Пошук по сайту

Головна сторінка   Бланки   Договори   Заповнення бланків   

Методичні рекомендації щодо проведення уроку

Методичні рекомендації щодо проведення уроку

УРОК 4

ВИКОРИСТАННЯ В ПРОЕКТНІЙ ДІЯЛЬНОСТІ ІНФОРМАЦІЙНО- КОМУНІКАЦІЙНИХ ТЕХНОЛОГІЙ

Мета: ознайомити учнів із видами презентацій, технологією створення публікації, web- сайту; систематизувати знання щодо використання інформаційних технологій; навчити використовувати мультимедійні засоби для презентації проблеми; створювати публікації за допомогою програми Microsoft Office Publisher, розвивати навички користування інформаційно-комунікаційними технологіями.

Очікувані результати:учні використовують мультимедійні м інші комунікаційні засоби для презентації теми або проблеми проекту, застосовують технології створення публікації за темою проекту, використовуючи програму Microsoft Office Publisher.

Основні поняття:види презентацій (друковані, електронні), публікація, мультимедійна презентація, майстер публікацій.

Тип уроку: комбінований.


Методичні рекомендації щодо проведення уроку

Урок бажано проводити в кабінеті інформатики.

■ ХІД УРОКУ

І. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ
ІІ. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ І ВМІНЬ УЧНІВ

Бесіда

Під час бесіди вчитель визначає рівень освоєння учнями технологій створення презентацій, публікацій із використанням програми Microsoft Office.

Запитання

  1. Чи доводилося вам використовувати програми Microsoft Office для створення презентацій?

  2. Які програми ви використовували?

III. ВИВЧЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ

1. Види презентацій

Розповідь учителя

Учитель розповідає про види презентацій, спираючись на відповіді учнів.

Презентації можна розподілити на кілька видів.

Основні групи презентацій: друковані й електронні.

Друковані презентації — це найпростіший варіант використання презентації як роздавального матеріалу або друкованого доповнення до виступу, рекламної акції. Здебільшого друковані презентації втілюють іміджеві ідеї, сповна виконуючи-функції візитних карток, брошур, каталогів, буклетів.

На більш високому рівні стоять комп'ютерні (електронні) презентації.

Електронні презентації можна розміщати в Інтернеті, розсилати електронною поштою (PDF-презентації), використовувати на конференціях, семінарах, презентаціях як відеопрезентації.

Мультимедійна презентація є файлом, що створюється в програмі Microsoft Office Power Point і може складатися з декількох слайдів. Такі презентації дозволять вийти за межі друкованих каталогів і буклетів.

Електронні презентації можна розміщати в Інтернеті, розсилати електронною поштою (PDF-презентації), використовувати на конференціях, семінарах, презентаціях як відеопрезентації (мультимедійні презентації). Комп'ютерні презентації не зав'язані на друкований тираж, можуть використовуватися на різних носіях (комп'ютер, плазма, проектор), у них досить просто вносити зміни. Мультимедійні презентації — вид презентацій, що за своїми можливостями мають найбільший обсяг.

«Мікрофон»

Які можливості мультимедійних презентацій?

Учитель підбиває підсумки виступів учнів і узагальнює їхні відповіді.

Незаперечне достоїнство мультимедійних презентацій — це можливість впровадження в них фактично будь-яких форматів. Такі презентації залежно від формату можуть відрізнятися динамікою й повноцінною анімацією (анімаційні презентації), оригінальною подачею інформації, можливістю додавання звуку, музики й багато чим іншим. Подібний формат інтерактивних презентацій дозволяє інтегрувати в презентацію звук, відеофайли, анімацію, інтерфейс (систему меню — керування), тривимірні об'єкти й будь-які інші елементи без завдання шкоди якості. За допомогою зручної системи меню уможливлюється «підкачування» різних файлів, аж до автоматичного виходу на сайт об'єкта презентації.

