Пошук по сайту

Головна сторінка   Бланки   Договори   Заповнення бланків   

Інструкція №14

Інструкція №14

Сторінка1/11
  1   2   3   4   5   6   7   8   9   10   11ЗАТВЕРДЖЕНО

Наказ директора

Ганнівської ЗШ І-ІІІ ст

від 27.05.2015 60

ІНСТРУКЦІЯ № 14

З БЕЗПЕКИ ЖИТТЄДІЯЛЬНОСТІ ПРИ ПРОВЕДЕННІ НОВОРІЧНИХ ЗАХОДІВ
1.ЗАГАЛЬНІ ПОЛОЖЕННЯ

1.1.Наказом по закладу визначається посадова особа відповідальна за проведення конкретного організованого заходу.

1.2..Ознайомити задіяних в заході з планом евакуації на випадок пожежі, проінструктувати їх з питань безпеки життєдіяльності та оформити як цільовий інструктаж.

1.3. Всі задіяні працівники повинні суворо дотримуватися вимог правил безпеки та цієї інструкції.

1.4. Відповідальний повинен слідкувати за дотриманням правил пожежної безпеки, техніки безпеки дітьми, працівниками, гостями під час проведення заходу. 1.5. Можливі небезпечні ситуації:

 • пожежа;

 • ураження електрострумом;

падіння ялинки;

падіння біля ялинки учасників свята під час рухомих ігор. 2. ПЕРЕД ПРОВЕДЕННЯМ ЗАХОДІВ

2.1.Встановити ялинку на стійкій основі, з таким розрахунком, щоб не утруднювати вихід з приміщення. Віти ялинки мають знаходитися на відстані не менше одного метра від стін і стелі.

2.2.Оформлення ілюмінації ялинки повинен проводити лише досвідчений електрик.

2.3. Ілюмінація ялинки має бути змонтована міцно, надійно, з дотриманням вимог Правил влаштування електроустановок.

Лампочки в гірляндах повинні бути потужністю не більше 25 ВТ. Електроживлення повинно бути гнучким, з мідними жилами, справними: ізоляцією та штепсельними з'єднаннями.

2.4.При оформленні ялинки забороняється:

 • використовувати для прикрашання целулоїдні та інші легкозаймисті іграшки, прикраси;

 • обкладати підставку і прикрашати віти ватою та іграшками з неї, які не просочені вогнезахисною сумішшю.

2.5.Особі, відповідальній за проведення заходу (ранку, дискотеки, балу тощо) необхідно:

 • перевірити готовність основного і запасного виходу на випадок евакуації з приміщення;

 • забезпечити наявність первинних засобів пожежогасіння
  (вогнегасників, піску, води, немеханізованого ручного пожежного
  інструменту тощо);

 • перевірити справність телефонного зв'язку;

 • при несправності ялинкового освітлення (сильне нагрівання проводів, мигтіння лампочок, іскріння та ін.) негайно вимкнути ілюмінацію і не вмикати до з'ясування несправностей та їх усунення.


3. ВИМОГИ БЕЗПЕКИ ПІД ЧАС ПРОВЕДЕННЯ

3.1. Новорічну ялинку слід встановлювати на стійкій основі.

3.2. За відсутності в приміщенні електричного освітлення (під час можливого відключення тощо) святкування повинно проводитися тільки протягом світлового дня.

3.3. Ялинку не слід встановлювати в проходах, біля виходів, на шляхах евакуації.

3.4. Ілюмінація повинна бути виконана з дотриманням Правил улаштування електроустановок. У разі використання електричної освітлювальної мережі без понижуючого трансформатора на ялинці можуть застосовуватись гірлянди тільки з послідовним увімкненням лампочок напругою до 12 В; потужність лампочок не повинна перевищувати 25 Вт; електропроводка до лампочок ялинкової ілюмінації повинна бути виконана гнучкими проводами з мідними жилами; підключення гірлянд до мережі повинно виконуватись тільки за допомогою штепсельних з’єднань.

