Пошук по сайту

Головна сторінка   Бланки   Договори   Заповнення бланків   

Сценарій Михайла Степанського

Сценарій Михайла Степанського

Сторінка1/6
  1   2   3   4   5   6
СЛОНБАС
сценарій Михайла Степанського

+38(067)994 74 19

name@neat.com.ua
СЦЕНА 1. НАТ. АВТОСТАНЦІЯ - ДЕНЬ
ТИТР: грудень 2013
Стара автостанція з облупленими стінами на околиці міста. На території автостанції - постамент з назвою міста - ДОНЕЦЬК. Вдалині можна побачити висотки спального району. Небо затягнуте хмарами, йде дрібний сніг. На площі перед будівлею автостанції - кілька старих автобусів. На лавках - літні люди з візками й господарськими сумками.
На розі площі стоять два нудьгуючих міліціонера, обидва лускають насіння, незважаючи на сніг.
На станцію прибуває автобус. Міліціонери дещо оживають. З автобуса виходять люди. Серед них хлопець років 27 в презентабельному пальто. В одній руці в нього букет троянд та велика коробка з тортом, в іншій – шкіряний портфель. Це - СЛОН.
Слон проходить площею перед автостанцією. Міліціонери придивляються, перестають лускати насіння і прямують назустріч Слону. Слон зовні спокійний, але коли міліціонери проходять повз, Слон на секунду закриває очі і обережно видихає.
Міліціонери зупиняють іншого хлопця, одягненого в шкіряну куртку і спортивні штани, вимагають у нього документи.
Слон йде з автостанції.

СЦЕНА 2. ІНТ. ТРОЛЕЙБУС - ДЕНЬ
Слон дістає з кишені квиток і компостує його. Побачивши таку порядність один з пасажирів презирливо пирхає. Слон сідає на заднє сидіння, кладе портфель і торт на коліна, зверху квіти.
Тролейбус наповнюється людьми. Коли всередину заходить літня жінка, Слон поступається їй місцем.

СЦЕНА 3. НАТ. ВУЛИЦЯ - ДЕНЬ
Слон виходить з тролейбуса на зупинці. Він заходить у двір, підходить до парадного, озирається на всі боки - навколо нікого немає.
Слон викидає букет троянд в урну і заходить у парадне.


СЦЕНА 4. ІНТ. КВАРТИРА БАРИГИ - ДЕНЬ
Невелика кімната з мінімумом меблів: старий продавлений диван, круглий стіл з телевізором, кілька стільців і сервант з самотньою чашкою.
На дивані сидить товстий хлопець у спортивному костюмі. Це ЖИРНИЙ. Він дивиться телевізор, який показує події на Майдані - величезний натовп, «беркут» б'є людей на Банковій.
ДИКТОР

В Киеве продолжаются акции сторонников евроинтеграции Украины. Демонстранты заняли здание мэрии Киева. Внушительная толпа протестующих попыталась пойти на штурм здания президентской администрации, что привело к столкновениям с бойцами спецподразделения «Беркут». В результате пострадали более ста милиционеров и несколько десятков демонстрантов…
Двері до хати відчиняються – входить Слон. Жирний киває йому, не встаючи з дивану. Слон проходить до кімнати, ставить торт та портфель на стіл так, що вони закривають Жирному телевізор.
ЖИРНИЙ

(обурено)

Алё!
СЛОН

Кончай ты эту херню смотреть.
ЖИРНИЙ

Да ты че – ты видел, они там с Беркутом валятся!
Слон вішає на стілець пальто, потім знімає краватку та жбурляє її на диван.
СЛОН

С детства эти удавки ненавижу… Слушай, Жирный, тебя давно стала политика парить?

Жирний насилу встає з дивану та відсовує портфель та торт, щоб бачити екран.
ЖИРНИЙ

Не, Слон, ну реально такого никогда еще не было.
СЛОН

Ну да, с дрынами против беркутов раньше дураков не находилось. Респект, конечно, но я в эту движуху не сильно верю. Хотя Янек прогнал конкретно с отменой ассоциации. Баран, сука. Тупо плюнул всем в харю – нате, утритесь. Конечно, люди озвереют.
ЖИРНИЙ

Кстати, а что там с нашим бараном? Предъяву кинул ему?
СЛОН

Ещё какую. Сказал: ещё раз такое вымутишь, дядя Вася, дальше будем брать у цыган. Он давай юлить – не обижайся, это всё сын, он случайно химку дал. А я ему: да мне похер: сын, внук, тёща. Или ты мне гарантируешь качество, или мне его Зора будет гарантировать.
ЖИРНИЙ

А он что?
СЛОН

Зассал дядя Вася. У него цыгане половину покупателей отбили. Клялся, что такое не повторится. Я ещё 10 процентов скидки выбил. И бонус размутил – два пакета нового сорта. Азиатские семена, типа. Продегустируем с пацанами – и если дядя Вася не гонит, будет бомба. Цена повыше, но и наценка поярче — чисто для элиты.

