Пошук по сайту

Головна сторінка   Бланки   Договори   Заповнення бланків   

Складаємо корупційну декларацію без порушень

Складаємо корупційну декларацію без порушень

Сторінка1/7
  1   2   3   4   5   6   7
Складаємо корупційну декларацію без порушень.

В данний час в нашій країні одним із нагальних питань стоїть боротьба з проявами корупції в органах, що уповноваженні виконувати функцію держави та в органах місцевого самоврядування. В 2015 році введено в дію Закон України від 14.10.2014р. №1700-УІІ «Про запобігання корупції». Цим законом передбачено створення Національного агентства з питань запобігання корупції та покладено на нього здійснення контролю та перевірки декларацій, їх оприлюднення, проведення моніторингу способу життя осіб, уповноважених на виконання функцій держави, або місцевого самоврядування.
Але, в той же час Прикінцевими положеннями Закону №1700 передбачено, що доки не запрацює електронний реєстр антикорупційних декларацій, перевірка декларацій буде здійснюватися згідно норм ст. 12 ЗУ«Про засади запобігання та протидії корупції». Тобто, перевіряти декларації за 2015 рік ще будуть податкові органи.
В 2015 році до Нововодолазька ОДПІ надійшло на перевірку близько 1800 декларацій, державних службовців, депутатів, працівників судів, правоохоронних структур, міліції, СБУ, прокуратури та ін..
Мета перевірки — з’ясування достовірності відомостей про доходи, нерухоме майно, транспортні засоби, кошти на рахунках у банках та інші активи зазначені в декларації, порівняння їх з відомостями, що є в наявності в податкових органах, встановлення відповідності отриманих доходів у звітному році і набутого майна та інших майнових прав.
Звертаємо увагу всіх декларантів на правильність та повноту відображення вищезазначених відомостей. Так, при перевірці отриманих Декларацій за 2014р. було встановлено, що майже 12% декларацій були подані з недостовірними відомостями.
Найпоширенішими порушеннями щодо декларування доходів були: декларування не нарахованої, а фактично отриманої заробітної плати, не включення виплат отриманих від професійних спілок, вартості подарунків з місця роботи, вартості путівок, виплат банків у вигляді нарахованих відсотків, неповне декларування отриманої орендної плати за надання майна в оренду, не включення орендної плати виплаченої у натуральній формі, страхових виплат, вартість майна отриманого у спадщину або за договором дарування, неповне відображення суми отриманої пенсії та соціальних виплат, доходу від відсудження рухомого та нерухомого майна.
Значні порушення виявлені щодо декларування наявного нерухомого та рухомого майна, а саме: не відображення частини приватизованого житла, земельних ділянок, транспортних засобів, які було передано за доручення іншим особам, не зазначення внесків до статутного капіталу підприємства, придбання акцій та інших цінних паперів.
За результатами виявлених розбіжностей між відомостями, зазначеними в декларації та наявною в ДПІ інформацією, незалежно від виду порушення та суми заниження доходу, повідомлення про виявлені порушення надсилаються до відповідних спеціально уповноважених суб’єктів у сфері протидії корупції (на сьогодні такими органами є Національне антикорупційне бюро України, органи прокуратури та Національної поліції України), а також керівнику органу, в якому працює суб’єкт декларування.
Основним завданням антикорупційної перевірки повинно бути не встановлення помилок та описок, а виявлення умисного ухилення від декларування доходів та майна. Перевірка декларацій з різного роду розбіжностями знижує ефективність такої роботи, відволікає, як працівників органів ДФС так і працівників прокуратури та національної поліції від здійснення ними контрольних функцій.
Тому, фахівці Нововодолазької ОДПІ наполегливо рекомендує всім декларантам відповідально віднестись до складання декларацій та проводити її заповнення на підставі документів на право власності, витягів, довідок та інших документів щодо підтверджують задекларовані дані про доходи, майно, витрати та зобов’язання фінансового характеру.
За січень 2016 року необхідно подавати декларацію з ПДВ за новою формою