3.5. У разі виявлення несправності в ілюмінації (нагрів проводів, блимання лампочок, іскріння тощо) її слід терміново вимкнути.

3.6. Не дозволяється прикрашати ялинку целулоїдними іграшками, а також марлею та ватою, не просоченими вогнезахисною речовиною, застосовувати для ілюмінації ялинки свічки.

3.7. Маскарадні костюми повинні відповідати вимогам ГОСТ 25779-90 «Игрушки. Общие требования безопасности и методы контроля».

4. ЗАХОДИ БЕЗПЕКИ У ПОВОДЖЕННІ З ПІРОТЕХНІЧНИМИ ВИРОБАМИ

Через необережність при використанні піротехнічних виробів щороку фіксується чимало випадків травмування людей. Нерідко вибухонебезпечні предмети потрапляють до рук дітям. Палаючі ракети залітають на балкони квартир, розбивають шибки вікон у будинках. Найнебезпечніше те, що вогонь може спалахнути як миттєво, так і після тривалого тління, коли у приміщенні нікого не буде.

Щоб уникнути нещасних випадків, слід точно дотримуватися інструкції з використання піротехніки.

4.1. Використовувати піротехніку повинні дорослі люди, які добре розуміють наслідки її неправильного застосування.

4.2. При купівлі побутових піротехнічних виробів потрібно звернути увагу на наявність сертифікатів відповідності вимогам безпеки. Якщо вони відсутні, то реалізація та використання виробів заборонені.

4.3. Продавати піротехнічні вироби мають право тільки суб’єкти господарювання за наявності ряду відповідних документів, зокрема копії свідоцтва (довідки) про проходження спеціальної підготовки та допуску до роботи з піротехнічними виробами.

4.4. Продаж побутових піротехнічних виробів у спеціалізованих відділах (секціях) магазинів дозволяється тільки на верхніх поверхах і за умови виконання правил пожежної безпеки. На нижніх поверхах у вітринах і на стендах можуть розташовуватися лише муляжі.

4.5. Заборонено розміщувати відділи (секції) з продажу побутових піротехнічних виробів ближче 4 м від евакуаційних виходів.

4.6. Приміщення для продажу піротехнічних виробів повинні бути обладнані системами пожежної автоматики та забезпечені засобами пожежогасіння.

4.7. Побутові піротехнічні вироби повинні мати інструкцію із застосування українською мовою. Якщо її текст не вміщується на упаковці, то він має додаватися на окремому аркуші. Букви повинні бути чіткими та добре помітними.

4.8. Заборонено продаж піротехніки, яка не має або втратила ідентифікаційні ознаки, з простроченим терміном придатності або з простроченим гарантійним терміном, а також забракованої та без інструкції із застосування.

4.9. Реалізація побутових піротехнічних виробів на ринках не дозволена.

4.10. При зберіганні піротехніки, споживач повинен вжити заходів щодо унеможливлення безконтрольного доступу до неї неповнолітніх, а також можливості випадкової ініціалізації внаслідок використання відкритого вогню, куріння, дії нагрівальних приладів тощо.

4.11. Застосування піротехнічних виробів повинно здійснюватися відповідно до інструкції. Не можна використовувати їх у зоні, забороненій рішеннями органів місцевого самоврядування.

4.12. Користуватися піротехнічними виробами можна на відстані не ближче 50-ти метрів від будівель та споруд, а від АЗС чи інших вогненебезпечних об’єктів — на відстані 100–150 метрів. Безпечна відстань, на яку необхідно відійти після підпалювання ґніту, повинна становити не менше 10 м.

4.13. Після приведення в дію піротехнічного виробу, незалежно від того спрацював він чи ні, не можна підходити до нього 15–20 хвилин (ґніт може ще повільно горіти, і тоді виріб дострілює).

4.14. Винні у порушенні порядку зберігання, торгівлі та використання піротехнічних виробів несуть відповідальність згідно з чинним законодавством.