ЖИРНИЙ

Нда, умеешь ты забазаривать.
Слон розпаковує коробку від торта - всередині щільно укладені пакети з марихуаною. Один з пакетів виділяється кольором, Слон віддає його Жирному. Той відкриває пакет, принюхується.
ЖИРНИЙ

Запах чёткий.
СЛОН

(дістає з портфеля інші пакети)

Угу. Если прёт так же, как пахнет — от мажоров отбоя не будет. А то они уже балованные стали — обычная шала надоела, голландию им подавай, индию, азию... Что мы им, наркокартель?

(після паузи)

Кстати, где Колян?
ЖИРНИЙ

(стурбовано)

Коляна что-то накрыло опять. Я его запер.
СЛОН

Твою мать...
Слон проходить до дверей в іншу кімнату, відкриває її ключем, що стирчить в замку. Це вузька кімната, заставлена усіляким мотлохом. У дальньому кінці, біля вікна, забраного гратами, стоїть ліжко, на якому сидить КОЛЯН - худий хлопець у чорній вилинялій футболці та спортивних штанях.
Коли Слон заходить, Колян підхоплюється з місця та швидко пробирається крізь мотлох до Слона.
КОЛЯН

(хапаючи Слона за руки)

Слон, брателло, выпусти меня, я больше не могу! Нас накроют со дня на день.
СЛОН

Колян, Колян, тихо! Что ты кипишуешь?! Кто накроет?


КОЛЯН

Мусора, Слон! Я же вижу – одна и та же тачка под окнами! Вчера пасли, сегодня тоже… Я не хочу обратно, не хочу!
ЖИРНИЙ

(з іншої кімнати)

Я проверял – нет никакой тачки. Никто не пасет. Но он, мля, не верит.
КОЛЯН

Жирный, ты ни хера не понимаешь! Они там с радарами сидят, слушают издалека.
Слон несподівано хапає Колю за футболку й штовхає на стіну.
СЛОН

Ты чем упоролся, дебил? Опять винтом? Или баклухой? Ну?!
Колян кліпає очима, майже плаче.
СЛОН

Жирный, проверь его нычки.
ЖИРНИЙ

Да я смотрел уже, ничего нет. Руки чистые… Это он как-то сам так.
СЛОН

Ладно.
Слон відпускає Коляна, поправляє на ньому футболку і підштовхує у бік великої кімнати. Колян проходить до кімнати, Слон саджає його на стілець і сам сідає поруч. Він глибоко вдихає і бере Коляна за плече.
СЛОН

(проникливо)

Колян, послушай меня внимательно. У тебя паранойя. На самом деле все под контролем – я это гарантирую. Ахмету мы платим без задержек, он с мусорами в терках. Всегда все было пучком. И дальше будет точно также. Колян, ну мы же с тобой сто лет знакомы – скажи, я тебе хоть раз соврал?
КОЛЯН

(невпевнено)

Ну, нет.
СЛОН

Ну, вот. И сейчас не вру. Все в норме. Кроме тебя. Ты можешь себя держать в руках? Если нет – я найду другого барыгу. Желающих хватает, поверь. Но что ты тогда будешь делать, а? За какие шиши будешь бабушке лекарства покупать? Опять на базаре груши-яблоки тырить? Вот тогда ты точно сядешь - и надолго.
Колян поступово приходить до тями. Слон продовжує говорити максимально переконливим тоном.
СЛОН

Да и куда мы без тебя, Колян? У тебя же офигенный выторг. Я за драпом мотаться не успеваю. Давай, не хандри, братан. Хочешь – дунем свежачка? Между прочим, «азия»!