ГУ ДФС у Харківській області повідомляє, що з 1 лютого 2016 року набули чинності нові форми звітності з податку на додану вартість. Оновлені форми податкової декларації з ПДВ, уточнюючого розрахунку податкових зобов’язань та розрахунку податкових зобов’язань, нарахованих одержувачем послуг, який не зареєстрований платником ПДВ, а також новий Порядок заповнення та надання податкової звітності з ПДВ затверджені наказом Міністерства фінансів України від 28.01.2016 № 21. Цей наказ опублікований у газеті “Урядовий кур’єр” від 30.01.16 г. № 19.
Нова форма декларації, зокрема, у вступній частині має лише 5, а не 8 реквізитів. А от у розділі першому декларації додано новий рядок (наразі він має номер 4), у якому відображається нарахування податкових зобов’язань згідно норм п. 198.5 Податкового кодексу України (так звані «умовні поставки) та згідно п. 199.1 ПКУ (у разі одночасного здійснення як оподаткованих, так і неоподаткованих операцій).
Зазнали змін також і інші розділи податкової декларації з ПДВ та додатки до неї. Докладніше ознайомитись з новою формою декларації та Порядком її оформлення можна за посиланням: http://ukurier.gov.ua/media/documents/2016/01/29/2016_01_30_21mfu.pdf
Платники податку на додану вартість звітують за новою формою в електронному вигляді починаючи зі звітів за січень 2016 року.

Від Харківської митниці до бюджету надійшло понад півмільярда гривень
В Головному управлінні ДФС у Харківській області повідомили, що зазначена сума надійшла за січень поточного року. Це на 0,9 млн. грн. більше ніж за минулорічний період.
Найбільшу частку надходжень становить: податок на додану вартість – 428 млн.грн., мита – 62,6 млн.грн., акцизного збору – 9,5 млн. грн.
Також у відомстві проінформували, що основними бюджетоутворюючими товарами, митне оформлення яких здійснювалось у січні в зоні діяльності Харківської митниці ДФС, були мінеральні добрива – сплачено митних платежів на суму 82,7 млн. грн.; нафтопродукти – 56,9 млн. грн.; тютюнова сировина –51,5 млн. грн.; обладнання і механічні пристрої – сплачено митних платежів на суму 45,8 млн. грн.
Разом з тим, у фіскальній службі області повідомили, що з початку року Харківською митницею заведено 64 справи про порушення митних правил на загальну суму 4,2 млн.грн. Розглянуто 23 справи та застосовано адміністративне стягнення у вигляді штрафів на суму майже 2 млн.грн. На розгляд до суду митницею передано 12 справ про ПМП на суму близько 1,6 млн. грн.
За результатами розгляду справ судом прийнято рішення про конфіскацію безпосередніх предметів порушення митних правил на суму 905 тис. грн. та накладено штрафів на суму майже 1 мільйон гривень.

У січні до зведеного бюджету надійшло 34,7 млрд. гривень
За оперативними даними у січні 2016 року до зведеного бюджету надійшло (сальдо) 34,7 млрд. грн., що на 8,7 млрд. грн., або на 33,6%, більше січня попереднього року. До державного бюджету забезпечено 26,9 млрд. грн., до місцевих бюджетів – 7,7 млрд. гривень.
Надходження (сальдо) до загального фонду державного бюджету склали 26,9 млрд. грн., індикативні показники Міністерства фінансів України виконано на 117,8%, додатково забезпечено 4,1 млрд. гривень. Головними управліннями ДФС мобілізовано (сальдо) – 14,8 млрд. грн., митницями – 12,1 млрд. грн.
У повному обсязі виконано завдання Міністерства фінансів України з податку на податку на додану вартість із ввезених на територію України товарів – 100,4% (+41,3 млн. грн.), податку на додану вартість з вироблених на території України товарів (сальдо) – 116,9% (+647,9 млн. грн.), податку та збору на доходи фізичних осіб – 112,5% (+399,6 млн. грн.), акцизного податку з вироблених в Україні підакцизних товарів (продукції) – 122,1% (+641,8 млн. грн.), акцизного податку з ввезених на митну територію України підакцизних товарів – 105,6% (+90,3 млн. грн.), збору на соціально-економічну компенсацію ризику населення, яке проживає на території зони спостереження – 111,5% (+3,4 млн. грн.), частини чистого прибутку (доходу), що вилучається до держбюджету – 292,7% (+14,1 млн. грн.) тощо.
У розрізі основних платежів у січні 2016 року приріст до відповідного періоду 2015 року забезпечено з податку на додану вартість із ввезених на територію України товарів – на 39,9% (+2,7 млрд. грн.), податку на додану вартість з вироблених на території України товарів (сальдо) – на 64,9% (+1,8 млрд. грн.), податку та збору на доходи фізичних осіб – у 2,3 рази (+2 млрд. грн.), акцизного податку з вироблених в Україні підакцизних товарів (продукції) – на 70,8% (+1,5 млрд. грн.), рентної плати за користування надрами – на 77,2% (+863,7 млн. грн.), ввізного мита – на 47,2% (+322,2 млн. грн.), збору на соціально-економічну компенсацію ризику населення, яке проживає на території зони спостереження – на 48,2% (+10,8 млн. грн.), частини чистого прибутку (доходу), що вилучається до держбюджету – у 3,3 рази (+15,1 млн. грн.), тощо.
З початку року платникам податків на рахунки відшкодовано 7,9 млрд. грн. податку на додану вартість.

