Пошук по сайту

Головна сторінка   Бланки   Договори   Заповнення бланків   

Тема. Написання складів І слів з апострофом. Звуковий аналіз слів

Тема. Написання складів І слів з апострофом. Звуковий аналіз слів





Учитель початкових класів – Базелюк Н. А., вища категорія.

Урок - навчання грамоти (письмо) 1 – клас
Тема. Написання складів і слів з апострофом. Звуковий аналіз слів
Мета. Розширити знання учнів про роль апострофа в українській мові.

Вчити писати слова з апострофом, виконувати звуковий аналіз слів.

Збагачувати активний словниковий запас першокласників.
Удосконалювати навички письма; розвивати мислення, мовлення,

пам’ять, увагу, фонематичний слух.
Виховувати охайність при виконанні письмових робіт, прищеплювати

інтерес до вивчення предмета.
Обладнання: зразок написання апострофа, предметні малюнки, фішки для

звукового аналізу слів, ребус, комп’ютер, сигнальні картки для

ілюстрації плану уроку, картки складів для групової роботи,

рухома таблиця «веселе коло» для утворення нових слів.

Хід уроку
I. Організація учнів до уроку.

Пролунав уже дзвінок,

Починається урок!

На уроці не куняйте –

Добре азбуку вивчайте!
II. Актуалізація опорних знань учнів.

Бесіда.

- Які голосні звуки ви знаєте?

- А якими буквами їх позначають?

- Якими буквами можна позначити звук а ( у, є, і)?

- А коли букви я, ю, є, ї позначають два звука?

( На початку слова та після голосної.)

- А ще коли? (Після апострофа)
III. Оголошення теми та завдань уроку. План уроку.
- Отже, тема нашого уроку: «Написання слів з апострофом.»
Завдання уроку:

- засвоїти каліграфічне написання розділового знака апострофа;

- навчитися писати слова з апострофом;

- вчитися виконувати звуковий аналіз слів.
Ми будемо працювати за таким планом:

- предметний віночок;

- звуковий аналіз слів;

- к. хв.;

- чарівна квітка;

- ! вибіркове списування

- робота в групі;

- зоровий диктант.

IV. Робота над темою уроку.
1. Предметний віночок.

А. Розглянути малюнки предметів в назвах яких є апостроф.

(Комп’ютер, пір’я, сім’я, сузір’я, м’ята, в’юн, солов’ї)

- Що спільного між цими словами?

Б. Скласти речення з деякими словами. (Слова прочитати з комп’ютера)
2. Звуковий аналіз слів.

- А тепер відкрийте пропис на с. 54, прочитайте та відгадайте загадку.

(Учитель швидко роздає учням букви - р е п я ш о к; але апостроф залишає собі)

- Загубилися букви, складіть з них слово-відгадку.

- А де ж поставити апостроф? Чому?

- А тепер зробимо звуко-буквений аналіз слова реп’яшок.

(Діти викладають схему за допомогою індивідуальних фішок)

Висновок: після апострофа буква «я» позначає два звука.

3. Каліграфічна хвилинка.

- Прочитайте надруковані склади з апострофом - в’я, в’ю, в’є, в’ї.

- Хочу нагадати, що апостроф показує роздільну вимову в словах. Він родич коми, лише ставиться вгорі.
- Послухайте віршика.

Я такий же, як знак розділовий

І відомий шкільній дітворі.

Та в словах української мови

Я пишусь не внизу, а вгорі.

Спробуй лиш написати «ім’я»,

Зразу стану потрібний і я.

- А які звуки позначає буква «я» після апострофа!

( І далі пояснити звукове значення кожного випадку.)
Девіз уроку письма: пиши каліграфічно, красиво, грамотно.
Учитель детально пояснює написання першого складу, а далі коротко.

Висновок: які звуки позначають букви я, ю, є, ї після апострофа?
4. Гра «Чарівна квітка»

А. Словарна робота: м’ята, в'юн, комп'ютер, рум'янець, сім'я, сузір'я, солов'ї.

Б. Відгадування слів.

- лікарська рослина;

- риба;

- розумна машина;

- родина;

- іграшка;

- пташки;

- одна з ознак птахів.

Висновок: як треба писати слова з «чарівної квітки»?

5. Списування слів (вибірково).

А. Бесіда.

- Поверніться на с.54. Прочитайте слова у стовпчику.

- Які з них зустрічалися щойно? (М’ята, солов’ї)

- Що об’єднує ці слова? (Апостроф, а також це об’єкти живої природи.)

- А тепер назвіть слова, які відносяться до множини чисел. (5, 9.)
Запишіть слова, виконуючи завдання за варіантами.
1 вар. Записати слова, які означають об’єкти живої природи.

2 вар. Записати слова, які належать до множини чисел.
- А знайдіть слова, які позначають дію предмета. (П’ють, в’ють.)
Висновок: перед якими буквами пишеться апостроф та чому?
6. Гра «Веселе коло». Групова робота.

А. Завдання для груп.

1 група су зі р’я

2 група ком п’ю тер

3 група ру м’я нець
Б. А тепер пограємо у «веселе коло»

(Б’ють, в’ють, п’ють, ш’ють, л’ють.)
(Перевірити завдання для груп.)

Висновок: як треба писати слова сузір’я, комп’ютер, рум’янець?
7. Музична фізхвилинка (каченята).
8. Робота з деформованим текстом.