4.15. При використанні піротехнічних виробів необхідно звернути увагу на таке:

— ракети летять вгору разом з дерев’яним стабілізатором, який часто помилково закопують у землю або примотують скотчем до дерев тощо. Такі ракети потрібно вкласти стабілізатором в надійно закріплену ємність і після цього підпалити ґніт;

— на більшості ракет ґніт закритий ковпачком жовтогарячого кольору або загорнутий у вологозахищений папір чи целофанову плівку. Тому потрібно звільнити ґніт від захисту. Якщо цього не зробити, при горінні в обмеженому просторі ґніт стане швидко горіти, що становитиме небезпеку для того, хто знаходиться поруч з ракетою;

— термін придатності феєрверка зазвичай не більше року, тому пороховий заряд злежується. Прострочена, а також волога продукція може вибухнути набагато раніше, ніж це передбачено заводом-виробником;

— на всіх «римських свічах» написана кількість зарядів, тому при їх використанні треба порахувати постріли, щоб переконатися, що виріб відпрацював цілком;

— феєрверки необхідно встановлювати на рівну поверхню, обклавши камінням, або прикріпити до вертикального кілка, адже ці вироби мають властивість підстрибувати й перевертатися під час вистрілювання.

4.16. Заборонено:

 • використовувати вироби, які мають наявні дефекти: зіпсовані, підмочені, з тріщинами та іншими пошкодженнями корпусу або ґноту;

 • розбирати вироби та піддавати їх механічним впливам;

 • переносити в кишенях, під одягом;

 • користуватися піротехнікою в нетверезому стані;

 • кидати під ноги перехожим з вікон і балконів;

 • запускати феєрверки з дахів будинків;

 • курити при використанні піротехніки;

 • сушити піротехнічні вироби, які відсиріли, на батареях опалення або печах;

 • користуватися саморобними піротехнічними засобами;

 • запалювати бенгальські вогні біля ялинки, при великому скупченні людей, біля дітей у маскарадних костюмах;

 • підривати петарди в приміщенні, в покинутих будівлях, біля житла;

 • цілитися хлопавкою в обличчя, стріляти в легкозаймисті предмети;

 • намагатися повторно запустити піротехнічні вироби у випадку їх неспрацювання з будь-яких причин.

5. ВИМОГИ БЕЗПЕКИ ПІСЛЯ ЗАКІНЧЕННЯ ЗАХОДІВ

Вимкнути з електромережі електроапаратуру (кінопроектор, прикраси на ялинці, аудіотехніку).

Організувати вихід дітей з приміщення, прибрати його, вимкнути освітлення і зачинити приміщення на ключ.
6.ВИМОГИ БЕЗПЕКИ В АВАРІЙНИХ СИТУАЦІЯХ

У випадку пожежі першочерговим обов'язком кожного працівника шкільного і дитячого закладу є рятування життя дітей. Керівник закладу, викладацький і обслуговуючий персонал шкіл і дитячих закладів у разі виникнення пожежі зобов'язані:

а) негайно повідомити про пожежу найближчу пожежну частину за телефоном 101, дати сигнал тривоги для місцевої добровільної пожежної частини;

б) вжити всіх залежних від них заходів щодо евакуації дітей з приміщень, дітей молодшого віку евакуюють у першу чергу. Евакуацію дітей треба починати з того приміщення, де виникла пожежа, а також з приміщень, яким загрожує небезпека поширення пожежі;

в) направити евакуйованих дітей у безпечне місце (будівлю);

г) одночасно негайно приступати до гасіння пожежі своїми силами й наявними в установі засобами пожежегасіння;

д) для зустрічі викликаної пожежної частини або дружини треба виділити особу з персоналу закладу, яка повинна чітко проінформувати начальника частини (дружини), що прибула, про те, чи всі діти евакуйовані з будівлі, яка горить або задимлена і в яких приміщеннях ще залишилися люди.