Надходження єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування склали 10,4 млрд. гривень.

Довідково. У 2015 році до зведеного бюджету надійшло (збір) 587,1 млрд. грн., що на 162 млрд. грн., або на 38,1%, більше 2014 року. До державного бюджету забезпечено 487,7 млрд. грн., до місцевих бюджетів – 99,4 млрд. гривень.
Надходження (збір) до загального фонду державного бюджету в 2015 році склали 486,9 млрд. грн., індикативні показники Міністерства фінансів України виконано на 101,3%, додатково забезпечено 6,3 млрд. гривень.
За 2015 рік платникам податків на рахунки відшкодовано 68,4 млрд. грн. податку на додану вартість.
Надходження єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування склали 185,7 млрд. гривень.

Особливості оподаткування пенсій в 2016 році
З 1 січня 2016 року податкові агенти при виплаті пенсій у розмірі, що перевищує 4134 грн, зобов’язані утримати ПДФО із загальної суми перевищення за ставкою 15%
Згідно з пп. 164.2.19 Податкового кодексу до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку включаються, зокрема:
– суми пенсій (включаючи суму їх індексації, нараховану відповідно до закону) або щомісячного довічного грошового утримання, отримуваних платником податку з Пенсійного фонду України чи бюджету згідно із законом, якщо їх розмір перевищує три розміри мінімальної заробітної плати (у розрахунку на місяць), встановленої на 1 січня звітного податкового року, – у частині такого перевищення,
– суми пенсій з іноземних джерел, якщо згідно з міжнародними договорами, згода на обов’язковість яких надана ВРУ, такі пенсії підлягають оподаткуванню чи не оподатковуються в країні їх виплати.
Ставка податку становить 15% бази оподаткування щодо перевищення суми пенсії (включаючи суму її індексації, нараховану відповідно до закону), щомісячного довічного грошового утримання, визначеної у п.п. 164.2.19 п. 164.2 ст. 164 Податкового кодексу, які отримуються платником податку з Пенсійного фонду України чи бюджету згідно із законом.
З 1 січня 2016 року розмір мінімальної заробітної плати для працездатних осіб становить 1378 грн на місяць.
Відтак, починаючи з 1 січня 2016 року, податкові агенти при виплаті пенсій у розмірі, що перевищує 4134 грн (розмір мінімальної заробітної плати 1378 грн х 3), зобов’язані утримати ПДФО із загальної суми перевищення за ставкою 15 відсотків.
Оприлюднено проект форми акцизної накладної та заяви про реєстрацію платника акцизного податку з реалізації пального
На офіційному веб-порталі ДФСУ оприлюднено проект наказу Мінфіну, яким затверджено низку форм, а саме:
• форму заяви про реєстрацію платника акцизного податку з реалізації пального;
• форму акцизної накладної;
• форму розрахунку коригування акцизної накладної;
• форму заявки на поповнення (коригування) залишку пального.
Також був затверджений Порядок заповнення акцизної накладної, розрахунку коригування акцизної накладної, заявки на поповнення (коригування) залишку пального.
Потреба в затвердженні відповідних документів обумовлена змінами, унесеними до ПКУ Законом України від 24.12.2015 р. № 909-VIII. Нагадаємо: норми ПКУ щодо запровадження акцизних накладних під час реалізації пального, Єдиного реєстру акцизних накладних та системи електронного адміністрування реалізації пального наберуть чинності 1 березня 2016 року.

Нова податкова накладна діятиме з 1 квітня

Мін’юст повідомив про державну реєстрацію наказу Мінфіну «Про затвердження форми податкової накладної та Порядку заповнення податкової накладної» від 31.12.2015 р. № 1307.
Наказ набирає чинності з 1 числа другого місяця, що настає за місяцем його офіційного опублікування.
Зважаючи, що цей наказ готується до опублікування в Офіційному віснику України № 10 від 12.02.2016 р., то нова форма податкової накладної почне застосовуватися з квітня 2016.

