Пошук по сайту

Головна сторінка   Бланки   Договори   Заповнення бланків   

Рішення про незастосування коригувань фінансового результату до оподаткування на різниці відображаємо у декларації

Рішення про незастосування коригувань фінансового результату до оподаткування на різниці відображаємо у декларації

Рішення про незастосування коригувань фінансового результату до оподаткування на різниці відображаємо у декларації
Відповідно до п.п. 134.1.1 п. 134.1 ст. 134 Податкового кодексу України (далі – ПКУ) для платників податку, у яких річний дохід від будь-якої діяльності (за вирахуванням непрямих податків), визначений за правилами бухгалтерського обліку за останній річний звітний (податковий) період не перевищує двадцяти мільйонів гривень, об’єкт оподаткування може визначатися без коригування фінансового результату до оподаткування на усі різниці (крім від’ємного значення об’єкта оподаткування минулих податкових (звітних) років), визначені відповідно до положень розд. ІІІ ПКУ.

Платник податку, у якого річний дохід (за вирахуванням непрямих податків), визначений за правилами бухгалтерського обліку за останній річний звітний (податковий) період не перевищує двадцяти мільйонів гривень, має право прийняти рішення про незастосування коригувань фінансового результату до оподаткування на усі різниці (крім від’ємного значення об’єкта оподаткування минулих податкових (звітних) років), визначені відповідно до положень розд. ІІІ ПКУ, не більше одного разу протягом безперервної сукупності років в кожному з яких виконується цей критерій щодо розміру доходу. Про прийняте рішення платник податку зазначає у податковій звітності з цього податку, що подається за перший рік в такій безперервній сукупності років. В подальші роки такої сукупності коригування фінансового результату також не застосовуються (крім від’ємного значення об’єкта оподаткування минулих податкових (звітних) років).

Форму податкової декларації з податку на прибуток підприємств затверджено наказом Міністерства фінансів України від 20.10.2015 № 897 (далі – декларація).

Отже, якщо платником податку на прибуток, у якого річний дохід (за вирахуванням непрямих податків), визначений за правилами бухгалтерського обліку, за останній річний звітний (податковий) період не перевищує двадцяти мільйонів гривень, прийнято рішення про незастосування коригувань фінансового результату до оподаткування на усі різниці (крім від’ємного значення об’єкта оподаткування минулих податкових (звітних) років), визначені відповідно до положень розділу ІІІ ПКУ, то в основній частині декларації у полі «Наявність рішення» проставляється позначка, а у полі «Прийнято рішення про незастосування коригувань фінансового результату до оподаткування на усі різниці» – номер та дата розпорядчого документа підприємства, на підставі якого прийнято таке рішення.
На Тернопільщині надходження податку на прибуток склали 3,7 млн грн

Впродовж січня 2016 року платники Тернопільщини сплатили до Зведеного бюджету України 3,7 млн грн податку на прибуток, у тому числі до місцевих бюджетів – 400 тис. гривень. Прогнозний показник доходів загального фонду виконаний на 123,8%. Про це повідомив начальник Головного управління ДФС у Тернопільській області Ігор Комендат.

Крім того, до загального фонду зведеного бюджету з початку року сплачено 200 тис. гривень частини чистого прибутку господарських організацій, індикативний показник доходів загального фонду виконаний на 818,9%.

Варто нагадати, що у 2016 році повертається квартальний звітний період лише для тих платників податку на прибуток, хто має доходи більше 20 млн гривень. Скасовано авансові платежі з податку на прибуток, проте є виняток для сплати авансового внеску у розмірі 2/9 суми податку, визначеного до сплати у декларації за 9 місяців 2016 року. Цей авансовий внесок слід буде сплатити до 31.12.2016 р., лише тим, хто подаватиме декларацію поквартально. Ставки з податку на прибуток залишаються на рівні 2015 року.
Помилково подана звітність: правило невизнання
Відповідно до п.49.1 ст. 49 Податкового кодексу (далі – ПКУ) податкова декларація подається за звітний період в установлені ПКУ строки контролюючому органу, в якому перебуває на обліку платник податків.