По суті, мультимедійні презентації можуть бути іміджевими, тобто знаходити відмінне застосування на презентаціях, виставках, конференціях, семінарах і будь-яких інших заходах як іміджевий ролик (анімаційний ролик), а також із легкістю здатні замінити оратора чи лектора, рекламний каталог або сайт компанії. Технологічні можливості мультимедійних презентацій дозволяють упоратися практично з будь-яким завданням. Збалансоване використання інформації, чергування або комбінування тексту, графіки, відео й звукового ряду — усе це робить мультимедійні презентації максимально комфортними і зручними у використанні.

Розповідь учителя

Програма Microsoft Office Publisher дозволяє створювати безліч найрізноманітніших публікацій — від візиток і рекламних листків до складних брошур і каталогів.

Публікація — це процес розміщення документів в Інтернеті, де вони стають доступними для всіх бажаючих. Як правило, публікація полягає в передачі даних на комп'ютер, який постійно підключений до Інтернету й належить компанії, що надала місце на своєму сервері. Публікація може здійснюватися шляхом передачі даних через Інтернет або передачею інформації на знімному носії. Використовуючи програму Microsoft Office Publisher 2010, обмінюватися публікаціями стало ще простіше. їх зберігають у вигляді PDF- або XPS-документів або в одному з форматів зображень, таких як JPEG, щоб легко роздруковувати й поширювати. PDF-файли можна захищати паролями.


c:\..\users\836d~1\appdata\local\temp\finereader10\media\image1.jpeg
Це цікаво

За деякими оцінками, обсяг Інтернету подвоюється кожних три роки. Для порівняння: кількість web-сайтів наприкінці 2006 р.— 100 млн. (половина з них оновлюється), а 10 років тому —18 тис. сайтів. Згідно з останніми відомостями, Інтернетом користується близько 2 млрд людей.

2.Технологія створення публікації

Розповідь учителя

Використовуючи програму Microsoft Office Publisher, можна створювати:

 • багаті на графіку друковані й електронні бюлетені;

 • каталоги, багаті на графіку;

 • листівки (є типи й макети листівок, які можна настроювати для будь-яких ділових й особистих потреб);

 • плакати й банери (є макети плакатів і банерів, які дозволяють легко вибрати значення довжини й ширини, що відповідають вимогам);

 • 3- або 4-секційні брошури або рекламні листки (є великий вибір макетів із додатковим місцем для адрес і форми для замовлень, відповідей);

 • візитні картки (існують такі види макетів, що відповідають усім документам для ділового спілкування);

 • макети публікацій для друкування в друкарнях і багато чого іншого.

«Мікрофон»


Завдання. Заповнити схему «Види електронних презентацій» (індивідуально).

Як запустити програму Microsoft Office Publisher?

Висновок: учитель формулює послідовність дій для початку роботи програми Microsoft Office Publisher і проводить демонстрацію на комп'ютері (використовуючи допомогу найбільш обізнаних учнів).

Клацніть на кнопці Пуск. Відкриється головне меню.

  1. Клацніть на Програми. Відкриється підменю Програми.

  2. Клацніть на Microsoft Publisher. Програма Publisher відкриється.

  3. В області завдань Нова публікація клацніть на спрямованій униз стрілці у віконці Почати зі зразка, щоб побачити можливі варіанти.

Розповідь учителя (із практичною демонстрацією)

Створення публікації за допомогою майстра публікацій виконується в такій послідовності.

   1. На панелі інструментів Стандартна клацніть на кнопці Створити (New). Якщо область завдань (New Publication) не відкрита, виберіть Область завдань (Task Pane) у меню Вид (view).

   2. В області завдань Нова публікація (New Publication) клацніть на спрямованій униз стрілці у віконці Почати зі зразка (Start from a design), щоб побачити можливі варіанти.

   3. Клацніть на рядку За типом публікації (By Publication Type).

   4. Виберіть тип публікації (наприклад, вам потрібно створити інформаційний бюлетень): клацніть на рядку Інформаційні бюлетені (Newsletters). У вікні попереднього перегляду відобразяться зразки публікацій.

   5. Установіть курсор над обраною опцією (наприклад, Accessory Bar Newsletter). Навколо зразка з'явиться рамка.

