Пошук по сайту

Головна сторінка   Бланки   Договори   Заповнення бланків   

Безалкогольне пиво акцизним податком не оподатковується

Безалкогольне пиво акцизним податком не оподатковується

Базовий податковий період для сплати акцизного податку - календарний місяць
Форму Декларації акцизного податку та порядок її заповнення затверджено наказом Міністерства фінансів України від 23 січня 2015 року № 14 «Про затвердження форми декларації акцизного податку, Порядок заповнення та подання декларації акцизного податку» – звертають увагу фахівці ГУ ДФС у Волинській області.

Згідно зі статтею 223 Податкового кодексу України базовий податковий період для сплати акцизного податку відповідає календарному місяцю. Декларація акцизного податку подається платником щомісяця не пізніше 20 числа наступного звітного періоду.

Декларація складається із загальної частини, що містить необхідні обов’язкові реквізити платника, та шести розділів, що складаються платниками залежно від виду підакцизних товарів, додатків розрахунків для обчислення суми податку залежно від виду встановлених ставок акцизного податку, а також розділу, що заповнюється працівниками ДФС після подання декларації.

Відповідно до п. 2 розділу І Порядку зазначено, що платники заповнюють та подають розділи та додатки до Декларації лише щодо тих операцій, які вони здійснюють і за якими у них виникають податкові зобов’язання із сплати акцизного податку, про що робиться відповідна відмітка у колонці «Ознака подачі» на останньому аркуші Декларації.

Декларація подається до контролюючого органу за місцем реєстрації такого платника. Місцем реєстрації платника, що є суб'єктом господарювання роздрібної торгівлі, який здійснює реалізацію підакцизних товарів, є місцезнаходження пункту продажу товарів.

Особливу увагу звертаємо стосовно платників податків - суб'єктів господарювання роздрібної торгівлі, які здійснюють реалізацію підакцизних товарів, – такі платники заповнюють та подають лише розділ Ґ та додаток 6 до Декларації.

Додатково повідомляємо: об’єкти оподаткування акцизним податком та порядок визначення бази оподаткування встановлені ст.213 та ст.214 розділу VI ПКУ, перелік підакцизних товарів та розмір ставок акцизного податку визначені ст.215 Податкового кодексу.


Безалкогольне пиво акцизним податком не оподатковується


Операції з реалізації товарів, які не належать до підакцизних, зокрема безалкогольного пива, акцизним податком не оподатковується.

Відповідно до пп. 14.1.144. п.14.1 ст.14 Податкового кодексу України пиво - це насичений діоксидом вуглецю пінистий напій, отриманий під час бродіння охмеленого сусла пивними дріжджами, який зазначений у товарній позиції 2203 згідно з УКТ ЗЕД.

Згідно з п.п.215.3.1 п.215.3 ст.215 ПКУ на пиво із солоду (солодове), що відноситься до товарної групи 2203 00 згідно з УКТ ЗЕД, встановлені ставки акцизного податку.

Водночас безалкогольне пиво відноситься до товарної групи УКТ ЗЕД за кодом 2202 (ст.1 Закону України від 19 грудня 1995 рок № 481/95-ВР "Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів"), на яке ставки акцизного податку Податковим кодексом не встановлено та такі товари не віднесено до підакцизних.

Отже, операції з реалізації суб’єктами господарювання роздрібної торгівлі товарів, які не належать до підакцизних, зокрема пиво безалкогольне, акцизним податком не оподатковується.

Додатково повідомляємо: відповідність спирту етилового, коньячного і плодового, спирту етилового ректифікованого виноградного, спирту етилового ректифікованого плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів підтверджується наявністю у їх виробника або імпортера сертифіката відповідності або свідоцтва про визнання відповідності (ст.10 ЗУ№ 481/95-ВР).


Оновлено Інструкцію про нарахування та сплату єдиного соціального внеску


Міністерство фінансів України наказом від 20.04.2015р. № 449 затвердив Інструкцію про порядок нарахування і сплати єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, якою визначається процедура нарахування і сплати ЄСВ страхувальниками, визначеними Законом "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування", порядок обчислення понижуючого коефіцієнту, нарахування і сплати фінансових санкцій, стягнення заборгованості зі сплати страхових коштів ДФС та її територіальними органами.

Відповідно, наказ Міндоходів від 09.09.2013р. №455, яким раніше регулювався порядок нарахування і сплати єдиного соціального внеску, визнано таким, що втратив чинність.

Наказ Мінфіну № 449 зареєстровано в Міністерстві юстиції 07 травня 2015 р. за № 508/26953, він набрав чинності з дня його офіційного опублікування – 29 травня п.р.( «Офіційний вісник України» № 40).