Платник податків зобов’язаний за кожний встановлений ПКУ звітний період, в якому виникають об’єкти оподаткування, або при наявності показників, які підлягають декларуванню, відповідно до вимог ПКУ подавати податкові декларації щодо кожного окремого податку, платником якого він є (п. 49.2 ст. 49 ПКУ).

Платники, визначені п.п. 212.1.15 п. 212.1 ст. 212 ПКУ, а також платники, які мають діючі (у тому числі призупинені) ліцензії на право здійснення діяльності з підакцизною продукцією, яка підлягає ліцензуванню згідно із законодавством, зобов’язані за кожний встановлений ПКУ звітний період подавати податкові декларації незалежно від того, чи провадили такі платники господарську діяльність у звітному періоді (п. 49.2 прим. 1 ст. 49 ПКУ).

Згідно з п. 49.8. ст. 49 ПКУ прийняття податкової декларації є обов’язком контролюючого органу. Під час прийняття податкової декларації уповноважена посадова особа контролюючого органу, в якому перебуває на обліку платник податків, зобов’язана перевірити наявність та достовірність заповнення всіх обов’язкових реквізитів, передбачених п. 48.3 та 48.4 ст. 48 ПКУ. Інші показники, зазначені в податковій декларації платника податків, до її прийняття перевірці не підлягають.

ПКУ не передбачені дії суб’єкта господарювання у випадку, якщо ним помилково подано податкову звітність до контролюючого органу (подано звітність, яку взагалі не потрібно подавати або подано не до того контролюючого органу). Однак платник податків може звернутись письмово до контролюючого органу з обґрунтуванням обставин помилково поданої податкової звітності та проханням не визнавати дану звітність як податкову.
Підакцизні товари на рекламних заходах, презентаціях: база оподаткування
Відповідно до п.п. 212.1.11 п. 212.1 ст. 212 Податкового кодексу України (далі – ПКУ) платником акцизного податку є особа - суб’єкт господарювання роздрібної торгівлі, яка здійснює реалізацію підакцизних товарів.

Об’єктом оподаткування акцизним податком є, зокрема, операції з реалізації суб’єктами господарювання роздрібної торгівлі підакцизних товарів (п.п. 213.1.9 п. 213.1 ст. 213 ПКУ).

При цьому під реалізацією суб’єктами господарювання роздрібної торгівлі підакцизних товарів розуміють продаж пива, алкогольних напоїв, тютюнових виробів, тютюну та промислових замінників тютюну безпосередньо громадянам та іншим кінцевим споживачам для їх особистого некомерційного використання незалежно від форми розрахунків, у тому числі на розлив у ресторанах, кафе, барах, інших об’єктах громадського харчування, незалежно від форми розрахунків (абзац третій п.п. 14.1.212 п. 14.1 ст. 14 ПКУ).

Згідно з п.п. 214.1.4 п. 214.1 ст. 214 ПКУ базою оподаткування є вартість (з податком на додану вартість та без урахування акцизного податку з реалізації суб’єктами господарювання роздрібної торгівлі підакцизних товарів) підакцизних товарів, що реалізовані відповідно до п.п. 213.1.9 п. 213.1 ст. 213 ПКУ.

Пунктом 216.9 ст. 216 ПКУ встановлено, що датою виникнення податкових зобов’язань щодо реалізації суб’єктами господарювання роздрібної торгівлі підакцизних товарів є дата здійснення розрахункової операції відповідно до Закону України від 06 липня 1995 року №265/95-ВР «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг», для безготівкових розрахунків - дата оформлення розрахункового документа на суму проведеної операції, який підтверджує факт продажу, відвантаження, фізичного відпуску товару, а при реалізації товарів фізичними особами - підприємцями, які сплачують єдиний податок, - дата надходження оплати за проданий товар.