Колян злегка зацьковано киває головою. Слон озирається на Жирного. Той розуміюче киває, починає забивати цигарку з пакета з «Азією». Простягає її Коляну.
СЛОН

(чиркає запальничкою)

Взрывай, Колян.
ДИКТОР

Эксперты высказывают опасения, что протест на Майдане может перерасти в вооруженное противостояние…

СЦЕНА 5. НАТ. ЗАКИНУТИЙ ЗАВОД – ДЕНЬ
Слон і Жирний йдуть по території занедбаного заводу з напівзруйнованими цехами, порослими травою. Земля усипана битою цеглою.
Хлопці загортають за кут, і йдуть по широкому проміжку між цехом і парканом. Весь простір цієї дороги всіяне всунутими у землю використаними шприцами.
Вони проходять повз поле з шприців і проходять всередину одного з покинутих цехів, підіймаються сходами на другий поверх.
Раптово Жирний зупиняється, спирається на стіну.
ЖИРНИЙ

(видихає з посмішкою)

Фухх.
Слон починає сміятися.
СЛОН

Выдыхай, бобёр, выдыхай!
ЖИРНИЙ

(захоплено)

Ссука, таки азия! Главное, чтобы Коляна там не накрыло опять. Хотя ты его по красоте расчесал.
СЛОН

Психология – царица наук! Кстати, Жирный, пока я не забыл. Давай я сразу свою часть лавэ за неделю заберу. Не хочу к малой пустым ехать.
Жирний дістає з кишені купу купюр, відраховує Слону частину грошей.

СЦЕНА 6. ІНТ. ЗАНЕДБАНИЙ ЦЕХ - ДЕНЬ
Цех всередині прикрашений різними графіті, серед яких «Донбасс порожняк не гонит», «ВСЕ БУДЕТ ДОНБАСС», «Шахтер - ЧЕМПИОН! і тому подібні.
Слон і Жирний проходять вглиб цеху. Тут їх чекають друзі - ХЛОП, ТУРБА та РОДЯ.
Хлоп - невисокий хлопець, сільської зовнішності, одягнений дуже просто і непримітно. Турба - худий, жилавий, зі злим обличчям, у спортивній куртці і джинсах. Родя - нескладний, високий хлопець в окулярах, одягнений він дивно - армійський жилет з кишенями поєднується з брюками та ковбойськими чобітьми.
СЛОН

(шепоче Жирному на вухо)

А Родя тут какого хера?
ЖИРНИЙ

Да ты чё – бесплатный цирк.
Слон здоровкається з Хлопом, обіймається з Турбою.
ТУРБА

О, Слоняра! Ого, какой красавчик. Костюм не запачкал?
Слон подає руку Роді. Потім виймає з кишені сірникову коробку з травою.
СЛОН

Зацените, пацаны – привет из солнечной Киргизии.
ТУРБА

Да ладно! Чуйка, что ли?
ЖИРНИЙ

Почти.
ТУРБА

Ну, это просто праздник какой-то!
ХЛОП

Так шо, цей, хапаємо?
ТУРБА

(знущаючись)

Хапаемо… Вот же бандеровец! Хапают вялого. А мы – дунем.
Турба дістає приготований заздалегідь водний бульбулятор.
Нарізка з кадрів, як друзі курять траву.
Слон пускає кільця. Турба видихає дим з двох сторін рота, як дракон. Жирний довго затримує дихання, обличчя його червоніє, і він з кашлем видихає дим. Хлоп видихає дим носом.
ХЛОП

Оце так чепануло.
СЛОН

(з посмішкою)

Донбасс порожняк не гонит.
ТУРБА

(хлопає Слона по плечу)

Слонбасс! Слонбасс порожняк не гонит!
Всі сміються. Родя нарешті теж видихає і кашляє. Весь цей час Родя виглядав стиснутим, тепер він розслаблюється і починає «відтаювати». Турба з цікавістю спостерігає за трансформацією Роді. Потім підморгує друзям.
ТУРБА

Что-то у меня в последнее время такое чувство странное дома. Голова так гудит… Будто воздух электричеством пропитан. Особенно ночью.
РОДЯ

Ты тоже чувствуешь?!
ТУРБА

Ну да, как будто голова это, ну, наэлектризовывается. И мысли такие странные…
РОДЯ

(збуджено)

