Пошук по сайту

Головна сторінка   Бланки   Договори   Заповнення бланків   

Урок навчання грамоти. Читання Закріплення букви «зе». Відпрацювання літературної вимови слів з вивченими звуками. Бесіда на тему «Зимові розваги»

Урок навчання грамоти. Читання Закріплення букви «зе». Відпрацювання літературної вимови слів з вивченими звуками. Бесіда на тему «Зимові розваги»





Сторінка1/5
  1   2   3   4   5


Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №1

Кіровської міської ради

Донецької області

Авторські уроки

вчителів початкової школи

з використанням інноваційних

методів навчання

м. Кіровське

Донецької області

2012
free image hosting at site

Збірка пропонує авторські розробки уроків вчителів початкових класів.

Автори розкривають методику навчання з використанням інноваційних методів, які допомагають вчителю зробити процес навчання цікавим, різноманітним, ефективним, а також сприяють формуванню пізнавального інтересу при вивченні нового матеріалу, свідомому засвоєнню знань.

Збірка призначена для вчителів початкових класів, студентів педагогічних навчальних закладів.
Під редакцією Колісниченко Л. В.
Автори:
Петренко Л. О.

Лук’янова І. А.

Ситник І. Г.

Стародуб Н. В.

Фурик Н. П.

Малютіна Т. В.

Катренко М. А.

Червона О. В.

Купріянова З. М.

Сапун І. М.
free image hosting at site

Зміст

1 клас

Урок навчання грамоти. Читання

Закріплення букви «зе». Відпрацювання літературної

вимови слів з вивченими звуками. Бесіда на тему «Зимові розваги»………4

Урок навчання грамоти. Читання

Звук [к], позначення його буквами Кк. Словниково-логічні вправи.

Робота з текстом : «Миколин сокіл»………………………………………….8

Урок обучения грамоте. Чтение (класс с русским языком обучения)

«Звуки [р], [р']; буква р»…………………………………………………… ...11

2 клас

Урок з математики

Вправи і задачі на додавання і віднімання двоцифрових чисел без

переходу через десяток……………………………………………………… 18

Интегрированный урок-соревнование по предметам Я и Украина,

трудовое обучение, математика (класс с русским языком обучения)

Птицы весной. Оригами…………………………………………………… ..22

Урок математики (класс с русским языком обучения)

«Путешествие в царство Математики»………………………………… …..27

3 клас

Урок з української мови

Префікс як значуща частина слова………………………………………......32

Урок з математики

Вправи та задачі на засвоєння таблиць множення й ділення. Задачі з буквеними даними……………………………………………………………36

Интегрированный урок по русскому языку и рисованию (класс с русским языком обучения)

Синонимы. Антонимы. Рисование по своему воображению…………....…38

Интегрированный урок по русскому языку и чтению (класс с русским

языком обучения)

Упражнения в определении рода имен существительных. О чтении….….42

Додатки

До уроку за темою: «Вправи та задачі на засвоєння таблиць множення й ділення. Задачі з буквеними даними»……………………………………….45


free image hosting at site
Урок навчання грамоти. Читання. 1 клас

Автор: Петренко Л.О.

Тема: Закріплення букви «зе». Відпрацювання літературної вимови слів з вивченими звуками. Бесіда на тему «Зимові розваги»

Мета уроку: закріпити знання про букву «зе»; формувати мовленнєві уміння; вчити передавати зміст прочитаного; удосконалювати вміння виконувати звуко-буквений аналіз слів, виробляти навички свідомого, правильного, виразного читання; закріплювати вміння зв’язано висловлювати свої думки; розвивати пам’ять, увагу, мовленнєві й пізнавальні уміння учнів; виховувати любов до природи.

Обладнання: картина зими, сніговик, сніжинки, картки, конверт із завданням та листом.

Хід уроку

І. Організаційний момент

Щоб урок пройшов немарно,

Треба сісти рівно, гарно

І виконувати те,

Про що мова зараз йде!

Працюватимемо старанно,

Щоб почути у кінці,

Що у нашім першім класі

Діти – просто молодці!

Психологічна розминка «Посміхнись»

Давайте усмішки всім дарувати:

І друзям, і гостям, і мамі, і татові.

