетицій учні удосконалюють свою вимову, розвивають комунікативні, артистичні здібності.

II етап це проведення Декади іноземних мов. Обов’язковою умовою проведення Декади є створення святкової, невимушеної атмосфери. Учні повинні отримувати задоволення і радість від своєї участі у святі.

Перелік примірних заходів Декади іноземних мов у школі:


-Виставка газет, рефератів, загадок, кросвордів.


-Виставка творчих робiт учнiв.

-Відеоподорож «Великобританія».
- «Поле чудес».
-Урок-подорож «Париж та його цікавi мiсця».
-Конкурс-захист проектних робiт «Я вивчаю французьку».
-Відкриті уроки.
-Фотовиставка кращих учнів.
Вікторина «Англомовні країни та їх столиці».
-Гра «Що? Де? Коли? ».
-Конкурс на кращий переклад, рішення кроссвордiв, ребусів.
-Ігри з використання англійської мови.
- Брейн-ринг з нiмецької та французької мов.
-Мультімедiйна вiкторіна «Який рiзний свiт».
-КВК.
- Англiйське чаювання.
- «Розумники i розумницi» конкурс з нiмецької мови. ПрослушатьНа латинице

Словарь - Открыть словарную статью

- Конкурсно-розважальна програма «Серця двох».

- День американського кінематографа.

- Вікторина з нiмецької мови «Одяг».

-Зустрiч з казками (англійська мова).

-Подорож по англомовним країнам.

- Урок «Театр-експромт».

- Фестиваль казок.

- Конкурс на кращий зошит.

- Свято до Дня Святого Валентина.

- Перегляд фільму «Замки Луари».

- Словниковий блiц-турнір.

III етап присвячений підсумкам Декади. Бажано випустити інформаційний бюлетень і повідомити про те, як пройшла Декада, яких успіхів досягли її учасники, хто з учнів найбільш відзначився.

Зразок плану проведення Декади іноземних мов у гімназії
2012-2013 н.р.

Мета Декади: Створення умов для розкриття творчих здібностей учнів у позакласній роботі з англійської мови з різним рівнем підготовки, розвиток інтересу учнів до вивчення англійської мови.

1 день

Відкриття декади

Святкова вистава на день Святого Валентина

2 день

Виставка робiт учнiв

Виставка стінгазет, плакатів

Презентація проектів

3 день

Позаурочний захід «Quiz-show»

Конкурс –змагання з німецької та французької мов

Країнознавча вікторина


4 день

Театр-експромт

Конкурс на кращий переклад вiрша

Музична вiтальня(конкурс нiмецьких пiсень та скоромовок)

Круглий стiл «Музика Франції»

5 день

КВК

Конкурс прислів’їв

Конкурс на кращого знавця нiмецької мови

6 день

Словниковий бліц-турнір

Брейн-ринг «Чи знаєте ви Францію?»

Урок презентація «Britain is more than London»

Відео урок «British lifestyle»

7 день

Участь у Днi рiдної мови

Вiдкритi уроки

8 день

Закриття Декади

Підбиття пiдсумкiв


Кожен день тижня заповнений якимось заходом. Все це дозволяє направлено формувати пізнавальні інтереси учнів, розширювати кругозір та сфери застосування отриманих та наявних знань і вмінь

Ставлення до іноземної мови, як до предмету, на різних етапах навчання у загальноосвітній школі різне. Так, у п'ятому класі учні виявляють великий інтерес до предмета, як до чогось нового, незвіданного. Проте до восьмого-дев'ятого класу інтерес знижується, пропадає елемент новизни, з'являється усвідомленість того, що вивчення іноземної мови - справа важка. З іншого боку, все більше учнів вибирають іноземну мову для поглибленого вивчення, розуміючи важливість володіння іноземними мовами в сучасному світі.
       Плануючи предметну Декаду іноземних мов, ми намагалися, щоб учні школи змогли взяти участь у всіх заходах.

Декада починається з урочистого відкриття на загальношкільної лінійці. Фойє школи оформляється прислів'ями, стінгазетами і цитатами носіїв мови.

День Святого Валентина

Традиційним є розважальна програма на день Святого Валентина. Це святкове феєричне шоу з конкурсами, танцями, піснями, яке зазвичай готують учні 10 класу. Також це може бути зворушливий спектакль про життя і любов Валентина. Або розважальна програма «Любов з першого погляду». Учасники - учні старших класів.

