Пошук по сайту

Головна сторінка   Бланки   Договори   Заповнення бланків   

Алгоритм щодо порядку закінчення 2016-2017 навчального року в загальноосвітньому навчальному закладі

Алгоритм щодо порядку закінчення 2016-2017 навчального року в загальноосвітньому навчальному закладі

Алгоритм

щодо порядку закінчення 2016-2017 навчального

року в загальноосвітньому навчальному закладі


 1. З метою організованого завершення навчального року в загальноосвітніх навчальних закладах та проведення державної підсумкової атестації учнів 4-х, 9-х, 11-х класів необхідно опрацювати нормативно-правові документами, що регламентують порядок закінчення навчального року, а саме:

 • наказ Міністерства освіти і науки України від 27.07.2016 №889 «Деякі питання проведення в 2017 році ЗНО результатів навчання, здобутих на основі повної загальної середньої освіти»,

 • наказ МОН України від 20.10.2016 №1272 «Про проведення державної підсумкової атестації учнів (вихованців) загальноосвітніх навчальних закладів у 2016-2017 навчальному році» із змінами, внесеними наказом МОН від 30.12.2016 № 1696,

 • наказ МОН України від 30.12.2014 №1547 «Про затвердження Положення про державну підсумкову атестацію учнів (вихованців) у системі загальної середньої освіти»,

 • спільний наказ Міністерства освіти, молоді та спорту України та Міністерства охорони здоров’я України від 01.02.2013 №72/78 «Про затвердження інструкції про звільнення від проходження ДПА учнів ЗНЗ за станом здоров’я, затвердженого»,

 • наказ МОН України від 17.03.2015 №306 «Про затвердження Положення про золоту медаль «За високі досягнення у навчанні» та срібну медаль «За досягнення у навчанні»,

 • наказ МОН України від 07.02.2012 №115 «Про внесення змін до Положення про похвальний лист «За високі досягнення у навчанні» та похвальну грамоту «За особливі досягнення у вивченні окремих предметів»,

 • наказ МОН України від 14.07.2015 №762 «Про затвердження Порядку переведення учнів (вихованців) загальноосвітніх навчальних закладів до наступного класу»,

 • наказ МОН України від 23.06.2000 №240 «Про затвердження Інструкції з ведення ділової документації у загальноосвітніх навчальних закладах І-ІІІ ступенів»,

 • наказ МОН України від 03.06.2008 №496 «Про затвердження Інструкції з ведення класного журналу учнів 5-11-х класів загальноосвітніх навчальних закладів»,

 • наказ МОН України від 08.04.2015 № 412 «Про затвердження Інструкції щодо заповнення Класного журналу в 1-4-х класах загальноосвітніх навчальних закладів»,

 • лист МОН України від 13.03.2017 №1/9-149 «Про проведення державної підсумкової атестації у загальноосвітніх навчальних закладах у 2016-2017 навчальному році»,

 • листи МОН України від 29.04.2015 №1/9-221, 18.01.2016 №1/9-27 «Щодо надання роз’яснення» (про питання контролю з боку керівників ЗНЗ за видачею медалей, свідоцтв про базову загальну освіту),

 • лист МОНУ від 22.04.2015 №1/9-209 «Про врахування середнього бала документа про повну загальну середню освіту»,

 • лист МОНУ від 28.04.2012 №1/9-326 «Про врахування середнього бала документа про базову загальну середню освіту»,

 • лист МОН України від 09.06.2016 №1/9-296 «Про структуру 2016-2017 навчального року та навчальні плани загальноосвітніх навчальних закладів»,

 • Методичні рекомендації щодо заповнення Класного журналу для 1-4-х класів загальноосвітніх навчальних закладів, лист Департаменту загальної середньої та дошкільної освіти МОН України від 21.09.2015 № 2/2-14-1907-15.

 1. Оформити стенд «Готуємося до державної підсумкової атестації».