Хай радість злітає у небо, як птах,

І добрі слова у всіх нас на устах!

ІІ. Тема та мета уроку

Сьогодні буквочка нова

До класу нашого прийшла,

З собою вісточку вона

Про пору року принесла.

Пора ця гарна, снігова

Розвеселяє всіх вона.

Діток на вулицю скликає

Та свята гарні відмічає.

- Тож яка це пора року?

ІІІ. Мотивація навчальної діяльності

1.Бесіда

- Сьогодні до нас на урок завітала гостя. Хто ж до нас завітав? Давайте спробуємо відгадати.

Що за диво? Все село

Білим пухом занесло.

Див тут зовсім і нема,

То до нас прийшла зима.

- Так, правильно зима. От і сьогодні до нашого класу прийшла зима подивитися на вас, які ви хороші. Подивіться, яка вона гарна, хусткою розшитою вкрита.

- А чим гарна зима? Які свята взимку чекають дорослі та малі?

Зима привезла до нас лист від Дідуся Мороза.

Лист

Дорогі діти. Я вже збираюся в дорогу до вас у гості. А в листі надсилаю свого друга. Якщо ви будете уважні та старанні, ви його зберете.

До побачення. Ваш друг Дідусь Мороза.

- Давайте подивимося у конверт. Що ж там лежить ще?

Якісь кружечки. Давайте їх спробуємо скласти. Який візьмемо перший?

- Діти, щоб скласти кружечки ми повинні виконати завдання.

ІV. Актуалізація знань

1. Прийом «Мозковий штурм»

- Що таке мовлення? Яке буває мовлення? З чого складається мовлення?

- На які групи діляться наші звуки і букви?

- Що знаємо про голосні звуки? Приголосні звуки?

2. Звуко-буквений аналіз слова «зима»

- Молодці, діти! Зима вами дуже задоволена. Вона дарує вам сніжинки. Тому ми можемо прикріпити перше коло.

ФІЗХВИЛИНКА

V. Закріплення вивченого матеріалу

1.Повторення про букву «зе», звуки [з], [з']

- Яка буває буква «зе»?

- Які звуки вона позначає?

2.Гра «Впізнай звук». (Учні плескають в долоні, почувши звуки [з], [з'])

Мороз, санки, ковзани, завія, віхола, лижі, заметіль, вітер, заєць, завірюха, сніг, хурделиця.

- Як назвемо слова «завія, віхола, заметіль, завірюха, хурделиця»? (синоніми)

3. Гра «День і ніч»

Придумати слова зі звуками [з], [з'].

4. Робота зі скоромовкою

Зіна в зарості пішла,

Зіна зайчика знайшла.

Заховала у корзинку,

Зверху кинула хустинку.

Зайчик хитрий був, як лис,

З-під хустинки втік у ліс.

5. Розвиток читацьких вмінь

Піраміда

лід

сани

вітер

сніжок

заметіль

хурделиця

- До якої пори року віднесемо ці слова?

- Яке найдовше слово?

- Складіть речення зі словами. (Учні рахують кількість слів у реченні)

- Молодці, діти! Ви знову впоралися із завданням. І час прикріпити друге коло.

Дихальна гімнастика

Уявіть, що ми зараз ідемо по вулиці. Тихо падає сніжок. Повітря чисте, морозне. Давайте з вами зараз подихаємо цим чистим повітрям, тим самим перепочинемо й наберемося енергії для розумової діяльності.

Релаксація:

Як гарно тут красою милуватись,

Вітання всім знайомим посилати.

Та про здоров’я наше піклуватись,

І свіжі пахощі з повітря і надихати.

VІ. Робота над новим матеріалом

1. Метод «Шифрувальник»

- Завіяла хурделиця, задув вітер та переплутав букви і розсипав слово.

- Прочитайте, що записано на дошці?

сеВела мази

2. Метод «Передбачення»

- Як ви вважаєте, про що буде йти мова в тексті, прочитавши назву?

3. Метод «Асоціативний кущ»
- Які асоціації виникають зі словом «зима»?

сніжна морозна

холодна весела

зима

сніг санки ковзани лижі лід завірюха

4. Словникова робота. Пояснення значень слів. Читання слів.