У разі необхідності надати першу медичну допомогу потерпілим і викликати швидку медичну допомогу за телефоном 103.
Інструкцію розробив заступник з навчально-виховної роботи ______________ Г.В. Маргарид


ЗАТВЕРДЖЕНО

Наказ директора

Ганнівської ЗШ І-ІІІ ст

від 27.05.2015 60
ІНСТРУКЦІЯ №173

з безпеки життєдіяльності учнів під час сильних снігопадів та в умовах пониженої температури повітря

 

1. Загальні положення.

1.1. Інструкція з безпеки життєдіяльності учнів під час сильних снігопадів та в умовах пониженої температури повітря поширюється на всіх учасників навчально-виховного процесу.

1.2 Інструкцію розроблено відповідно до «Положення про організацію охорони праці учасників навчально-виховного процесу», затвердженого Наказом Міністерства освіти і науки України від 01.08.2001 № 563.

1.3. Всі учасники навчально-виховного процесу повинні знати правила надання першої медичної допомоги.

2. Вимоги безпеки життєдіяльності учнів під час сильних снігопадів

2.1. Сильна хуртовина з випаданням великої кількості снігу може викликати:

 • замети на автошляхах, вулицях населених пунктів, деяких ділянках залізниці та на аеродромах з частковим або повним припиненням руху автомобільного, залізничного та авіаційного транспорту;

 • утворення кучугур у низовинах, місцях, які розташовані з підвітряного боку будівель, споруд та інших перешкод, занесення ярів, котлованів, ям , що становить небезпеку при пересуванні цими ділянками;

 • накопичення на окремих ділянках покрівель будівель великої (критичної) маси снігу з можливим руйнуванням нестійких конструкцій;

 • пошкодження у системі електромереж та лініях електрозв'язку зі знеструмленням (частковим або повним) населених пунктів, припиненням водо- та теплопостачання, телефонного та телеграфного зв'язку;

 • руйнування опор, дерев, рекламних щитів та інше, що є небезпечним для людей, які в цей момент знаходяться поруч з ними;

 • накопичення великої кількості снігу у горах з заметами на перевалах та припинення руху через них, а також можливим сходженням снігових лавин.

Про можливість великих снігопадів та снігових заметів людина дізнається з прогнозу погоди  Гідрометеоцентру та з попереджень територіальних органів цивільного захисту через засоби масової інформації.

2.2. Рекомендації  до дій при великих снігопадах та снігових заметах:

 • повідомити про це родичів, сусідів та колег по роботі;

 • зробити необхідні запаси хліба, води та інших продуктів харчування, а для хронічних хворих - необхідних ліків;

 • підготуватись до аварійного освітлення квартири (будинку), для чого запастись відповідними засобами (свічками, лампами, ліхтарями), та підготувати їх до використання;

 • в міських будинках з електроплитами підготувати до роботи примуси або інші засоби для приготування їжі в умовах відсутності електропостачання;

 • за герметизувати житлові приміщення - це допоможе зберегти тепло і зменшити витрати палива.

2.3.  В умовах непогоди необхідно:

 • обмежити пересування, особливо в сільській місцевості;

 • при можливості відмовитись на період стихійного лиха від виїздів на власному автомобілі, а при необхідності користуватись громадським транспортом;

 • виходити з будинку (квартири) тільки якщо це вкрай необхідно, використовуючи при цьому відповідні взуття та одяг (взуття повинно бути у справному стані, сухим та не стискати ногу, одяг щільним, легким, не заважати рухові), змастіть лице і руки несолоним салом, риб'ячим жиром, або жирним кремом, відмовтесь на цей період від прогулянок, полювання, риболовлі, туристичних походів та ін.;

 • при пересуванні пішки рухатись розчищеними доріжками, не наближатись впритул до будинків та споруд, з даху яких може впасти велика маса снігу, а також до рекламних щитів та інших небезпечних конструкцій;

 • переходити вулицю тільки у місцях пішохідних переходів у встановленому порядку і бути при цьому дуже уважним, враховуючи, що в складних погодних умовах значно збільшується ймовірність дорожньо-транспортних пригод;