 1. Розробити завдання для проведення атестації у загальноосвітніх навчальних закладах І і ІІ ступенів (укладають вчителі навчального закладу), відповідно до затверджених міністерством орієнтовних вимог до змісту атестаційних завдань, та затвердити наказом керівника навчального закладу. Завдання мають відповідати державним вимогам до рівня загальноосвітньої підготовки учнів, визначеним навчальними програмами, затвердженими Міністерством освіти і науки України.

При проведенні атестації випускників 11 класів за місцем навчання атестаційні завдання укладаються учителями навчального закладу відповідно до орієнтовних вимог до змісту атестаційних завдань, затверджених наказами МОН України: від 20.02.2015 № 192, від 08.02.2016 № 94.

(http://mon.gov.ua/activity/education/zagalna-serednya/atestacia.html)

 1. Розглянути на засіданні педагогічної ради питання щодо звільнення учнів різних категорій від ДПА, щодо допуску екстернів до ДПА, видати відповідний наказ.

 1. Визначити строки проведення ДПА випускників загальноосвітніх навчальних закладів І і ІІ ступенів та видати відповідний наказ про порядок закінчення навчального року до 05.04.2017 року на засіданні педагогічної ради.

 1. Затвердити наказом рішення педагогічної ради щодо вибору третього предмета для проходження ДПА до 05.04.2017 року.

 1. Підготувати наказ про створення у навчальному закладі державних атестаційних комісій (за погодження з місцевими органами управління освітою не пізніше ніж за два тижні до початку атестації).

 1. Ознайомити педагогічний колектив навчального закладу, учнів та їхніх батьків із наказом відповідного органу управління освітою щодо створення апеляційних комісій для забезпечення об'єктивного проведення ДПА з кожного навчального предмета.

 1. Передбачити учням вихідні дні для підготовки і проведення ДПА/ЗНО, якщо вони проводяться під час навчального процесу, видати відповідний наказ.

 1. Розробити графіки відпрацювання робочого часу педагогічними працівниками відповідно до їх навантаження на період надання вихідних днів для підготовки і проведення ДПА/ЗНО під час навчально-виховного процесу. Графіки затвердити наказом.

 1. Річні бали з навчальних предметів необхідно виставити не раніше ніж через 3 дні після виставлення семестрових та з урахуванням часу на розв'язання спірних питань — не пізніше 10 червня поточного навчального року.

 1. Видати наказ про організацію та проведення свята «Останнього дзвоника» та урочистих зборів з нагоди вручення документів про освіту учням 9-х та 11-х класів.

 1. З метою організованого проведення державної підсумкової атестації у формі ЗНО на базі загальноосвітніх навчальних закладів області, де розташовано пункти тестування необхідно:

 • внести відповідні зміни до режиму роботи загальноосвітніх навчальних закладів області, де розташовано пункти тестування;

 • забезпечити організований підвіз випускників 11 класів до пунктів зовнішнього незалежного оцінювання та в зворотному напрямку в дні проведення державної підсумкової атестації у формі ЗНО, належне медичне обслуговування та створення безпечних умов у пунктах тестування (спільно з іншими зацікавленими структурами).

 1. Результати зовнішнього незалежного оцінювання з трьох предметів (українська мова, математика або історія України, а також один навчальний предмет за вибором учня) зараховуються як результати державної підсумкової атестації за освітній рівень повної загальної середньої освіти для випускників старшої школи загальноосвітніх навчальних закладів 2017 року, видати відповідний наказ.

 1. Учні, які через поважні причини не змогли взяти участь у ЗНО в основну сесію з певного навчального предмета, результат якого зараховується як оцінка за ДПА, мають пройти ДПА під час додаткової сесії ЗНО. Відповідно, атестат випускники отримують пізніше.

 1. Учні (вихованці), які хворіли під час проведення атестації, та учні (вихованці), які не з’явилися для проходження атестації або не взяли участь під час і основної, і додаткової сесії ЗНО з певного навчального предмета, результат якого зараховується як оцінка за ДПА, через поважні причини, зобов'язані надати довідку, на підставі якої рішенням педагогічної ради загальноосвітнього навчального закладу та відповідним наказом його керівника їм надається право пройти атестацію в строки визначені навчальним закладом за завданнями, укладеними навчальними закладами.