Брифінг з начальником ДПІ в Орджонікідзевському районі м. Запоріжжя Рассоловим Г.Г. на тему:

«Зміни законодавства України щодо застосування реєстраторів розрахункових операцій».
З 1 липня 2015 року фізичні особи - підприємці – платники єдиного податку третьої групи повинні застосовувати реєстратори розрахункових операцій.

З 1 січня 2016 року реєстратори розрахункових операцій будуть застосовувати всі платники єдиного податку крім платників першої групи, а також другої і третьої груп при здійсненні діяльності на ринках, при продажу товарів дрібнороздрібної торговельної мережі через засоби пересувної мережі.

Такі зміни передбачені Законом України від 28.12.2014 р. № 71-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо податкової реформи».

Чи застосовується РРО у разі проведення розрахунків між суб’єктами господарювання у безготівковій формі, а саме: при переказі коштів з розрахункового рахунку суб’єкта господарювання на розрахунковий рахунок постачальника товару, робіт (послуг)?
Згідно зі ст.2 Закону про РРО розрахункова операція – це приймання від покупця готівкових коштів, жетонів тощо за місцем реалізації товарів (послуг), видача готівкових коштів за повернутий покупцем товар (ненадану послугу), а у разі застосування банківської платіжної картки – оформлення відповідного розрахункового документа щодо оплати в безготівкової форми товару (послуги) банком покупця або, к разі повернення товару (відмови від послуги), оформлення розрахункових документів щодо перерахування коштів у банк покупця.

Відповідно до вищезазначеного статті розрахунковим документом є документ встановлених форми та змісту (касовий чек, товарний чек, розрахункова квитанція, проїзний документ тощо), що підтверджує факт продажу (повернення) товарів, надання послуг, отримання (повернення) коштів, купівлі-продажу іноземної валюти, надрукований у випадках , передбачених Законом про РРО, і зареєстрованим у встановленому порядку РРО або заповнений вручну.

Статтею 3 Закону про РРО визначено, що суб’єкти господарювання, які здійснюють розрахункові операції у готівковій та\або безготівковій формі (із застосуванням платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі , громадського харчування та послуг, а також операції з прийманням готівки для подальшого переказу, зобов’язані проводити розрахункові операції на повну суму покупки (надання послуги) через зареєстровані , опломбовані в установленому порядку та переведені у фіскальний режим роботи РРО з роздрукуванням відповідних розрахункових документів, що підтверджують виконання розрахункових операцій, або у випадках, передбачених цим законом, із застосуванням зареєстрованих у встановленому порядку розрахункових книжок; видавати особі, яка отримує або повертає товар, отримує послугу або відмовляється від неї, включаючи ті , замовлення, або оплата яких здійснюється з використанням мережі Інтернет, при отриманні товарів (послуг) в обов’язковому порядку розрахунковий документ встановленої форми на повну суму проведеної операції.

Таким чином, у разі проведення розрахунків між суб’єктами господарювання у безготівковій формі, а саме: при переказі коштів з розрахункового рахунку суб’єкта господарювання, який отримує товари , роботи (послуги), на розрахунковий рахунок постачальника товару, робіт (послуг) згідно з рахунком-фактурою, договором тощо, РРО не застосовується.

Батько здійснює оплату за навчання сина. Протягом жовтня – грудня 2014 р. син працював (про що є запис у трудовій книжці ) та отримував заробітну плату. Хто в такому випадку має право на додаткову знижку за навчання: батько чи син?
Податкова знижка для фізичних осіб, які не є суб’єктами господарювання – це документально підтверджена сума (вартість) витрат платника податку – резидента у зв’язку з придбанням товарів ( робіт, послуг) у резидентів – фізичних або юридичних осіб протягом звітного року, на яку дозволяється зменшення його загального річного оподатковуваного доходу, одержаного за наслідками такого звітного року у вигляді заробітної плати, у випадках, визначених Податковим кодексом України (далі – Податковий кодекс).

Відповідно до пп. 166.3.3 п. 166.3 ст. 166 цього Кодексу платник податків має право на податкову знижку на суму коштів, сплачених платником податку на користь закладів освіти для компенсації вартості здобуття середньої професійної, або вищої освіти такого платника податку та/або члена його сім’ї першого ступеня споріднення, який на одержує заробітної плати.

Тобто однією з умов отримання податкової знижки членом сім’ї першого ступеня споріднення за навчання платника податку є отримання таким платником заробітної плати.

Згідно з визначенням терміна «заробітна плата» , наведеним у пп.14.1.48 п.14.1 Податкового кодексу, заробітна плата для цілей розділу IV Кодексу – це основна та додаткова заробітна плата, інші заохочувальні та компенсаційні виплати , які виплачуються (надаються) платнику податку у зв’язку з відносинами трудового найму згідно із законом.