За тиждень до дня Святого Валентина починає працювати святкова пошта. В фойє гімназії вивішуються поштові скриньки, куди кожен охочий може опустити валентинку. 14 лютого пошту доставляють за класам. Учні гімназії не обходять стороною і своїх вчителів.

На другий день Декади зазвичай проводиться виставка творчих робіт учнів: вироби, вишивки, роботи з пластиліну, з іншого матеріалу, присвячені англо-мовним країнам. І також конкурс-виставка на кращу стінгазету або плакат.

Теми стінгазет можуть бути самими різними, але вони повинні давати інформацію про різні аспекти країни досліджуваної мови. Тема повідомляється учням за два тижні до конкурсу. Газети можуть бути оформлені однією з іноземних мов, які вивчаються в гімназії.
Всі стінгазети, представлені на конкурс вивішуються в холі, збираються відгуки, потім журі підводить підсумки. Враховуються оригінальність оформлення, актуальність інформації, якість відбору матеріалу, розкриття заявленої теми.

Подорож в англомовні країни

Команди учнів 6-9 класів готують екскурсію в англомовні країни: Великобританію, Америку, Канаду, Австралію, Нову Зеландію.
Заздалегідь вивішуються питання по темі, список додаткової літератури.
Вибираються учні - екскурсоводи. Вони готують повідомлення про країни, їх столицях, визначні пам'ятки, відомих людей.
Готується музичний супровід «екскурсії» (пісні країн, мови що вивчається).

Клуб веселих і кмітливих


Іншим, дуже популярним заходом є КВН. Звичайно в ньому
беруть участь учні 6 класів. Команди заздалегідь готують привітання, музичний конкурс і домашнє завдання. Домашнє завдання - це інсценування англійською мовою. Аудіо-конкурс проводиться з метою перевірити розуміння прочитаного тексту, який учасники команд повинні зобразити малюнком. Щоб заповнити паузи, коли команди готуються до чергового конкурсу, проводяться ігри серед вболівальників. Це можуть бути скоромовки, складання прислів'їв або рухливі ігри.

Прослушать

На латинице

Словарь - Открыть словарную статью

Зустріч з казками
"Весь світ - театр", - так казав Шекспір. Це означає, насамперед, те, що між театром і життям існують глибокі і міцні зв'язки, розірвати які не можливо. І якщо різна лінгвокраїнознавча інформація для читання та аудіювання сприймається учнями з великим інтересом, підвищує мотивацію навчання і забезпечує можливості для розширення знань про країну досліджуваної мови, то театральні постановки англійською мовою дозволяють учням краще зрозуміти специфіку та своєрідність нової для них культури, відчути себе долученими до культурних цінностей країни, попрактикуватися в розмовній мові, програти ту чи іншу ситуацію, що в кінцевому підсумку є доповненням до змісту практичної мети навчання. Прослушать

На латиницеТематика представлених театральних інсценівок - найрізноманітніша. Це «Попелюшка», «Білосніжка і сім гномів», уривки з «Тома Сойєра», казка «Снігова королева», поставлена учнями 11 класу для учнів 5-7 класу.

Музична вітальня


       Захід для учнів середніх і старших класів. Форма заходу - музична вітальня.
     Цілі: Ознайомити учнів з творчістю популярних французьких шонсонье: Едіт Піаф, Шарлем Азнавуром, Мірей Матьє, Джо Дасен та ін. Активізувати пізнавальну діяльність учнів, розширюючи їх кругозір. Розвинути інтерес учнів до культурної спадщини Франції. Створити творчу атмосферу у вітальні.
      До цього заходу необхідний довгий підготовчий етап: презентації творчої діяльності французьких співаків і композиторів з використанням відеофрагментів на комп'ютері, розучування пісень.

Прослушать

На латинице

Конкурс спецзавдань
Кожен клас (група / підгрупа) отримує завдання, яке він зобов'язується зберігати в таємниці до проведення Декади. Завдання стосуються підготовки та / або проведення тих чи інших конкурсів, оформлення приміщень. Спецзавдання складаються заздалегідь, кожне упаковується в окремий анонімний конверт, за два тижні до відкриття декади вручаються класам. Серед них можуть бути наступні: оформити і вивісити оголошення про терміни проведення та програму Декади іноземних мов, оформити розклад уроків мовою, що вивчається, розвісити в зазначених місцях школи німецькі, французькі та англійські прислів'я і міняти їх щодня протягом Декади, зробити і розвісити таблички з назвами кабінетів.