 • бути обережним в зоні роботи дорожньої техніки, яка здійснює снігоочисні роботи (найкраще цю ділянку вулиці перейти в іншому місці);

 • вдома під час використання аварійних засобів освітлення, опалення, приготування їжі дотримуватись відповідних правил безпеки;

 • при необхідності користування власним автомобілем провести його відповідну підготовку (замінити воду в системі охолодження двигуна на антифриз, перевірити наявність автомобільного та шанцевого інструменту, буксирного тросу, засобів запобігання ковзанню машини на слизьких ділянках дороги та ін.);

 • у випадку затору на дорозі і неможливості рухатись вперед, розвертатись (якщо це можливо) тільки в такому місці, де машина гарантовано не застрягне;

 • якщо машина застрягла - виставити сигнал допомоги, для чого повісити на жердину (антену) яскравий шматок тканини, не виходити з автомобіля, якщо не впевнені, що поряд знайдете допомогу;

 • з початком робіт дорожніх підрозділів чи аварійно – рятувальних підрозділів МНС з ліквідації наслідків заметів виконувати розпорядження організатора робіт та діяти за його вказівками. Все працездатне населення зобов'язане брати активну участь у виконанні робіт з розчистки снігу;

 • якщо ви залишились на холоді і найближчим часом не в змозі дістатись до населеного пункту або теплого приміщення, розпаліть вогнище, уникайте відмороження та замерзання! Для цього - рухайтесь! Рухи на холоді посилюють кровообіг і сприяють зігріванню тіла. Не торкайтесь оголеною шкірою до металевих предметів у морозну погоду, це може викликати швидке відмороження;

 • якщо ви не самі, слідкуйте за тими, хто поряд з вами (перш за все за дітьми, людьми похилого віку та хворими), при необхідності допоможіть їм.

 • В разі потреби телефонуйте до рятувальної служби за номером 101.

3. Вимоги безпеки життєдіяльності учнів в умовах пониженої температури повітря.

 • Щоб не змерзнути, треба рухатися. Наприклад, пританцьовувати.

 • Потрібно постаратися розслабити все тіло, угамувати тремтіння й вирівняти подих. Дихати найкраще носом, особливо взимку, на морозі.

 • Розтирати долоні одна об одну, робити енергійні махи руками. При цьому руки повинні бути максимально розслаблені, а пальці - напружені. Можна також використати спосіб, що у народі зветься "ескімоським". Руки витягають уздовж тіла, пальці розчепірюють. Плечима роблять різкі й часті рухи вниз.

 • Можна ворушити пальцями ніг, танцювати, присідати, бігати на місці. Якщо замерзають ніс, щоки й вуха, їх розтирають сухими долонями

 • Головне - не зупинятися, коли зігрієшся. Не сідати на холодний ослін. А то дуже швидко змерзнеш знову.

3.1.  Перша допомога при гіпотермії (переохолодженні)

Ознаки гіпотермії:

 • тремтіння і озноб, які можуть бути відсутніми на пізніших стадіях; - оніміння;

 • втрата координації рухів;

 • зніяковіння, незвична манера поведінки;

 • температура тіла нижче 350 С.

Якщо в потерпілого одночасно спостерігаються ознаки відмороження і гіпотермії, в першу чергу надавайте допомогу як при гіпотермії. Цей стан може призвести до смерті, якщо людину терміново не зігріти, але навіть у цьому випадку не варто залишати без уваги відмороження, яке при тяжкому ступені може призвести до ампутації пошкодженої частини тіла.

Гіпотермія належить до невідкладних медичних станів. Дотримуйтесь принципів надання першої допомоги і виконайте додатково спеціальні заходи при гіпотермії:

 • викличте "швидку медичну допомогу";

 • поступово відігрійте постраждалого, загорнувши його в ковдри або сухий теплий одяг;

 • не намагайтесь зігріти тіло потерпілого дуже швидко, не занурюйте його в теплу воду, швидке обігрівання може викликати серцеві проблеми;

 • будьте надзвичайно уважними при поводженні з потерпілим;

 • по можливості прикладіть до тіла теплий предмет (гарячу грілку, пляшки з теплою водою);

 • дайте тепле пиття, якщо потерпілий при свідомості.

