Пошук по сайту

Головна сторінка   Бланки   Договори   Заповнення бланків   

Виконавчий комітет Первомайський міський ради Харківської області відділ освіти наказ

Виконавчий комітет Первомайський міський ради Харківської області відділ освіти наказВиконавчий комітет Первомайський міський ради

Харківської області

ВІДДІЛ ОСВІТИ

НАКАЗ

26.01.2015 р. м. Первомайський № 46

Про результати вивчення питання щодо

організації національно-патріотичного виховання

у загальноосвітніх навчальних закладах

у 2014/2015 навчальному році
Відповідно до річного плану роботи методичного кабінету Первомайського міського відділу освіти з 15 по 21 січня 2015 року вивчалося питання «Про організацію національно-патріотичного виховання у загальноосвітніх навчальних закладах у 2014/2015 навчальному році». Мета перевірки - посилення роботи з національно-патріотичного виховання дітей та учнівської молоді. Стан організації національно-патріотичного виховання вивчався у загальноосвітніх закладах міста №1(директор Свиридова Н.В., заступник директора Черкашина Т.С.), №2 (директор Барабан Ю.В., заступник директора Бровко Н.О.), №4 (директор Гатілов В.І., заступник директора Бугаєнко І.В.), №5 (директор Стоцька О.А., заступник директора Люлька А.В.), №6 (директор Спінчевська Л.Р., заступник директора Криловецька Н.В.), №7 (директор Терещенко Г.В., заступник директора Шевченко Н.О.), гімназії №3 (директор Сухарєва О.С., заступник директора Ільїна М.В.).

Під час вивчення вищезазначеного питання було встановлено, що робота з національно-патріотичного виховання школярів здійснюється відповідно до нормативно-правових документів, про що свідчить їх наявність в школах. У навчальних закладах дотримуються Рекомендацій щодо порядку використання державної символіки в навчальному закладі України, затверджених наказом МОНУ від 07.09.2000 р. №439.

У річних планах роботи шкіл на 2014/2015 навчальний рік є розділ «Виховна робота», який спланований відповідно до «Концепції національно-патріотичного виховання молоді», затвердженої наказом МОН України від 27.10.2009 № 3754/981/538/49, «Основних орієнтирів виховання учнів 1-11 класів ЗНЗ України», затверджених наказом МОН України від 31.10.2011 №1243, наказу МОН України від 27.10.2014 №1232 «Про затвердження плану заходів щодо посилення національно-патріотичного виховання дітей та учнівської молоді», «Регіональної Програми військово-патріотичного виховання молоді та участі населення у заходах оборонної роботи на 2015-2017 роки», затвердженої рішенням Харківської обласної ради від 15.01.2015 №1144-VI. Відповідно до розділу планів «Ціннісне ставлення до суспільства і держави» у ЗНЗ проведені виховні заходи щодо розвитку патріотизму, національної самосвідомості, політичної культури та культури міжетнічних відносин. В усіх школах проведено перший урок за темою «Україна – єдина країна», уроки мужності до вшанування 70-ї річниці вигнання нацистських окупантів України: «Шануючи минуле ми прокладаємо дорогу в майбутнє» (ЗОШ №1), «На крилах пам`яті» (ЗОШ №2), «Війни герої – уклін вам до землі» (ЗОШ №4), «Гортаючи сторінки опалені війною» (ЗОШ №5), «Збережемо мир на землі» (ЗОШ №6), фотовиставка «Природа рідного краю» (ЗОШ №7), «Хто такий патріот?» (гімназія №3). В ЗОШ №7 проведено тиждень пам`яті присвячений річниці визволення Первомайщини від німецьких загарбників, свято мікрорайону «Рідному місту присвячується». Упродовж 2014 року була проведена система заходів до відзначення 200-річчя з дня народження Т.Г.Шевченка: класна година «Ми нащадки Кобзаря» (ЗОШ №4), літературно-музичній композиції «Кобзарем його ми звемо» (ЗОШ №2), міський конкурс на кращого читця «Невмирущий голос Кобзаря», міське свято «Шевченко – завжди з нами». До Дня збройних сил України проведена зустріч з бійцем Національної гвардії Щербаком О. «Чи хочуть українці війни?» (ЗОШ №6), конкурс «Ну-мо, хлопці!» (ЗОШ №5). Для учнів 1-11 класів Гімназії №3 проведено єдину виховну годину до Дня партизанської слави «Партизани Первомайщини». Вшановуючи День пам`яті жертв Голодоморів в ЗОШ №1 було організовано пошуково-дослідницьку експедицію в рамках Всеукраїнської краєзнавчої акції «Колосок пам`яті». В усіх загальноосвітніх навчальних закладах був проведений Всеукраїнський тиждень права. Відбулися такі заходи за такою тематикою: «Я – громадянини України і пишаюсь цим» (ЗОШ №1), «Конституція-основний закон держави» (ЗОШ №2), «Я-громадянин України» (ЗОШ №4), «Захист Вітчизни-обов`язок громадянина» (ЗОШ №5), «Права людини» (ЗОШ №6), «Знаємо свої права, виконуємо свої обов`язки» (ЗОШ №7), «Право у житті людини» (Гімназія №3).