Якщо звітність подано не до того контролюючого органу, платник повинен звернутись із заявою про невизнання такої звітності
ДФС роз’яснила: у разі якщо платником подано декларацію з податку, платником якого він не є, необхідно звернутись письмово до контролюючого органу з обґрунтуванням обставин помилково поданої податкової звітності та проханням не визнавати таку звітність як податкову.
Така позиція викладена в підкатегорії 135.02 системи «ЗІР». Окрім цього, ПКУ не передбачає окремо встановлених дій за помилково подану податкову звітність до контролюючого органу (подано звітність, яку взагалі не потрібно подавати, або подано не до того контролюючого органу).

Новый формат договора между плательщиком и органом ГФС
Напоминаем: начиная с 25 ноября 2015 года, работают изменения, которые были внесены в процесс заключения Договоров о признании электронных документов с территориальными органами ГФС и внедрением нового формата Договора (код формы J1391004):
• налогоплательщиком заключается один Договор с территориальным органом ГФС по основному месту учета;
• к Договору прилагаются усиленные сертификаты открытых ключей.
ДФС про зміну в 2016 році ставок екологічного податку
ДФС поінформувала (лист від 29.01.2016 р. № 2938/7/99-99-15-04-02-17), що ставки екологічного податку, які діяли у 2015 році, були проіндексовані за:
1. 1)викиди в атмосферне повітря забруднюючих речовин стаціонарними джерелами забруднення (крім двоокису вуглецю), що затверджені п.п. 243.1–243.3 ПКУ, — на 26,71%, а за викиди двоокису вуглецю (п. 243.4 ПКУ) — на 26,92% (п. 59 р. І Закону № 909-VIІI);
2. 2)скиди забруднюючих речовин у водні об’єкти (п.п. 245.1–245.2 ПКУ) — на 26,72% (п. 60 р. І Закону № 909-VIІI);
3. 3)розміщення відходів у спеціально відведених для цього місцях або на об’єктах (п.п. 246.1–246.2 ст. 246 ПКУ) — на 25,81–26,81% (п. 61 р. І Закону № 909-VIІI);
4. 4)утворення радіоактивних відходів (разом із уже накопиченими) (п. 247.1 ПКУ) — на 26,7% (п. 62 р. І Закону № 909-VIІI);
5. 5)тимчасове зберігання радіоактивних відходів їх виробниками понад установлений особливими умовами ліцензії строк (п. 248.1 ПКУ) — на 26,7% (п. 63 р. І Закону № 909-VIІI).
Звертаємо увагу! За податковими зобов’язаннями з екологічного податку, що виникли для виробників електроенергії на теплоелектроцентралях і ТЕС, із 1 січня 2016 року ставки податку становлять 100% від ставок, передбачених ст.ст. 243, 244, 245 і 246 ПКУ (абз. 4 п. 2 підрозділу 5 р. XX ПКУ).

Для застосування права на податкову знижку додатки до декларації не надаються
Сума податку, на яку мають зменшитися податкові зобов’язання у зв’язку з використанням такого права, розраховується лише в розділі III нової форми декларації Якщо громадянин бажає скористатися правом на податкову знижку, то сума податку, на яку мають зменшитися податкові зобов’язання у зв’язку з використанням такого права, розраховується лише в розділі III нової форми декларації без заповнення додатка, як це було раніше у минулих роках. При цьому у декларації не зазначаються реквізити документів, які підтверджують понесені витрати, а вказуються лише категорії понесених витрат і загальна сума фактично здійснених витрат протягом звітного податкового року.
Нагадаємо, громадяни, які бажають скористатися правом на нарахування податкової знижки мають право надавати річну податкову декларацію протягом всього поточного року – включно по 31 грудня 2016 року.
Податкові зобов’язання з ПДФО та військового збору – у декларації про доходи
Згідно із ст. 163 Податкового кодексу України оподаткуванню податком на доходи фізичних осіб підлягає загальний річний оподатковуваний дохід, який включає доходи як з джерел їх походження в Україні, так і іноземні доходи.
Водночас відповідно до п.п. 1.2 п.16¹ підрозд. 10 розд. XX Податкового кодексу України доходи, визначені ст. 168 Податкового кодексу України, оподатковуються військовим збором за ставкою 1,5% об’єкта оподаткування. Також передбачено, що платник податку, який отримує доходи від особи, яка не є податковим агентом, та іноземні доходи, зобов’язаний включити суму таких доходів до загального річного оподатковуваного доходу та подати декларацію за наслідками звітного податкового року, а також сплатити податок з таких доходів.
Відтак за результатами звітного податкового року платник податку – фізична особа повинен подати декларацію та визначити податкові зобов’язання як з податку на доходи фізичних осіб, так і з військового збору.
Сума військового збору, що підлягає сплаті платником податків самостійно до бюджету за результатами звітного року, зазначається у рядку 24.1 розділу IV декларації, а сума податку на доходи фізичних осіб – у рядку 23.1 цього ж розділу.
  1   2   3   4   5   6   7

