Пошук по сайту

Головна сторінка   Бланки   Договори   Заповнення бланків   

Голубівська зош І – ІІІ ступенів

Голубівська зош І – ІІІ ступенівГолубівська ЗОШ І – ІІІ ступенів

Класний керівник: Тацій О. С.

С. Голубівка , 2012

Мета. Виховувати в учнів патріотичні почуття, гордість за земляків, які загинули ,

захищаючи рідну Батьківщину; уміння шанувати ветеранів, зміцнювати

любов і вдячність до старших поколінь, які відстояли нам мир.

І. Вступ.

НІХТО НЕ ЗАБУТИЙ

Ніхто не забутий.

На полі ніхто не згорів:

Солдатські портрети

На вишитих крилах пливуть…
І доки є пам'ять в людей,

І живуть матері,

Допоти й сини, що спіткнулись об кулі,

Живі!
ІІ. Оголошення теми і мети уроку мужності.

 • Діти, сьогодні у нас незвичайний урок, а урок – мужності, присвячений 100- річчю з дня народження нашого славного земляка, льотчика – аса, двічі героя Радянського Союзу Григорія Пантелеймоновича Кравченка.

 • На уроці ми з вами полинемо думками і спогадами у славетне життя нашого односельця.

ІІІ. Біографічна подорож.


 1. Дитинство , шкільні та роки.

В жовтневий день, в щасливу мить,

Коли випала тиха година

В стару хатину вісточка летить,

Що мати народила сина.

 1. Розповідь вчителя.

 • 12 жовтня 1912 року в багатодітній сім’ї бідного селянина народився хлопчик. Назвали його Григорієм. Сім’я проживала в старенькій хатці села Голубівки. Григорій був третьою дитиною в сім’ї. У нього ще були брати: Іван та Федір, Федот та Іван – молодший та сестри: Ганна та Ольга. Сім’я жила бідно, тому весною 1914 року родина Кравченків в пошуках кращої долі поїхала в Казахстан і поселилася в с. Пахомівка. Не встигли як слід обжитися, як настала імперіалістична війна. Батько Пантелей Микитович покинув сім’ю та пішов воювати. Сім’я жила впроголодь, родичі їм допомагали як тільки могли.

 • В 1917 році з війни повернувся батько. Він був на костилях. Важко було батькам прогодувати велику родину. Діти як могли, допомагали батькам. Старші брати з ранньої весни працювали в кулацьких господарствах, щоб заробити на зиму хліба. Гриша та молодший Федот були підпасками у батька.

 • Одного літнього дня 1923 року, родина Кравченків перебралася жити в село Звєріноголовське Курганської області. Восени на сімейній раді було вирішено Гришу та Федота віддати в школу. Брати вчилися дуже добре. Особливо виділявся Григорій . він швидко опановував новий матеріал, завжди допомагав товаришам. В 1924 році Григорій став піонером.

 • В 1927 році, закінчивши початкову школу , брати Кравченко вступили до школи селянської молоді. В школі викладалася агрономія, організація ведення сільського господарства. Брати жили в інтернаті при школі. Адже інтернатовців безкоштовно годували та платили 5 рублів на місяць для придбання навчальних матеріалів. Гриша багато читав, відвідував різні гуртки. В школі діяла і комсомольська організація. В січні 1928 року Гриша був прийнятий до лав комсомольської організації. Він був активним комсомольцем, членом райкому ВЛКСМ.

 • Після закінчення сільської школи молоді в 1930 році Григорій Кравченко вступив до Пермського технікуму землеустрою, який згодом перевели до Москви. Але провчився юнак у технікумі всього рік. В 1931 році Г. Кравченко відгукнувся на призив до молоді «Комсомолець – на літак» і втупив до 1 –ої військової школи ім. тов. Мясникова в Каче. Там же вступив у партію. Навчався юнак старанно, мріяв про небо. В 1932 році Кравченко закінчив школу пілотів, йому присвоїли звання військового льотчика і призначили льотчиком – інструкторм Качинської школи.