Это они! Понаставили излучателей, жидомасоны. Из Пиндостана завозят под видом гуманитарной помощи – типа аппараты для больниц. Эти излучатели в Киеве еще в 2004 опробовали, на Майдане. И теперь по всей стране ставят. Дистанционная нейрокастрация. И само страшное, наше правительство это поддерживает! Вы думаете, Янукович кто? Он еврей самый настоящий. Просто сравните – Абрамович, Рабинович, Янукович – одна большая жидовская мишпуха.
У запалі свого монологу Родя не помічає, що всі ледве стримуються, щоб не зареготати. Жирний тремтить всім тілом, Слон натягнув на голову піджак, Турба тримається за обличчя. Хлоп злегка посміхається, але видно по його обличчю, що Родін монолог викликає у нього почуття незручності.
РОДЯ

(продовжує)

На Украине власть захватили жиды. Русских ни во что не ставят. Я вот собираюсь ехать в Питер, там есть люди правильные, обещали помочь.
Всі починають реготати.
ХЛОП

Та попустися ти… Яка різниця – руський, єврей, українець. Хоч би й негр…
РОДЯ

Ни хера вы не понимаете! Опомниться не успеете, а вокруг одна жидовня.
СЛОН

Родя, так ты же вроде и сам того…
РОДЯ

Чего того?!
СЛОН

Ну, с прожидью. У тебя же бабушка – учительница скрипки в музшколе.
Родя кидається на Слона з кулаками, але його утримують Жирний і Турба.
ТУРБА

Тихо, не бесись, Родион. Слон шутит. Сразу видно, что ты чистокровный русич, витязь ёпта. Смотри, чего у меня есть для тебя, витязь.

Турба дістає з кишені прозорий пластиковий пакет на клямці. Всередині - білий порошок.
ТУРБА

Чистый фен. Свежак.
РОДЯ

(з підозрою)

Мне одному?
ТУРБА

Ну почему! И пацаны будут. Да?
ХЛОП

Та не, я не буду.
СЛОН

(непомітно підморгує Жирному)

Я тоже не хочу, мне еще к малой ехать.
ЖИРНЫЙ

(не помічаючи натяків)

Давай, хуле.
ТУРБА

Ну, тогда готовьте нюхалки, пацаны!
Турба висипає половину пакетика на тильну сторону долоні Роді. Той винюхує. Турба висипає також і Жирному, той теж знюхує. Турба ховає решту порошку в кишеню.
Родя розпливається в задоволеній усмішці.
РОДЯ

Спасибо, Турба, подсуетил… Чувствую энергию!
Турба обводить друзів поглядом і хитро підморгує.
ТУРБА

Родя! Зиг хайль!
Родя витягується в струнку, відточеним рухом зігує, дзвінко клацаючи підборами ковбойських чобіт.
ТУРБА

Зиг!

РОДЯ

(знову клацає підборами та викидає руку у нацистському салюті)

Хайль!
ТУРБА

Зиг!
РОДЯ

(зігує)

Хайль!
Так триває кілька разів. Жирний і Слон вмирають від сміху. По Хлопу видно, що йому смішно, але при цьому ніяково від того, що це так смішно.

СЦЕНА 7. НАТ. ПРОМЗОНА - ДЕНЬ
Турба, Жирний і Слон йдуть промзоною. Всі блаженно посміхаються.
ТУРБА

Таки хороший планчик... Отсыпешь децл?
Слон зупиняється, дістає коробок.
Турба вивуджує з кишені поліетиленовий пакетик із залишками білого порошку. Турба посміхається, витрушує залишки порошку на землю.
ТУРБА

Сыпь сюда.
СЛОН

(відсипає траву у пакетик)

Штукатурка?
ТУРБА

(посміхаючись)

Что за штука есть у турка? Есть у турка штукатурка. А у Турбы – штукатурбы.
ЖИРНИЙ

(обурено)

Турба, мля, ты меня что штукатуркой нанюхал?! Слон, ты знал?

СЛОН

Да я ж тебе подмигивал, брат. А ты, видать, перекурил, затупил малёхо.
ТУРБА

(сміється)

А Жирному хуле, всё впрок.
ЖИРНИЙ

Ну ты и мудила.

ТУРБА

Иди на хер. Ты видел, как Родя исполнял? Ради такой зиговки я бы маму штукатуркой нанюхал.
Деякий час всі йдуть мовчки. Турба придивляється до хлопців, потім вирішує заговорити.
ТУРБА

Слышьте, а бизнес как – нормуль?
ЖИРНИЙ

Тебе не похер?
ТУРБА

Жирный, ну что ты, как тёлка.