Прослушать

На латинице

Словарь - Открыть словарную статью

Ярмарок знань

Цікава форма перевірки знання лексики - це ярмарок знань. Учні старших класів заздалегідь готують на картках слова англійською, німецькою, французькою та українською мовами і заохочувальні жетончики різних кольорів і форми. На великій перерві у фойє гімназії ставляться столи, на яких розкладені картки зі словами . Учні 5-7 класів перекладають слова і за кожне правильне слово отримують жетон. Кожен учень може отримати не більше 12 жетонів. Теж саме робиться з прислівями. За отримані жетони, вчитель виставляє учневі оцінку. Діти завжди із задоволенням беруть участь у цьому конкурсі.

Балда

Великий аркуш ватману розкреслювали на клітинки. Вписується слово по середині по одній букві в кожній клітинці. Необхідно написати наступне слово так, щоб літери розташовувалися в клітинках, суміжних вже заповненим клітинам по горизонталі або по вертикалі. Іншими словами, ліворуч, праворуч, зверху чи знизу відносно вже заповнених клітин.

Театр-експромт


  Проводиться на уроці. Часу займає небагато, але дуже емоційний і веселий захід, в якому бере участь вся група. Це звичайно учні 5-6 класів. Всім учням роздаються ролі. Учитель за пропозицією читає казку чи веселу розповідь іноземною мовою та учні розігрують її.

Позакласний захід з англійської мови для 8-х класів

«Історія поп музики»

Відео урок з теми «Історія виникнення поп музики» є логічним завершенням теми «Music is everywhere». В рамках цього заходу учні узагальнили надбаний лексичним матеріал з теми, продемонстрували навички мовлення та роботі в команді, здатність орієнтуватися в певних мовних ситуаціях, продемонстрували знання культурного компоненту та знання у сфері сучасної музики та історії її виникнення.

Висновки:

Як показала практика, Декади англійської мови досягли оптимальних результатів. Результативність їх проведення в системі можна охарактеризувати наявністю таких характеристик, як:

 • Інформативність і змістовність, які сприяли реалізації практичних та загальноосвітніх цілей позакласної роботи;

 • Комунікативна спрямованість: усі види позакласної роботи забезпечували користування іноземною мовою як засобом одержання і передачі інформації в типових природних ситуаціях спілкування;

 • Ситуативність: переважна більшість видів позакласної роботи включало «набір ситуацій», які були предметним фоном і стимулом до цілеспрямованих мовних вчинків;

 • Орієнтація завдань на підвищення мовної активності учнів;

 • Емоційність форм і способів реалізації, що сприяє підвищенню інтересу учнів до іншомовної діяльності. ПрослушатьНа латинице

Досвід проведення Декади іноземних мов показує, що загальна невимушена психологічно підготовлена мовна атмосфера в гімназії сприяє прояву індивідуальних можливостей всіх хлопців з різними рівнями навченості. Завдяки всім заходи підвищується престиж іноземної мови. При відборі мовного матеріалу зміцнюються міжпредметні зв'язки, поглиблюються країнознавчі знання. Діти більше дізнаються про звичаї, традиції, культуру. Які відображені в матеріалі олімпіад і вікторині, в п'єсах, піснях, віршах, іграх і т.і. Всі заходи засновані на країнознавчому, лінгвокраїнознавчому матеріалі. При проведенні Декади застосовуються аудіовізуальні засоби навчання, наочність, які є зразком, еталоном виконавської майстерності, вимови, так як записано носіями мови.

Настрій свята, мовна атмосфера створюються за допомогою музики, англійських гумористичних висловів та висловлювань, що висять на стінах холу і коридорів школи, барвисто оформленими стінгазетами про країни, міста, свята і традиції країн мови, що вивчається, переглядом відеофільмів англійською мовою.


Список використаної літератури:

 1. Английский язык. Предметная неделя. - М., Корифей - 96с.

2. Беспалько, В.П. Слагаемые педагогической технологии./ В.П. Беспалько. – М.: Педагогика, 1998.

3. Вакс Э.П.. Кратко об Австралии. С-Петербург, издательство «Стайл», 2000

4. . Демент. А.Л. Тематические вечера на английском языке. М., «Просвещение»,1988

5. George P. McCallum. 101 word games. Oxford University Press

6.Калинина Л.В. Предметная неделя английского языка в школе. – Ростов н/Д.: Феникс, 2005..