 1. В окремих випадках, згідно пункту 13 розділу ІІ Положення про державну підсумкову атестацію, дозволяється проводити атестацію достроково за завданнями, укладеними навчальними закладами.

 1. Особи, які не з’являться для проходження ДПА у формі ЗНО без поважних причин та особи, які зареєструвалися на екстернатну форму навчання, але не зареєструвалися у встановлені терміни для участі в ЗНО, за винятком осіб, які проживають на тимчасово окупованій території (лист МОН від 14.09.2015 № 1/9-436 «Щодо продовження здобуття загальної середньої освіти особами, які проживають на тимчасово окупованій території України»), матимуть можливість пройти ДПА в навчальному закладі у вересні поточного року за завданнями, укладеними навчальними закладами.

 1. Учні (вихованці), які тимчасово навчалися за кордоном і повернулися в Україну після проведення атестації, проходитимуть атестацію в строки, визначені навчальним закладом, за завданнями, укладеними навчальними закладами.

 1. Проаналізувати та узагальнити результати внутрішкільного контролю за II семестр, виконання навчальних планів та програм і видати відповідний наказ.

 1. На спільному засіданні педагогічної ради та ради навчального закладу розглянути питання щодо нагородження претендентів Золотою або Срібною медалями і видати відповідний наказ.

 1. На спільному засіданні педагогічної ради та ради навчального закладу розглянути питання щодо нагородження учнів похвальним листом «За високі досягнення у навчанні» та похвальною грамотою «За особливі досягнення у вивченні окремих предметів» і видати відповідний наказ.

 1. Внесення оцінок за ДПА до додатка до атестата здійснюватиметься з урахуванням наслідків розгляду апеляційного звернення випускника (відповідно, такий випускник атестат отримує пізніше).

 1. Оцінки за атестацію заносяться до Протоколу державної підсумкової атестації та відповідної шкільної документації:

 • класного журналу (бали за ДПА виставляються в класному журналі у колонку з написом «ДПА» без зазначення дати після колонки з написом «Річна»);

 • особової справи учня;

 • книги обліку і видачі документів про здобуття відповідного рівня освіти;

 • у табель навчальних досягнень після закінчення початкової школи;

 • додаток до свідоцтва про базову загальну середню освіту; додаток до атестата про повну загальну середню освіту та враховуються при визначенні середнього балу атестата.

 1. Свідоцтва про базову загальну середню освіту, атестати про повну загальну середню освіту та відповідні додатки до них реєструються у книгах обліку та видачі зазначених документів.

 1. Особам звільненим від проходження ДПА за станом здоров’я у додаток до свідоцтва, атестата замість оцінки робиться запис «звільнений» («звільнена»).

 1. Результати атестації не враховуються при виставленні річних оцінок з предметів, з яких учень (вихованець) проходить атестацію.

 1. Виставити оцінки за державну підсумкову атестацію до книги обліку і видачі свідоцтв та додатків до свідоцтв про базову загальну середню освіту та книги обліку і видачі атестатів та додатків до атестатів про повну загальну середню освіту у вигляді дробу, де чисельником є річна оцінка з предмета, а знаменником – оцінка за державну підсумкову атестацію (або).

 1. Здійснити розрахунок середнього бала документа про базову загальну середню освіту випускників, а також про повну загальну середню освіту та зробити відповідний запис у додатку до відповідних документів про освіту, книги обліку і видачі свідоцтв та додатків до свідоцтв про базову загальну середню освіту та книги обліку і видачі атестатів та додатків до атестатів про повну загальну середню освіту та класного журналу.