прикрасив ковзанка

візерунками ковзани

замурував посадив

- Як називаються слова «ковзани, ковзанка»? (споріднені)

5. Показове читання

Гімнастика для очей

6. Читання тексту учнями «ланцюжком»

7. Відповіді на запитання

- Яка настала пора року?

- Що зробив мороз?

- Що зробив тато?

- Прочитайте, що зробив Дмитрик?

- Як написано слова «Дмитрик, Зіна»? Чому?

- Молодці. Гарно попрацювали. Час прикріпити третє коло

8.Самостійне читання тексту

9. Вправа «Взаємні запитання»

10. Робота зі скоромовкою у підручнику

- Прикріпимо відерце нашому сніговичку.

Оздоровча фізхвилинка

Масаж точок акупунктури (Дії при нежиті)

Непарна точка розташована в центрі між бровами на початку перенісся.

Парні точки біля крил носа на коренях зубів.

Парні точки посередині брів.

Парні точки в центрі скронь.

Парні точки біля вух.

11. Написання листа Діду Морозу

- Діти! Ми виконали прохання Діда Мороза і зібрали його друга сніговика. Тепер давайте напишемо листа Діду Морозу й попросимо у нього подарунок. (Діти малюють малюнок).

У нашого сніговика є поштова сумка. Дід Мороз живе далеко на півночі в Лапландії і ми сніговичка відправимо до Дідуся Мороза відвезти ваші листи, бо він не боїться морозу.

Підпишіть листа, щоб Дід Мороз знав, кому відправити подарунки.

Зберемо ваші листи та покладемо в сумку сніговику.

- Щоб нашому сніговику було морозно, ми подаруємо йому багато сніжинок. Давайте всі причепимо сніжинки. (Так поступово на дошці з’являється сніговик і прикріплюються сніжинки.)

VІІ. Підсумок уроку

Гра «Мікрофон»

- Які звуки ми повторили?

- Про яку пору року читали?

- Чим вам подобається ця пора року?

- Чи сподобався вам урок?

- Якими ви були на уроці?

- Якими враженнями від уроку ви поділитеся вдома?

- Дякую за роботу. А зима вам дарує за плідну роботу гарні сніжинки. Підніміть їх уверх і подивіться, який у нас чудовий снігопад.
free image hosting at site
Урок навчання грамоти. Читання. 1 клас

Автор: Лук'янова І. А.

Тема уроку: Звук [к], позначення його буквами Кк. Словниково-логічні вправи. Робота з текстом : «Миколин сокіл».

Мета уроку: ознайомити учнів з новою літерою, її звуковим значенням; учити читати слова різної звуко-складової структури; розширювати уявлення про слова, що звучать однаково, але мають різні значення; збагачувати словниковий запас учнів; виховувати любов до рідної мови, до тварин; розвивати мовлення, пам'ять, фонематичний слух учнів.

Обладнання: предметні малюнки кукурудзи, картоплі, капусти, котика, сонечка,гра «Відповідай на літеру К», овочі для гри «Магазин», «Букварик».
Хід уроку

І. Організаційна частина. Створення емоційного настрою уроку

Пролунав дзвінок.

Починається урок.

Будем працювати старанно,

Щоб почути у кінці.

Що у нашім першім класі

Діти – просто молодці.

Тож девізом нашого уроку буде:

«Слухай – уважно! Працюй – старанно!

Сиди – рівно ! Пиши – охайно!»

II. Мотивація навчальної діяльності учнів

-Сьогодні ми продовжуємо знайомитись з мешканцями казкового Будиночку феї Фонетики. Подивіться, яке веселе сонечко завітало до нас. На своїх промінчиках воно принесло вам літери. Давайте прочитаємо їх.
н

а м

і л

и в

у

- Назвіть голосні, приголосні.

- Яку букву вивчили на попередньому уроці?

- Які звуки вона позначає?

- А який новий звук будемо вивчати сьогодні, ви дізнаєтесь, якщо відгадаєте загадку:

У вінку зеленолистім,

У червоному намисті,

Видивляється у воду

На свою хорошу вроду. (Калина)

Метод «Мікрофон»

- А що ви знаєте про цю рослину?