7.«Организация внеклассных мероприятий по английскому языку в средней школе» Всероссийский фестиваль педагогических идей «Открытый урок», Издательский Дом «Первое Сентября», 2009 г.

http://festival.1september.ru/articles/530725/

8.Сазонова С.Л. Неделя иностранных языков в средней школе.- Иностранные зыки в школе. – 2009- №2 – С. 4

9. Penny Ur and Andrew Wright. Five-minute activities. Cambridge University Press


поділитися в соціальних мережахСхожі:

Природа
Жигло Ірина Вікторівна, вчитель англійської мови вищої категорії багатопрофільного ліцею №37 міста Донецька, вчитель-методист, керівник...

Кабінет англійської мови Рекомендації щодо оформлення навчального...
Кабінет іноземних мов — це навчальний підрозділ школи, оснащений наочними посібниками, навчальним обладнанням, меблями та пристроями,...

Підготувала: вчитель англійської мови Мурованського нвк «зш І-ІІІ ст – дитячий садок»
Значення англійської мови як провідної мови світової науки й культури та однієї з офіційних мов Організації Об’єднаних Націй зумовлює...

Уроках англійської мови Вчитель
Маковецька Яна Петрівна – вчитель англійської мови Тріскинської загаль-ноосвітньої школи І-ІІІ ступенів

Учителя англійської мови Цюрупинської спеціалізованої школи І-ІІІ...
Цюрупинської спеціалізованої школи І-ІІІ ст з поглибленим вивченням іноземних мов

Учителів англійської мови
В методиці навчання іноземних мов термін "система" застосовується давно. Ми говоримо про систему навчання мови, систему вправ, систему...

Кравченко В. М
«Навчальні програми з іноземних мов для загальноосвітніх навчальних закладів І спеціалізованих шкіл із поглибленим вивченням іноземних...

Щодо вивчення іноземних мов
Вивчення іноземних мов у 2015/2016 навчальному році буде здійснюватися за декількома навчальними програмами, а саме

Вчитель англійської мови, спеціаліст І кваліфікаційної категорії,...
Розділ Дидактичні та психолінгвістичні передумови навчання активної граматики англійської мови

Методичні рекомендації щодо викладання іноземних мов у школі І ступеня
Ефективність раннього початку вивчення іноземної мови не викликає сумнівів, тому що мова, вивчена в дитинстві, розкриває мовні й...

Уроку з англійської мови у 1 класі Вчитель
Виховна: формувати ціннісне ставлення учнів до праці, людей, виховувати у дітей старанність та наполегливість, прищеплювати інтерес...

У зв'язку з модернізацією структури та змісту загальної освіти слід...
Особливого значення набуває використання інноваційних технологій у викладанні англійської мови та інших шкільних дисциплін. Мультимедійний...

Навчальна програма для 1 класів загальноосвтніх навчальних закладів
«Навчальні програми з іноземних мов для загальноосвітніх навчальних закладів І спеціалізованих шкіл із поглибленим вивченням іноземних...

Рекомендації щодо оформлення навчального кабінету іноземних мов середньої...
Кабінет іноземних мов — це навчальний підрозділ школи, оснащений наочними посібниками, навчальним обладнанням, меблями та пристроями,...

Державна підсумкова атестація з іноземних мов, відповідно до наказу...
Загальноєвропейських рекомендацій з мовної освіти та Державного стандарту базової та повної загальної освіти та відповідно до чинних...

Методичні рекомендації щодо викладання іноземних мов у 2013-2014 навчальному році
Київ, видавничий дім «Освіта», 2012 рік. Основна ціль вивчення іноземних мов у першому класі залишається пропедевтичною. На практиці...

Iv література
Автор: Ємець Ганна Миколаївна, вчитель англійської мови кз «Нікопольська спеціалізована школа №5 І-ІІІ ступенів»

Використання тестових завдань формату зовнішнього незалежного оцінювання...
Бірюкова К. В., учитель французької мови Харківської спеціалізованої школи І-ІІІ ступенів №62 Харківської міської радиБаза даних захищена авторським правом © 2017
звернутися до адміністрації
blanki-ua.com.ua


Головна сторінка

Бланки резюме
Бланк довіреності
Бланк заяв
Заява зразок
Договір розірвання
Зразок позовної заяви
Заява на паспорт