Найкраще, якщо відігрівання буде відбуватись з середини тіла (тепле пиття) одночасно з відігріванням ззовні.
Інструкцію розробила заступник з навчально-виховної роботи ______________ Г.В. Маргарид


ЗАТВЕРДЖЕНО

Наказ директора

Ганнівської ЗШ І-ІІІ ст

від 27.05.2015 60

  1   2   3   4   5   6   7   8   9   10   11

поділитися в соціальних мережахСхожі:

Інструкція з калібрування мультиметрів цифрових
Ця інструкція переглядається, коригується та актуалізується по мірі необхідності

Інструкція розроблена відповідно до закону України «Про охорону праці»
Ця Примірна інструкція передбачає основні вимоги до організації безпечного ведення вогневих робіт на вибухопожежонебезпечних та вибухонебезпечних...

Примірна посадова інструкція шкільного бібліотекаря
...

Інструкція зі статистики кількості працівників
Ця Інструкція розроблена відповідно до Закону України "Про державну статистику" з урахуванням міжнародних рекомендацій у системі...

Інструкція з діловодства у Іллічівській загальноосвітній школі з...
Міністерстві юстиції України 17 квітня 2012 року за №571/20884 та Наказу мон україни від 28. 03. 2013 №1239 «Про затвердження Типової...

Інструкція щодо заповнення податкової декларації про майновий стан І доходи
Ця Інструкція розроблена відповідно до пункту 179. 9 статті 179 розділу IV податкового кодексу України (далі – Кодекс)

Інструкція щодо заповнення податкової декларації про майновий стан І доходи
Ця Інструкція розроблена відповідно до пункту 179. 9 статті 179 розділу IV податкового кодексу України (далі Кодекс)

Інструкція щодо заповнення податкової декларації про майновий стан І доходи
Ця Інструкція розроблена відповідно до пункту 179. 9 статті 179 розділу IV податкового кодексу України (далі – Кодекс)

Примірна інструкція
Дана інструкція призначена для всіх водіїв, що здійснюють керування легковими І вантажними автомобілями та автобусами всіх типів...

Інструкція Інструкція до Договору про патентну кооперацію
Двнз “Ужгородського національного університету”, отримати вказівки для оформлення заявки та зразки документів, які в неї входять....

Інструкція про порядок використання електронної пошти (надалі Інструкція)...
Керівники відділів, управлінь та інших виконавчих органів міської ради повинні

Примірна посадова інструкція
Примірна посадова інструкція визначає повноваження, завдання, обов’язки, права та відповідальність особи, яка займає посаду фахівця...

Інструкція користувача інформаційної системи «Grain»
Ця інструкція призначена для користувачів системи «Grain», І містить всю інформацію, необхідну для повноцінної роботи з нею

Інструкція щодо заповнення форми звітності №20
...

Інструкція з ведення організаційно розпорядчої документації у дошкільних...
Кабінеті Міністрів України від 20. 07. 1998р. №41, зареєстрований в Міністерстві юстиції 17. 09. 1998 за №516/3016 та інших нормативно-правових...

Посадова інструкція сестри медичної старшої
Ця інструкція визначає функціональні обов'язки, права та відповідальність сестри медичної старшої

Книга обліку дітей із зазначенням діагнозу
Примірна інструкція з діловодства у дошкільних навчальних закладах (далі — Інструкція), затверджена наказом Міністерства освіти...

Інструкція з ведення індивідуального плану роботи викладача
Дана інструкція складена на підставі Закону України «Про вищу освіту», наказу мон україни №161 від 02. 06. 1993р та інших нормативних...База даних захищена авторським правом © 2017
звернутися до адміністрації
blanki-ua.com.ua


Головна сторінка

Бланки резюме
Бланк довіреності
Бланк заяв
Заява зразок
Договір розірвання
Зразок позовної заяви
Заява на паспорт