поділитися в соціальних мережахСхожі:

Пам’ятка для офіційного спостерігача алгоритм дій при виявленні порушень на виборчій ділянці
При виявленні дрібних порушень, слід усно чи письмово звернутися до голови (заступника голови) дільничної виборчої комісії із заявою...

І ІІІ ступенів №5 Тернівської міської ради Дніпропетровської області
Мета семінару-тренінгу: познайомити вчителів з основними причинами, симптоматикою, видами порушень письма в учнів молодшого шкільного...

Якщо підприємство подавало декларацію з податку на прибуток щоквартально...
В які терміни платнику податку на прибуток необхідно подати до органів доходів І зборів річну фінансову звітність?

Методичні рекомендації сутність порушень статутних правил взаємовідносин
Методичні рекомендації командирам військових частин (підрозділів) щодо організації профілактики порушень статутних правил взаємовідносин...

Анкета туриста
Фото повинно представляти особу без головного убору, без окулярів, яка дивиться прямо, із замкнутими вустами, обличчя не може бути...

Яке щедре невтомне наше серце! Біля ста тисяч своїх ударів щодня...
Воно спокійне, як впевнено крокуємо обраним шляхом. Отож І дивуємося його віддаровуванню без очікування рівновеликої винагороди,...

Порядок оформлення І видачі довідки про подану декларацію про майновий...
Порядок визначає механізм оформлення І видачі контролюючими органами довідки про подану декларацію про майновий стан І доходи (про...

Книга веселих порад
Книга, що претендує на настільну, заслуговує, очевидно, на передмову. Книга без передмови — те ж саме, що кінокартина без кіножурналу....

Форма заявки на проведення оцінки відповідності звт вимогам регламенту
Піб посадової особини, яка уповноважена підписувати декларацію від імені її видавця

Тема: Правопис префіксів роз-, без
Мета: ознайомити учнів з літературною вимовою та написанням префіксів роз-, без-; закріплювати вміння розрізняти префікси та прийменники,...

Про попередження порушень при надходженні позабюджетних коштів
Не допускати випадків участі адміністрації та педагогічних працівників у зборі надходжень коштів до благодійних фондів

І. Без сонця не цвістимуть квіти, Без любові немає щастя
Коли настає весна І на вулицях з’являються перші весняні квіти, в кожному домі, в селі І в місті відзначається велике свято – Міднародний...

Депутати місцевих рад, сільські, селищні, міські голови
Національного агентства декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування (далі декларація),...

Тести навчальних досягнень
Реформування освіти в Україні передбачає створення високоефективного механізму забезпечення якості освіти, зокрема якості навчальних...

Які основні вимоги до заповнення Декларації?
Декларант заповнює Декларацію власноручно чорнильною або кульковою ручкою синього або чорного кольору таким чином, що забезпечує...

1. Засідання ради
Облік учнів, схильних до порушень дисципліни та порядку, режимних правил поведінки; до агресивної, нетолерантної поведінки у школі,...

Структура заняття
Мета: інформувати про вікові анатомо-фізіологічні особливості мовленнєвого розвитку п’ятирічної дитини; ознайомити з мовленнєвими...

Щоб подати декларацію про доходи можна скористатися й електронними сервіcами
Триває деклараційна кампанія 2016 року. Міські податківці разом з волонтерами продовжують інформувати прилучан про особливості декларування...База даних захищена авторським правом © 2017
звернутися до адміністрації
blanki-ua.com.ua


Головна сторінка

Бланки резюме
Бланк довіреності
Бланк заяв
Заява зразок
Договір розірвання
Зразок позовної заяви
Заява на паспорт