 1. Організувати проведення навчальної практики й навчальних екскурсій (загальноосвітні навчальні заклади спільно з органами державної влади та органами місцевого самоврядування приймають рішення щодо доцільності проведення навчальної практики й навчальних екскурсій (лист МОН України від 09.06.2016 №1/9-296 «Про структуру 2016-2017 навчального року та навчальні плани загальноосвітніх навчальних закладів»).
/home/server/blanki-ua.com.ua/pars_docs/refs/18/17226/17226.doc


поділитися в соціальних мережахСхожі:

№33 від 05 квітня 2017 року
Баришівського району», наказу Морозівського нвк від 29. 03. 2017 №32 «Про проведення державної підсумкової атестації у 2016/2017...

Сучасні підходи до системи планування роботи загальноосвітнього навчального закладу
Головні принципи та напрями планування в загальноосвітньому навчальному закладі. Зміст І структура планування. Педагогічний аналіз...

Аналіз навчально – виховної роботи за 2016 – 2017 н р
В дошкільному навчальному закладі «Дзвіночок» протягом 2016 -2017 н р функціонувало дві групи. Контингент дітей: 30; старша група...

Методичні рекомендації щодо вивчення фізики та астрономії у 2016-2017 навчальному році
У 2016/2017 навчальному році навчання фізиці у загальноосвітніх навчальних закладах здійснюватиметься за такими програмами

Наказ
Здійснити вивчення стану діяльності загальноосвітніх навчальних закладів з питань організованого закінчення 2016/2017 навчального...

Програма розвитку школи як ознака створення інноваційного освітнього...
Вступ

Методичні рекомендації щодо вивчення української мови та літератури...
У 2016/2017 навчальному році вивчення української мови здійснюватиметься за такими програмами

Методичні рекомендації працівникам соціально-психологічної служби...
Нормативно-правове забезпечення працівників психологічної служби щодо організації інклюзивного навчання у загальноосвітньому навчальному...

Коммунальное учреждение «дошкольное учебное учреждение (ясли-сад)...
Про підготовку та організований початок 2016/2017 навчального року в дошкільному закладі №123

Про порядок закінчення навчального року, проведення державної підсумкової...
Р-43/0/3-16 «Про організаційні заходи щодо проведення в 2016 році зовнішнього незалежного оцінювання результатів навчання, здобутих...

Конкурсу на кращу організацію військово-патріотичної
Департаменту освіти І науки облдержадміністрації від 15. 01. 2015 р. №12 «Про проведення обласного конкурсу на кращу організацію...

Про затвердження Правил внутрішкільного трудового розпорядку для шкільного
«Про режим роботи загальноосвiтнiх навчальних закладiв міста у 2015/2016 навчальному році» та рекомендацій щодо структури 2015 –...

Методичні рекомендації щодо вивчення навчальних предметів у 2016-2017...
З кожного навчального предмета (2012р.), до контролю та оцінювання навчальних досягнень учнів (2014р.). Нині постає потреба у визначенні...

План роботи зміївського професійного енергетичного ліцею на 2016/2017 навчальний рік
Конституцією України, Законом “Про освіту”, “Про професійно-технічну освіту”, “Про загальну середню освіту”, “Положенням про методичну...

Наказ
Положення про загальноосвітній навчальний заклад та Типових навчальних планів загальноосвітніх навчальних закладів, з метою забезпечення...

Звіт завідувача дошкільного навчального закладу №74 про свою діяльність...
Персональний внесок керівника у підвищення рівня організації навчально-виховного процесу у навчальному закладі

Урок (заняття) основна форма навчання, як в загальноосвітньому, так...
Урок (заняття) — основна форма навчання, як в загальноосвітньому, так І в позашкільному навчальному закладі. Через нього проходять...

Закон України «Про освіту»
Франківська курсах підвищення кваліфікації керівних кадрів І фахівців. Також використовується в роботі керівником групи управління...База даних захищена авторським правом © 2017
звернутися до адміністрації
blanki-ua.com.ua


Головна сторінка

Бланки резюме
Бланк довіреності
Бланк заяв
Заява зразок
Договір розірвання
Зразок позовної заяви
Заява на паспорт