(Слону)

Есть серьёзное предложение к вам.
СЛОН

(іронічно)

Штукатуркой барыжить?
ТУРБА

Винтом. Есть варщик знакомый, к нему очередь стоит.
ЖИРНИЙ

Турба, да какого хера?
ТУРБА

Он сам будет варить, сам продавать, нужно только лавэ – закупиться для старта.

СЛОН

Лавэ винтовому дать? Турба, ты нас за лохов держишь?
ТУРБА

Я за него отвечаю!
ЖИРНИЙ

Чем ты отвечаешь? Может жопой? Реально, ответишь жопой, Турба?
ТУРБА

(зло)

Да ну вас на хер.
СЛОН

(в тон)

Мля, Турба, а ты как думал пойдёт разговор? Предложишь какую-то херню бредовую, а мы такие – о, круто, ништяк!

(після паузи)

Винт – это злая тема, а мы мутим добро, братан.
ЖИРНИЙ

Стопудово.
ТУРБА

(зло і ображено)

Ой, давайте только без этих ямайских сказок! Не хотите — базара ноль.
Друзі підходять до бетонної огорожі з проломом.
  1   2   3   4   5   6

поділитися в соціальних мережахСхожі:

Кольороепітети у повісті Михайла Чабанівського «Журавлинка»
Колірна гама червоного С. 23

Правила прийому до Київського державного інституту декоративно прикладного...
Київського державного інституту декоративно – прикладного мистецтва І дизайну імені михайла бойчука в 2014 році

Імені михайла бойчука
«Дизайн», 023 «Образотворче мистецтво, декоративне мистецтво, реставрація».Інститут такожздійснює науково-дослідницьку, культурно-виховну,...

Вивчення творчості михайла старицького
Творчість М. Старицького – значний крок вперед у розвитку української мови, у поширенні тематичного виднокругу української літератури,...

Кз «Луцька гімназія №21 імені Михайла Кравчука Луцької міської ради Волинської області»
У сучасному освітньому просторі України значна увага приділяється новим формам І методам організації навчально-виховного процесу...

Бібліографічний покажчик Суми
Великі українці. Михайло Грушевський : до 150-річчя від дня народження Михайла Сергійовича Грушевського / уклад. В. О. Шарко; відп...

Зразок
Червоній в місті Харкові, право власності на яку зареєстроване на ім’я Ваніна Сергія Леонідовича, та визначити вартість цієї квартири...

Сценарій випускного вечора в початковій школі
Діти: (веселий, дружній,талановитий, галасливий, творчий, трудолюбивий, найкращий)

«Спортивний захід»
Сценарій до дня української писемності та мови «Ти наше диво калинове, прекрасна материнська мова»

Сценарій художнього повнометражного пригодницького фільму
Всі персонажі у цьому фільмі вигадані. За їхні слова І вчинки автор відповідальності не несе…

Сценарій районного свята
В вас, хто виховує наше майбутнє, відкриває перед молоддю нові горизонти пізнання себе І світу

Сценарій інтерактивної народознавчої гри
Зал прибраний в народному стилі, з використанням предметів побуту української хати. Звучить мелодія народної пісні

Сценарій виховного заходу
Мета: виховувати почуття національної самосвідомості І любові до рідної України, історії рідного краю, свого мальовничого села

Сценарій судового засідання позбавлення батьківських прав судовий розпорядник
Суддя: Слухається справа за позовом Москаленко Ольги Олексіївни до Іванова Сергія Миколайовича

Сценарій «Прощавай, початкова школо!»
Ми безмежно раді сьогодні бачити всіх вас у цій святковій залі, яка наповнилася веселим, дзвінким сміхом нашої гучної дітвори

Сценарій батьківських зборів в молодшій групі «зернятко» Мета
Створити умови для знайомства батьків один з одним із вихователями групи, викликати позитивні взаємовідносини між ними

Сценарій
Винниче́нко Володи́мир Кири́лович (нар. 14 (26) липня 1880,Єлисаветград, Херсонської губернії — † 6 березня 1951, Мужен,Франція)...

Сценарій 106 сторінок e-mail: ronik81@meta ua
Якийсь мужик заглядає в пустий холодильник. Бачить що він пустий. Починає бушувати І верещати несамовитим диявольським крикомБаза даних захищена авторським правом © 2017
звернутися до адміністрації
blanki-ua.com.ua


Головна сторінка

Бланки резюме
Бланк довіреності
Бланк заяв
Заява зразок
Договір розірвання
Зразок позовної заяви
Заява на паспорт