ІІІ. Мужній пілот

Вот, наконец, я в самолете!
Слышна команда: «От винта!»
И не реально, как-то вроде,
Что так легко, сбылась Мечта!

 • Збулася мрія Григорія. Він став не тільки класним льотчиком, а й відмінним наставником. З 1993 року Григорій Кравченко уже служив в 403 авіаційній бригаді. Він успішно засвоював літаки – винищувачі, дуже добре знав мотори, літаки. Пілот старанно готувався до польотів, відмінно стріляв, дуже добре виконував програму «сліпих» польотів. За такі заслуги його призначили командиром ланки і відправили служити до винищувальної ескадрильї під Москву. Пілоти даної ескадрильї в дуже складних умовах випробовували нові літаки та авіаційні прибори.

 • 25 травня 1936 року за успіхи в бойовій, політичній та технічній підготовках старшого лейтенанта Кравченка було нагороджено орденом орденом «Знак Пошани».

 • В лютому 1938 року старший лейтенант Кравченко був направлений в Китай для надання допомоги китайському народу в боротьбі з японцями. Здійснив 76 бойових вильотів, провів 8 повітряних боїв, збив 3 бомбардирувальника і 1 винищувач ворога.

 • 22 лютого 1939 року за відмінне виконання спеціальних завдань Правительства, за героїзм, уже майор Кравченко був нагороджений першою Золотою зіркою і удостоєний звання Героя Радянського Союзу.

 • А вже 29 серпня цьогож 1939року за відважну службу під час боїв на Халгін – Голі з японцями Кравченко був удостоєний звання «Двічі Герой Радянського Союзу»

ІV. Війна.( пісня « До свидания, пальчики)

22 червня 1941 рік. Мирний сон країни перервався вибухами. Почалася Велика Вітчизняна війна. У Великій Вітчизняній війні Г. П. Кравченко брав участь з червня 1941 року як командир 11-ї змішаної авіаційної дивізії на Західному і Брянському фронтах. З листопада 1941 року по березень 1942 року - командувач ВПС 3-ї армії Брянського фронту. Потім, у березні-травні 1942 року - командир 8-ї ударної авіаційної групи Ставки Верховного Головнокомандування (Брянський фронт). З травня 1942 року формує 215-ю винищувальну авіаційну дивізію, і як її командир, бере участь у боях на Калінінському (листопад 1942 - січень 1943) і Волховському (з січня 1943 року) фронтах.


 1. Останній політ ( пісня «Нежность)

Був ранок 23 лютого 1943 р. група пілотів готувалася до вильоту. Кравченконаказав приготувати і йому літак. Його намагалися відмовити, але генерал сказав , що командир повинен бути там, де зараз складно.

12. 45 – група льотчиків на чолі з Кравченко взлетіла в небо. 8 літаків Ла – 5 взяли курс на Синівські висоти. В небі відбувся жорстокий бій, який длився 40хв. В 14.45 – в штаб корпуса було направлено повідомлення, що генерал Кравченко не повернувся із бою. В останньому бою він збив не один ворожий літак, але і його літак потерпів поразку., він став нерегульованим. Кравченко випригнув злітака, але парашут не відкрився. Так загинув Григорій Кравченко, уславлений ас.

Похований біля Кремлівської стіни у Москві.

V. Память, нагороди

Нагороди

 • Герой Радянського Союзу ( 22.02. 1939)

 • Двічі герой Радянського Союзу ( 29. 08. 1939)

 • Орден Леніна

 • 2 ордени Червоного Прапора

 • Орден Вітчизняної війни II ступеня

 • Орден «Знак Пошани»

 • Орден Бойового Червоного Прапора Монгольської Народної Республіки

Пам'ять

Ім'ям льотчика названі:

 • Голубівська загальноосвітня школа імені Г. П. Кравченко (Україна, Дніпропетровська область, Новомосковський район, с. Голубівка)

 • Вулиця Кравченка в Москві.