   6. Клацніть усередині рамки, щоб виділити формат Accessory Bar Newsletter. При цьому відбуваються три речі:

а) по-перше, в області завдань з'являються опції Newsletter;

б) по-друге, з'являється перша сторінка обраного вами формату, і ви можете здійснити на ній необхідні зміни;

в) по-третє, з'явиться діалогове вікно, яке інформує вас про те, що майстер автоматично збере інформацію про вашу компанію й запропонує вам клацнути на ОК, щоб підтвердити інформацію. Якщо ви не вводили інформацію про себе в Publisher, з'явиться діалогове вікно Набір особистих настроювань (Personal Information Set). Таких наборів чотири:

 • Основна робота (Primary Business);

 • Додаткова робота (Secondary Business);

 • Інша організація (Other Organization);

 • Дім/Родина (Home/Family).

У цьому вікні ви можете вказати своє ім'я, назву й адресу компанії та іншу постійну інформацію. У будь-який момент інформацію можна змінити. Після того як інформація в цих наборах буде отримана, Publisher автоматично вставлятиме її у ваші публікації, так що вам не доведеться щоразу друкувати її заново.

Порада. Не поспішайте ставити наступні завдання! Завантаження виділеного шаблона може тривати кілька секунд.

  1. Виділіть слова Заголовок бюлетеня (Newsletter Title) і замініть їх своєю інформацією.

Порада. Натисніть (F9), щоб збільшити виділену область. Завершивши роботу, натисніть (F9) ще раз, щоб вікно повернулося до нормального вигляду.

  1. Натисніть клавішу (Tab) і введіть свою інформацію.

  2. Виділіть слова Lead Story Headline і замініть їх своїм заголовком.

  3. Далі заповніть бюлетень необхідною інформацією.

«Мікрофон»

 • Як розмістити публікацію на web-вузлі?

Розповідь учителя (з демонстрацією)

Учитель формулює послідовність дій і проводить демонстрацію на комп'ютері (використовуючи допомогу найбільш обізнаних учнів).

Послідовність дій для розміщення публікації на web-вузлі:

 1. У вас уже має бути готовий проект у Publisher, створений у режимі публікація web-сторінки.

 2. Натисніть у меню Файл команду Помістити на web-вузол.

 3. На цьому кроці вам може бути поставлене попереднє запитання про автоматичне розміщення; відмовтеся. Після цього буде показаний діалог збереження проекту в HTML, виберіть папку для збереження й підтвердьте збереження.

 4. Publisher збереже ваш проект у зазначену папку. Залежно від складності проекту збереження може тривати деякий час.

5. У результаті збереження в загальному вигляді ви одержите файл index.htm, що містить головну сторінку сайту й папку index.files, яка включає допоміжні файли: картинки, інші сторінки.

Учитель організовує практичне закріплення вмінь, контролює роботу учнів, надає необхідну допомогу.

  1. ЗАКРІПЛЕННЯ НОВИХ ЗНАНЬ І ВМІНЬ УЧНІВ Бесіда

Як створити публікацію? Назвіть види презентацій.

Опишіть можливості мультимедійних презентацій. Визначте правильну послідовність дій для початку роботи програми Microsoft Office Publisher (див. Робочий зошит). В області завдань Нова публікація клацніть на спрямованій униз стрілці у віконці Почати зі зразка, щоб побачити можливі варіанти.

Клацніть на кнопці Пуск. Відкриється головне меню. Клацніть на Microsoft Publisher. Програма Publisher відкриється.

Клацніть на Програми. Відкриється підменю Програми.

  1. ПІДСУМКИ УРОКУ

Слово вчителя

На сьогоднішній день різні види презентацій — один із найкомфортніших і ефективних способів ознайомлення аудиторії з об'єктом, чи буде це проект, чи товар, а чи продукт або послуги. Презентація — це також зручний спосіб демонстрації досягнень або можливостей. За допомогою презентації можна легко реалізувати завдання навчання, проведення семінару або лекції. У будь-якому разі вигідна відмінність презентації — це можливість подачі інформації наочно, об'ємно і «жваво». Цілей використання презентацій досить багато — причому досягаються вони шляхом використання різних форматів презентацій.

ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ

поділитися в соціальних мережахСхожі:

Методичні рекомендації щодо проведення Дня Знань І Першого уроку в 2009-2010 навчальному році
Ки уроків на допомогу педагогічним працівникам навчальних закладів для проведення Першого уроку І подальшої роботи у напрямку формування...

Методичні рекомендації для проведення Першого уроку в 2015/2016 навчальному році
Запропоновані методичні рекомендації допоможуть у проведенні Першого уроку в 2015/2016 навчальному році з національно-патріотичного...

Методичні рекомендації щодо проведення в загальноосвітніх навчальних...
У межах проведення уроку (виховної години) «Я – українець» необхідно приділити особливу увагу питанню виховання національної свідомості...

Методичні рекомендації щодо проведення в загальноосвітніх навчальних...
У межах проведення уроку (виховної години) «Я – українець» необхідно приділити особливу увагу питанню виховання національної свідомості...

Методичні рекомендації щодо змісту І форм проведення Друкується за...
Серпневі конференції – 2015: ціннісні орієнтири: [методичні рекомендації щодо змісту І форм проведення] / укладачі О. В. Половенко,...

Методичні рекомендації щодо проведення другого етапу системного перегляду ринків
Ці Методичні рекомендації призначені для проведення дослідження якості державного регулювання ринків з метою його подальшого вдосконалення...

Методичні рекомендації щодо проведення другого етапу системного перегляду ринків
Ці Методичні рекомендації призначені для проведення дослідження якості державного регулювання ринків з метою його подальшого вдосконалення...

Комунальний вищийнавчальний заклад «дніпропетровський обласний інститут...
Методичні рекомендації щодо проведення Першого уроку 2015-2016 навчального року в загальноосвітніх закладах області

Методичні рекомендації щодо організація та проведення І та ІІ туру конкурсу «Учитель року 2014»
Дніпропетровський оіппо надсилає для використання в роботі методичні рекомендації щодо проведення конкурсу «Учитель року-2014»

Методичні рекомендації щодо організація та проведення І та ІІ туру конкурсу «Учитель року 2014»
Дніпропетровський оіппо надсилає для використання в роботі методичні рекомендації щодо проведення конкурсу «Учитель року-2014»

Методичні рекомендації щодо організація та проведення І та ІІ туру конкурсу «Учитель року 2014»
Дніпропетровський оіппо надсилає для використання в роботі методичні рекомендації щодо проведення конкурсу «Учитель року-2014»

Методичні рекомендації щодо організації, підготовки та проведення...
Методичні рекомендації для педагогів дошкільних та загальноосвітніх навчальних закладів, майстрів виробничого навчання І викладачів...

Методичні рекомендації щодо порядку проведення культурно-мистецьких...
Методичні рекомендації) визначається процедура формування та документального оформлення проведення культурно-мистецьких заходів,...

Методичні рекомендації щодо заповнення сторінок журналу, проведення...
Методичні рекомендації щодо заповнення сторінок журналу, проведення контролю та оцінювання

Методичні рекомендації щодо здійснення та оформлення психодіагностичної...
Методичні рекомендації щодо проведення та оформлення корекційно-відновлювальної та розвивальної роботи практичним психологом

Методичні рекомендації щодо викладання світової літератури у 2012-2013...
Лист Міністерства №1/9-581 від 28. 08. 2009 "Про методичні рекомендації щодо застосування елементів двомовного навчання"

Ульяновської районної державної адміністрації
«Кіровоградщина – мій рідний край, колиска слова І зерна»: Методичні рекомендації щодо проведення Дня Знань І першого уроку в 2013...

Методичні рекомендації щодо проведення державної підсумкової атестації...
Методичні рекомендації щодо проведення державної підсумкової атестації з української мови й літератури, світової літературиБаза даних захищена авторським правом © 2017
звернутися до адміністрації
blanki-ua.com.ua


Головна сторінка

Бланки резюме
Бланк довіреності
Бланк заяв
Заява зразок
Договір розірвання
Зразок позовної заяви
Заява на паспорт