Нагадаємо, що розрахункова операція - це приймання від покупця готівкових коштів, платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо за місцем реалізації товарів (послуг), видача готівкових коштів за повернутий покупцем товар (ненадану послугу), а при застосуванні банківської платіжної картки - оформлення відповідного розрахункового документа щодо оплати в безготівковій формі товару (послуги) банком покупця або, у разі повернення товару (відмови від послуги), оформлення розрахункових документів щодо перерахування коштів у банк покупця.

Отже, якщо суб’єкт господарювання безоплатно розповсюджує підакцизні товари (алкогольні напої, тютюнові вироби) під час проведення рекламних заходів, презентацій тощо без проведення розрахункової операції, то база оподаткування акцизним податком з реалізації суб’єктами господарювання роздрібної торгівлі підакцизних товарів відсутня і, відповідно, податкове зобов’язання з акцизного податку не нараховується.
Оголошується тендер з визначення спеціалізованого підприємства – організатора митного аукціону!
З метою визначення спеціалізованих підприємств - організаторів митних аукціонів щодо реалізації товарів, розпорядження якими відповідно до чинного законодавства покладено на митні органи, Тернопільська митниця ДФС оголошує тендер (конкурс) з визначення такого спеціалізованого підприємства - організатора митного аукціону.

Конкурсні пропозиції необхідно подавати за адресою:

46020, м. Тернопіль, вул. Текстильна, 38, каб. 212.

Кінцевий термін прийняття конкурсних пропозицій – 11.03.2016 р. до 12.00 год.

Конкурс проводитиметься 14.03.2016 р. о 15.00 год. в адмінприміщенні Тернопільської митниці ДФС за адресою:

м. Тернопіль, вул. Текстильна, 38, каб. 212.

Телефон для довідок: (0352) 43-06-68.

Детальна інформація про порядок подання, вивчення та оцінювання конкурсних пропозицій, перелік необхідних документів тощо розміщена на суб-сайті Територіальних органів ГУ ДФС у Тернопільській області.
Майже 50 млн грн митних платежів спрямувала до бюджету Тернопільська митниця ДФС
У січні цього року Тернопільською митницею ДФС до бюджету перераховано 49,2 млн грн, що на 22,9 млн грн або 87,1% більше за аналогічний період минулого року.

«Найбільшу частку серед усіх митних платежів займає податок на додану вартість – 44,5 млн грн, мито – 4,4 млн грн, додатковий імпортний збір – 50,5 тис. грн, акцизний податок –200 тис. грн, плата за здійснення митних формальностей та інші надходження – 100 тис. гривень», – зазначила в.о. начальника Тернопільської митниці ДФС Оксана Антонович.

Збільшення надходжень порівняно із січнем 2015 року пов’язано із здійсненням імпорту підприємствами, які не працювали в минулому році.

Окрім цього, забезпечено додаткові надходження від контролю за визначенням митної вартості, класифікації та країни походження на загальну суму 2,3 млн грн, в тому числі:

  • митна вартість – 2,3 млн грн;

  • класифікація – 92,3 тис. грн;

  • країна походження – 31,1 тис. гривень.

Товарами, при митному оформленні яких сплачено найбільше платежів, були морожена риба, мінеральні азотні добрива, свіжі або сушені цитрусові.