(Дем’янб’єпом’ячу.)

- Поки ми стрибали, слова в реченні збилися в купку.

- Відділіть слова рискою так, щоб утворилося речення. (Учень маркером відділяє слова.)

- Які слова треба написати з апострофом?

- Запишіть коментовано речення, роблячи між словами інтервал.

Висновок. – Так як треба писати слова в реченні?
9. Зоровий диктант.

А. Знайдіть текст на с. 55 у прямокутнику і послухайте його.

- Яка сім’я у Дем’яна?

(Учитель читає текст, учні слідкують.)
Б. Бесіда.

- Хто є у Дем’яна?

- Як її звати?

- Скільки їй років?

- Де зараз Дем’ян та Мар’янка?

- Що зв’язала бабуся?

В. Читання учнями. «Пташиний базар»

Прочитайте текст самостійно, знайдіть слова з апострофом та підкресліть їх олівцем за допомогою лінійки.
Г. Перевірка. Діти читають по одному реченню і називають слова з апострофом.
Д. Запис першого речення.

- Прочитайте 1 речення разом.

- Чому слова Дем’ян та Мар’яна пишуться з великої букви?

- Запишіть речення самостійно.

Висновок: - Які слова ви написали з апострофом? Чому?
V. Підсумок уроку.

- Чому навчалися на уроці?

(Писати слова з апострофом.)

- Що нового дізналися?

( Дізналися, що після апострофа букви : я, ю, є, ї позначають два звука.)

поділитися в соціальних мережах



Схожі:

Урок письма. 1 клас Тема: Письмо великої букви Р. Підготовчі графічні...
Тема: Письмо великої букви Р. Підготовчі графічні вправи. Написання складів, слів та речень. Розвиток зв’язного мовлення. Складання...

Урок у 1 класі (Письмо) Тема. Написання букв є, Є, складів, слів...
Закріпити знання учнів про звукове значення букви Є, про написання великої букви

Іі семестр
Написання малої букви г, складів, слів І речень з вивченими буквами. Списування друкованого речення

Урок №99 Тема. Звук [г]. Позначення його буквами «Г», «г»(ге)
Мета: ознайомити учнів зі звуком [г] та позначенням його буквою «Г»; формувати навички читання слів з літерою «ге»; уміння робити...

Тема: Письмо великої букви Ю, складів та слів з нею
Обладнання: малюнки «Зима», таблиця із зразком написання букви, баночка з водою, пензлик, «Звукові будиночки», конверти з друкованими...

Урок №1 Тема. Лексикологія. Групи слів за походженням. Тлумачний...
Українська мова має невичерпне багатство слів для вираження найтонших відтінків думок І почуттів. Чим більше слів ми знаємо, тим...

1. Державотворча роль мови. Функції мови. Стилі, типи І форми мовлення
Які з норм: а охоплюють правила написання слів та їхніх частин; б регулюють правильне вживання розділових знаків; в визначають добір...

Урок вивчення нового матеріалу
...

План-конспект відкритого уроку української мови в 2 класі Тема. Споріднені...
Споріднені слова, вправляти в доборі споріднених слів, у визначенні кореня слова, навчати розрізняти групи слів, в яких корені звучать...

Тема : поняття про текст. Розрізнення груп окремих речень І тексту....
Тема: поняття про текст. Розрізнення груп окремих речень І тексту. Заголовок, його відповідність змісту, тексту. Вимова й написання...

Українська інтегрована система трансферу технологій технологічна пропозиція уістт
Технологічні ключові слова (Виберіть І впишіть 5 ключових слів. 3 рівня із «Списку технологічних ключових слів»)  

Урок української мови у 2 а класі Тема : слова, які називають ознаки предметів
Мета. Ознайомити учнів із лексичним значенням слів, які називають ознаки предметів; формувати вміння ставити запитання до даних слів...

Урок 169 (читання) Тема. Закріплення букви Щщ. Вправи на звуко буквений аналіз слів
Мета: закріпити знання дітей про букву «ща», її звукове значення; формувати вміння слухати І виразно читати вірш, підбирати риму;...

Конспект відкритого уроку з мови
Мета: Навчити писати рядкову букву п, з’єднувати її з іншими буквами у словах. Удосконалювати навички списування слів І речень, звуко-буквеного...

Урок Творення І правопис складноскорочених слів Урок Подорож до країни...
Урок № Змінювання І творення слів. Твірне слово – база для утворення іншого слова. Ознайомлення зі словотвірним словником

Урок-гра тема. Іменник. Розвиток вміння ставити
Мета: закріпити та розширити знання учнів про слово як назву предметів; виробляти навичку правильного вимовляння І написання слів...

Очікувані результати учіння / індекс конкретного очікуваного результату (кор)
Вправляння у правильній вимові й наголошуванні слів (тематика тижня). Читання вголос коротких текстів. Обговорення усної інформації...

Урок №12 Тема : Групи слів за походженням: власне українські І запозичені...
Тема: Групи слів за походженням: власне українські І запозичені (іншомовного походження) слова



База даних захищена авторським правом © 2017
звернутися до адміністрації




blanki-ua.com.ua


Головна сторінка

Бланки резюме
Бланк довіреності
Бланк заяв
Заява зразок
Договір розірвання
Зразок позовної заяви
Заява на паспорт