В музеях шкіл №4, №5, №6, №7, гімназія №3 створено та постійно діють експозиції на тему національного та військово-патріотичного виховання. Під час туристичних походів по Україні, Харківщині, Первомайщині учні шкіл знайомляться з пам`ятками української історії, культури та природи, історичними місцями та подіями, етнографією.

Члени учнівського самоврядування є ініціаторами і активними учасниками організації та проведення виховних заходів національного, військово-патріатичного спрямування. Проведені тематичні заходи, присвячені героїчним подвигам українським воїнам в боротьбі за територіальну цілісність і незалежність України. В школах проведено благодійні акції «Лист солдату», «Зроби добро». Зібрано та направлено на знак солідарності дітям Луганщини і Донеччини художню українську літературу.

Завідувачи шкільних бібліотек забезпечують організацію виставок, матеріалів ЗМІ, фахових періодичних видань, науково-популярної, наукової, художньої літератури національно-патріотичного спрямування. Створюють для вчителів добірку навчально-методичних матеріалів щодо питань національного та військово-патріотичного виховання учнів та просвітницької роботи з батьками. Заходи, які були організовані в навчальних закладах висвітлюються у засобах масової інформації (районно-міська газета «Знамя труда», шкільні сайти, ТРК «Надія»)

Педагогічні колективи постійно шукають нові, більш ефективні шляхи формування творчої особистості на основі ціннісних орієнтирів, спираючись на основні засади державної політики в галузі виховання.

Результати вивчення вищезазначеного питання подаються у довідці про результати вивчення питання щодо організації національно-патріотичного виховання у загальноосвітніх навчальних закладах у 2014/2015 навчальному році (додаток)

З огляду на зазначене


НАКАЗУЮ:1.Затвердити Програму національного і військово-патріотичного виховання дітей та учнівської молоді загальноосвітніх навчальних закладів міста Первомайський на 2015-2017 роки (додаток 1).

2.Затвердити План заходів щодо посилення національного і військово-патріотичного виховання дітей та учнівської молоді загальноосвітніх навчальних закладів на 2015 рік (додаток 2).
3.Керівникам загальноосвітніх навчальних закладів

3.1. Під час планування виховної роботи передбачати проведення заходів з метою дотримання принципів національно-патріотичного виховання.

Постійно

3.2. Розробити План заходів щодо посилення національного та військово - патріотичного виховання дітей та учнівської молоді загальноосвітнього навчального закладу на 2015 рік.

До 30.01.2015

3.3. Створювати умови для успішного розвитку учнівського самоврядування та перетворення навчального закладу у зразок демократичного правового простору.

Постійно

3.4. Активно залучати до національно-патріотичного виховання дітей та учнівської молоді громадські організації, представників сучасного українського козацтва, організацій ветеранів, військово-патріотичних клубів, військових службовців.

Постійно

3.5. Формувати в учнів закладу громадсько – активну, життєву позицію, психологічну готовність до вступу на державну, військову службу та неухильне виконання обов`язків громадянина.

Постійно

3.6.Активізувати впровадження нових форм, методів національно-патріотичного виховання дітей та учнівської молоді.

Постійно

3.7.Забезпечувати активну участь учнів в різноманітних заходах громадянського та патріотичного спрямування державного, обласного та міського рівнів.

Постійно

3.8. Створити банк даних досвіду роботи класних керівників з національно-патріотичного виховання дітей та учнівської молоді.

До 20.02.2015

3.9.Підвищувати рівень педагогічної культури батьків щодо питань національно-патріотичного виховання учнів в сім`ї.

Постійно

3.10.Забезпечити створення сучасної навчально-матеріальної бази предмета «Захист Вітчизни» з можливостями проведення практичних занять із тактичної, вогневої та прикладної фізичної підготовки.

2015-2017 роки

3.11.Поповнювати шкільні музеї щорічно краєзнавчими матеріалами щодо національно-патріотичного виховання дітей та учнівської молоді.

Щорічно

3.12.Спрямовувати внутрішньошкільну методичну роботу на підготовку педагогів щодо реалізації національно-патріотичного виховання дітей та учнівської молоді з урахуванням сучасних вимог.

Щорічно

3.13. Вивчати досвід роботи педагогів з питання організації національно-патріотичного виховання учнів.

Щорічно

3.14.Створити на сайті школи рубрику «Патріотичне виховання юного покоління».