Водночас у 2016 році відбулось зниження податкового навантаження на імпорт внаслідок скасування Законом України від 24 грудня 2015 року № 912-VIII «Про заходи щодо стимулювання зовнішньоекономічної діяльності» додаткового імпортного збору та укладеною Угодою про асоціацію між Україною, з однієї сторони, та Європейським Союзом, Європейським співтовариством з атомної енергії і їхніми державами-членами, з іншої сторони. Дана Угода передбачає створення поглибленої та всеохоплюючої зони вільної торгівлі між Україною та ЄС, встановлює правила щодо лібералізації торгівлі товарами та послугами. Відтак в січні цього року імпортерам надано звільнення від сплати ввізного мита та зниження його ставок на суму 1,5 млн гривень.
Відділ комунікацій

Головного управління ДФС у Тернопільській області

поділитися в соціальних мережахСхожі:

Методичні рекомендації щодо заповнення декларації про майно, доходи,...
Доходи, витрати І зобов'язання фінансового характеру (далі Декларація). Метою зазначених рекомендацій є сприяння у дотриманні єдиного...

Порядок подання нотаріусами річної декларації про майновий стан І...
Пку. Основу податкового законодавства раніше становили велика кількість законів та підзаконних актів, які регулювали відносини оподаткування....

: 336. 2 Порівняльна характеристика міжнародних та українських норм...
К ю н., с н с відділу вивчення міжнародного досвіду та європейської інтеграції Науково-дослідного інституту фінансового права

Типові питання та відповіді щодо заповнення декларації про майно,...
Декларація та з метою роз’яснення заповнення окремих позицій Декларації, забезпечення дотримання єдиного порядку заповнення Декларації,...

Методичні рекомендації заповнення декларації
Районне управління юстиції надає методичні рекомендації та роз’яснення щодо заповнення декларації про майно, доходи, витрати І зобов’язання...

Методичні рекомендації щодо заповнення декларації про майно, доходи,...
Роз’яснення щодо відомостей, які необхідно зазначати в розділах Декларації

Порядок заповнення податкової декларації про майновий стан І доходи
Нова декларація про майновий стан І доходи передбачає визначення категорії, до якої відноситься платник податків (рядок 8 розділу...

Про порядок заповнення та подання
Декларації про майно, доходи, витрати І зобов`язання фінансового характеру, згідно законодавства України

На часі І ми щодня отримуємо багато запитань
«Заповнення декларації про майно, доходи, витрати І зобов’язання фінансового характеру за 2015 рік»

Для застосування зменшеної ставки податку нерезеденту необхідно подати довідку
України здійснюється шляхом звільнення від оподаткування доходів із джерелом їх походження з України, зменшення ставки податку або...

Методичні матеріали щодо заповнення декларації про майно, доходи,...
Ршавська районна міжвідомча координаційно-методична рада з правової освіти населення

Закон про бюджет 2015 та його вплив на оподаткування заробітної плати
Все про оподаткування зарплати в 2015р. Мінімальна зарплата, прожитковий мінімум 2015р та їх вплив на оподаткування

Типові питання та відповіді щодо заповнення декларації про майно,...

План-конспект заповнення електронної декларації про доходи форма декларації складається з
Законом для подання тієї чи іншої декларації. Внесені відомості зберігаються як чернетка декларації. Заповнювати форму можна незалежно...

Відображаємо додаток 8 у звітності з пдв
Закону України «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні», що підтверджують факт отримання таких товарів/послуг

Проект положення про здійснення фінансового моніторингу професійними...
Ку цінних паперів, втрачає свою чинність Рішення нкцпфр від 19. 07. 2012 №995 «Про затвердження Положення про здійснення фінансового...

Методичні рекомендації щодо заповнення декларації
Декларація та з метою роз’яснення заповнення окремих позицій Декларації, забезпечення дотримання єдиного порядку заповнення Декларації,...

Методичні рекомендації щодо заповнення декларації
Декларація та з метою роз’яснення заповнення окремих позицій Декларації, забезпечення дотримання єдиного порядку заповнення Декларації,...База даних захищена авторським правом © 2017
звернутися до адміністрації
blanki-ua.com.ua


Головна сторінка

Бланки резюме
Бланк довіреності
Бланк заяв
Заява зразок
Договір розірвання
Зразок позовної заяви
Заява на паспорт