 • Зверіноголовская школа імені Г. П. Кравченко (Зверіноголовскій район Курганської області).

 • Вулиця в Кургані.

VІ.Хвилина памяті ( пісня « Баллада о летчиках)

Вже стільки літ і стільки зим,
Як відгримів той бій кривавий,
Вони ж ще там, у небі слави,
Уклін їм, мертвим і живим!

поділитися в соціальних мережахСхожі:

Голубівська зош І-ІІІ ступенів
Дня Соборності та Свободи України, утвердження високої політичної культури у суспільстві, виховання у молоді патріотизму, поваги...

Голубівська зош І-ІІІ ступенів
Він приносить з Вирію дітей. Жінки, побачивши вперше навесні лелеку, кидають йому вслід хліб або траву, задобрюючи його. Ще з доби...

Перспективний план роботи чижівської зош І-ІІІ ступенів на 2011-2015...
Контингент дітей дошкільного віку по мікрорайону Чижівської зош І-ІІІ ступенів від 1 до 5 років

Старокостянтинівський районний методичний кабінет Миролюбненська зош і—ііі ступенів
Передерій Лариса Володимирівна, вчитель української мови та літератури Миролюбненської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів Старокостянтинівського...

Довідка за результатами комплексного вивчення Медвинської зош І-ІІІ ступенів
Відповідно до плану роботи відділу освіти на 2014 рік, наказу №23 від 07. 02. 2014 року «Про проведення комплексного вивчення Медвинської...

Швиденко О. М. Міні-підручник для 9 класу Новоолександрівська зош – дитсадок
Наталія петрук – учениця 11 класу Новоолксандрівської зош – дитсадка І-ІІІ ступенів

«Учитель року 2015» Підготувала учитель української мови І літератури
Зош І-ІІІ ступенів Добропільської районної ради представляє Пивоварову Олену Миколаївну, учителя української мови І літератури Святогорівської...

Голубівська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів Новомосковської...
Леніна, 17, с. Голубівка, Новомосковський район, Дніпропетровська область, 51230

Навчально-методичний посібник Автор розробки Карпук Оксана Василівна...
Навчально-методичний посібник. Нвк «Маневицька зош І-ІІІ ступенів №2-гімназія імені А. П. Бринського»68 стор

Затверджено на засіданні педагогічної ради Шахтарської загальноосвітньої...
...

Голубівська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів Новомосковської...
Леніна, буд. 17, с. Голубівка, Новомосковський район, Дніпропетровська обл.,51230, тел. (05693)53193

Голубівська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів Новомосковської...
Леніна, буд. 17, с. Голубівка, Новомосковський район, Дніпропетровська обл.,51230, тел. (05693)53193

Голубівська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів Новомосковської...
Леніна, буд. 17, с. Голубівка, Новомосковський район, Дніпропетровська обл.,51230, тел. (05693)53193

Голубівська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів Новомосковської...
Леніна, буд. 17, с. Голубівка, Новомосковський район, Дніпропетровська обл.,51230, тел. (05693)53193

Голубівська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів Новомосковської...
Леніна, буд. 17, с. Голубівка, Новомосковський район, Дніпропетровська обл.,51230, тел. (05693)53193

Голубівська зош І-ІІІ ступенів
С», листа департаменту освіти І науки облдержадміністрації «Про заходи до Дня вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на...

Уроків з математики
Мелимука Н. Є. – вчитель початкових класів І – ї категорії Чортківської ЗОШ І – ІІІ ступенів №2

Висновок щодо результатів атестаційної експертизи
«Про проведення атестаційної експертизи Великодмитровицької зош І-ІІІ ступенів», від 29. 09. 2015 №145 «а»-0 «Про внесення змін до...База даних захищена авторським правом © 2017
звернутися до адміністрації
blanki-ua.com.ua


Головна сторінка

Бланки резюме
Бланк довіреності
Бланк заяв
Заява зразок
Договір розірвання
Зразок позовної заяви
Заява на паспорт