До 15.02.2015

4.Методичному кабінету (Завідувач Довженко В.М.):

4.1. З метою формування компетенцій педагогів з питань національного та військово - патріотичного виховання дітей та учнівської молоді продовжити науково-методичний супровід роботи міських методичних об`єднань: предмета «Захист Вітчизни», класних керівників 5-11 класів, початкових класів, постійно діючого семінару-практикуму заступників директорів та педагогів організаторів.

Постійно

4.2.Забечувати викладачів предмета «Захист Вітчизни» курсовою перепідготовкою на базі КВНЗ «Харківська академія неперервної освіти».

Відповідно до замовлень

4.3. Підготувати методисту з бібліотечних фондів Тарасюк А.І. рекомендації класним керівникам з організації національного та військово - патріотичного виховання дітей та учнівської молоді.

До 01.02.2015

4.4. Створити банк даних досвіду роботи класних керівників загальноосвітніх навчальних закладів щодо організації національно-патріотичного виховання учнів.

До 25.02.2015

4.5.Забезпечити вивчення досвіду роботи ЗОШ №6 щодо організації національно-патріотичного виховання.

2015-2017 р.

4.6.Видати посібник «Національно-патріотичне виховання школярів»

(З досвіду роботи ЗНЗ).

До 10.03.2015
4.7.Створити на сайті методичного кабінету рубрику «Національне та військово - патріотичне виховання дітей та учнівської молоді».

До14.02.2015
5. Контроль за виконанням даного наказу покласти на спеціаліста відділу освіти Васильєву Т.Л.

Начальник відділу освіти Т.М.Сахновська
Тарасюк А.І., 3-52-59

поділитися в соціальних мережахСхожі:

Україна харківська міська рада харківської області виконавчий комітет...
Харківської міської ради та плану роботи Департаменту освіти Харківської міської ради на 2015 рік, з 09. 03. по 01. 04. 2015 проведено...

Україна харківська міська рада харківської області виконавчий комітет...
«Комплексна дитячо-юнацька спортивна школа №9 Харківської міської ради» та комунальному закладі «Дошкільний навчальний заклад (ясла-садок)...

Україна харківська міська рада харківської області виконавчий комітет...
«Дошкільний навчальний заклад (ясла – садок) №72 Харківської міської ради» у зазначений термін, заповнено відповідний протокол та...

Україна харківська міська рада харківської області виконавчий комітет...
Червонозаводського району Харківської міської ради повідомляє, що проведено вивчення стану організації харчування вихованців у комунальному...

Україна новокаховська міська рада херсонської області виконавчий комітет р І шення
Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», виконавчий комітет міської ради

Харківська міська рада харківської області виконавчий комітет адміністрація...
Департаменту освіти Харківської міської ради від 26. 12. 2012 №214 «Про підсумки роботи Департаменту освіти з цивільного захисту...

Україна харківська міська рада харківської області виконавчий комітет...
Департаменту освіти Харківської міської ради від 30. 04. 2013 №88 «Про організацію заходів з літнього відпочинку та оздоровлення...

Україна новокаховська міська рада херсонської області виконавчий комітет р І шення
Законом України «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та обтяжень» статтею 40 Закону України «Про місцеве самоврядування...

Україна Глибоцька селищна рада Чернівецької області Виконавчий комітет Проект рішення
Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», статтею 10 Закону України «Про благоустрій населених пунктів» виконавчий комітет...

Виконавчий комітет
...

Україна харківська міська рада харківської області виконавчий комітет...
Затвердити склад районної комісії та протокол для проведення експертизи (додаток 1, 2)

Україна харківська міська рада харківської області виконавчий комітет...
Затвердити склад районної комісії та протокол для проведення експертизи (додатки 1, 2)

Україна харківська міська рада харківської області виконавчий комітет...
Затвердити склад районної комісії та протокол для проведення експертизи (додаток 1, 2)

Україна харківська міська рада харківської області виконавчий комітет...
Затвердити склад районної комісії та протокол для проведення експертизи (додаток 1, 2)

Україна харківська міська рада харківської області виконавчий комітет...
Московського району Харківської міської ради від 12. 04. 2013 №28 «Про закріплення території обслуговування за загальноосвітніми...

Україна харківська міська рада харківської області виконавчий комітет...
Державного стандарту початкової загальної освіти та Державного стандарту базової І повної загальної середньої освіти

Україна харківська міська рада харківської області виконавчий комітет...
Затвердити Положення про районну виставку-презентацію педагогічних ідей та технологій (додаток 1)

Україна харківська міська рада харківської області виконавчий комітет...
Мц управління освіти проведено оперативну перевірку з питань ведення обов’язкової ділової документації практичними психологами днз...База даних захищена авторським правом © 2017
звернутися до адміністрації
blanki-ua.com.ua


Головна сторінка

Бланки резюме
Бланк довіреності
Бланк заяв
Заява зразок
Договір розірвання
Зразок позовної заяви
Заява на паспорт