ІІІ. Вивчення нового матеріалу

1.Виділення звука [к] зі слова калина

- Яким звуком починається це слово? Отже, на уроці ми познайомимося з новим звуком [к] і дізнаємось, якою літерою цей звук позначається.

2.Спостереження за вимовою звука [к]

Зараз будемо дослідниками. З'ясуємо, як утворюється цей звук і до якої групи він належить.

а) Управляння у правильній вимові звука [к].

Під час вимови звука перешкода створюється глибоко в горлі задньою частиною язика. (вимовляють двічі)

  • До яких звуків належить звук [к]?

  • Покажіть звукове позначення ( о - =)

  • Звук [к] в укр.. мові ніколи не може вимовлятися дзвінко, адже він глухий.

  • Який ще глухий приголосний знаєте? ([с])

б) Розпізнавання твердого і м'якого звуків.

[к] - [к']

Кози Кінь

-о-о = о = о

3.Визначення позиції звука [к] у словах

(Розглядання предметних малюнків, відгадування загадок).

№1

На городі молода

Пишні коси розплела.

У зелені у хустинки

Золоті хова зернинки. (Кукурудза)

- Яке місце звук [к] займає в цьому слові?

№2

Під землею птиця кубло звила

Та яєць нанесла. (Картопля)

№3

Коло бабусі сидить у кожусі,

Біля пічки гріється без водиці миється. (котик)

№4

Сидить баба на грядках,

Вся закутана в хустках. (Капуста)

- Яке слово зайве? Чому? (Котик)

4.Аналітико – синтетичні вправи зі звуками [к], [к']

К о т и к -о-о-

5.Ознайомлення з літерою К

1) Розглядання літери. Аналіз графічної будови, знаходження схожості з навколишніми предметами.
Місце літери в Казковому місті АЛФАВІТ.

images.jьeg.jpeg

- Котик (малюнок) приніс нам нову літеру. Розгляньте її, на що вона схожа?

- Складіть літеру із лічильних паличок.

Фізхвилинка для пальчиків

Олівець в руках кручу

Бути слухняним його навчу.

2) Робота в зошиті.

Друкування літери Кк.

3) Друкування складів з літерою к.

4) Створення «Асоціативного куща».

5) Весела гра з Карлсоном «Відповідай на літеру К»
Квітка алфавітна

images.jpeg

Місто - Кіровське

Професія - кухар, кондитер

Казковий герой - колобок

Овочі - капуста, картопля

Розділовий знак – крапка, кома

Тварина - коза, кіт

6.Читання складів з літерою К.

(склади написані на хмаринках) ка ак ко ок ку ук ки ик кі ік

Фізхвилинка

Сонце прокидається

Деревця гойдаються.

Раптом дощик пішов.

Я злякалась: «Ой,ой,ой!»

Швидко-швидко я зібралась

І в будиночок сховалась.

7.Читання слів, написаних на листочках дерева

Ви-со-ко со-кіл Ми-ко-ла

8.Читання тексту з «Букварика» «Миколин сокіл»

1) Додаткова інформація про сокола.

Сапса́н (Falco peregrinus Tunst.) — хижий птах родини соколових, поширений на всіх континентах, окрім Антарктиди. Розміром з сіру ворону, він вирізняється своїм темним, аспідно-сірим оперенням спини, строкатим світлим черевом і чорною верхньою частиною голови, а також темною, видовженою плямою під очима — «вусами». Залежно від розміру й особливостей забарвлення, розрізняють близько 17 підвидів цього птаха. В Україні — три підвиди: звичайний, кавказький і тундровий сапсани: перші два рідкісні гніздові птахи, останній зустрічається на перельотах.

2) Читання тексту вчителем.

3) Вибіркове читання.

4) Читання «ланцюжком».

IV.Закріплення

1.Робота з дитячою книжкою

Буква «К» казки складає,

А тому у вас питає:

Розкажіть. в яких казках

Є герої з букви «К».

(«Кривенька качечка», «Кирило Кожум'яка», «Колобок», «Котигорошок», «Котик і Півник»).

2.Гра «Магазин»

- Купити овочі, в яких мешкає буква «к».

V.Підсумок

- Яку літеру сьогодні вивчили?

Який звук позначає ця буква?

Працювали всі старанно

І почули у кінці,

Що у нашім першім класі

Діти - просто молодці!
free image hosting at site

Урок обучения грамоте. 1 класс

Автор: Сытник И.Г.

  1   2   3   4   5

поділитися в соціальних мережах



Схожі:

Урок вивчення нового матеріалу
...

Урок 169 (читання) Тема. Закріплення букви Щщ. Вправи на звуко буквений аналіз слів
Мета: закріпити знання дітей про букву «ща», її звукове значення; формувати вміння слухати І виразно читати вірш, підбирати риму;...

Письмо великої букви щ (ща), слів з нею
Обладнання: магнітна стрічка літер, картки з друкованими рукописними літерами, фішки для звукових моделей, планшети, зошити для навчання,...

Урок у 1 класі (Письмо) Тема. Написання букв є, Є, складів, слів...
Закріпити знання учнів про звукове значення букви Є, про написання великої букви

Урок №58 Тема. Ненаголошені голосні, що не перевіряються наголосом
Уставте пропущені букви, поясніть правопис слів. Виділені слова запишіть фонетичною транскрипцією

Методи навчання каліграфічного письма учнів
Навчання першокласників мови розпочинається з навчання грамоти, мета якого — виробити у дітей навички читання й письма, розвинути...

Урок математики 3 клас «Вправи І задачі на засвоєння таблиці ділення на 9»
Урок навчання грамоти у 1-му класі за темою «Звуки д,д та позначення їх буквами Дд»

Тема: Письмо великої букви Ю, складів та слів з нею
Обладнання: малюнки «Зима», таблиця із зразком написання букви, баночка з водою, пензлик, «Звукові будиночки», конверти з друкованими...

Урок письма. 1 клас Тема: Письмо великої букви Р. Підготовчі графічні...
Тема: Письмо великої букви Р. Підготовчі графічні вправи. Написання складів, слів та речень. Розвиток зв’язного мовлення. Складання...

Урок української мови у 2Б класі на тему: «Звук /г/, буква ге. Зіставлення...
Сьогодні ми будемо говорити про розрізнення звуків [г], [ґ] у вимові та позначення їх на письмі

Тема. Подовжені м’які приголосні звуки. Позначення їх на письмі....

П рикрашаємо новорічну ялинку Узагальнення навчального матеріалу за семестр
Мета: узагальнити й систематизувати знання учнів за семестр, повторити читання й письмо букви б, удосконалювати вміння читати слова...

Урок Творення І правопис складноскорочених слів Урок Подорож до країни...
Урок № Змінювання І творення слів. Твірне слово – база для утворення іншого слова. Ознайомлення зі словотвірним словником

Урок 59 (1) Підтема Моє шкільне приладдя
Мета: Презентувати нові ло. Розвивати вміння сприйняття тексту на слух. Формувати навички правильної вимови звуків англійської мови....

«Особливості навчання грамоти дітей з порушенням мовлення»
Діти з порушеннями мовлення під час навчання читання з труднощами оволодівають злиттям букв, повільно читають, допускають велику...

Урок №1 Тема. Лексикологія. Групи слів за походженням. Тлумачний...
Українська мова має невичерпне багатство слів для вираження найтонших відтінків думок І почуттів. Чим більше слів ми знаємо, тим...

Уроків на тему «Відпочинок І дозвілля. Спортивні розваги.»
Особлива увага приділяється зараз також вдосконаленню змісту прийомів І засобів навчання. Ігрова технологія, як І будь-яка інша володіє...

Урок №99 Тема. Звук [г]. Позначення його буквами «Г», «г»(ге)
Мета: ознайомити учнів зі звуком [г] та позначенням його буквою «Г»; формувати навички читання слів з літерою «ге»; уміння робити...



База даних захищена авторським правом © 2017
звернутися до адміністрації




blanki-ua.com.ua


Головна сторінка

Бланки резюме
Бланк довіреності
Бланк заяв
Заява зразок
Договір розірвання
Зразок позовної заяви
Заява на паспорт