Відповідно до ст. 21 Кодексу законів про працю України трудовий договір – це угода між працівником і власником підприємства, установи, організації або уповноваженим ним органом чи фізичною особою, за якою працівник зобов’язується виконувати роботу, визначену цією угодою, з підляганням внутрішньому трудовому розпорядку , а власник підприємства, установи, організації або уповноважений ним орган чи фізична особа зобов’язується виплачувати працівникові заробітну плату і забезпечувати умови праці , необхідні для виконання роботи , передбачені законодавством про працю, колективним договором та угодою сторін.

Таким чином, якщо студент працював ( є запис про це у трудовій книжці) та отримував заробітну плату, то право на податкову знижку за кожний повний або неповний місяць навчання звітного податкового року має сам студент у межах отриманої ним заробітної плати за умови документального підтвердження понесених витрат на навчання.
Звільнення від оподаткування доходів нерезидентів за борговими зобов’язаннями
З 27.05.2015 р. набрали чинності зміни , внесені до Податкового кодексу України, якими звільнено від оподаткування податком на прибуток підприємств доходи, отримані нерезидентами у вигляді процентів або доходу на державні цінні папери або облігації місцевих позик, або боргові цінні папери, виконання зобов’язань за якими забезпечено державними чи місцевими гарантіями , продані або розміщені нерезидентам за межами території України через уповноважених агентів – нерезидентів, або процентів , сплачених нерезидентам за отримані державою або до бюджету АР Крим чи міського бюджету позики, які відображаються у Державному бюджеті України, або місцевих бюджетах чи кошторисі Нацбанку України, або за кредити, які отримані суб’єктами господарювання.

Встановлено, що до загального місячного оподаткування доходу платника податку на доходи фіз. осіб не включається також сума доходів, отриманих нерезидентами у вигляді процентів , нарахованих на державні цінні папери, виконання зобов’язань за якими забезпечено державними чи місцевими гарантіями , якщо такі цінні папери придбані нерезидентами за межами території України через уповноважених агентів - нерезидентів або процентів, отриманих нерезидентами за наданні державі, або бюджету АР Крим чи міському бюджету позики, які відображаються в Державному бюджеті України або місцевих бюджетах чи кошторисі Нацбанку України або за надані суб’єктам господарювання кредити, виконання яких забезпечено державними чи місцевими гарантіями.
Чи є базою нарахування єдиного внеску перераховані роботодавцем страхові премії на користь працівників згідно з договорами добровільного медичного та пенсійного страхування?
Пунктом 1 частини першої ст. 7 Закону України від 08.07.2010 р. № 2464-VI “Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування” визначено, що базою нарахування єдиного внеску для роботодавців та найманих працівників є сума нарахованої кожній застрахованій особі заробітної плати за видами виплат, які включають основну та додаткову заробітну плату, інші заохочувальні та компенсаційні виплати, у тому числі в натуральній формі, що визначаються відповідно до Закону України від 24.03.95 р. №108/95-ВР “Про оплату праці”.

Перелік видів виплат, що здійснюються за рахунок коштів роботодавців, на які не нараховується єдиний внесок, затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 22.12.2010 р. № 1170, включає, зокрема, платежі згідно з договорами добровільного медичного та пенсійного страхування працівників і членів їх сімей.

Отже, перераховані роботодавцем страхові премії на користь працівників відповідно до договорів добровільного медичного та пенсійного страхування не є базою нарахування єдиного внеску.
Чи повинна юридична особа – платник єдиного податку третьої групи подавати податкову декларацію у разі, якщо вона не отримувала протягом звітного періоду доходів, що підлягають оподаткуванню?
Відповідно до п. 49.2 ст. 49 Податкового кодексу платник податків зобов’язаний за кожний встановлений цим Кодексом звітний період, в якому виникають об’єкти оподаткування, або у разі наявності показників, які підлягають декларуванню, згідно з вимогами цього Кодексу подавати податкові декларації щодо кожного окремого податку, платником якого він є.

Водночас п. 40.1 ст. 40 розділу ІІ Податкового кодексу передбачено, що у разі якщо іншими розділами цього Кодексу або законами з питань митної справи визначається спеціальний порядок адміністрування окремих податків, зборів, платежів, використовується правила, визначені в іншому розділі або законі з питань митної справи.

Зокрема, правові засади застосування спрощеної системи оподаткування, обліку та звітності, а також справляння єдиного податку встановлено главою 1 розділу ХІV Податкового кодексу, п. 294.1 ст. 294 якої передбачено, що податковим (звітним) періодом для платників єдиного податку третьої групи є календарний квартал.

Зазначені особи подають протягом 40 календарним днем звітного (податкового) кварталу податкові декларації, у яких відображають обсяг доходу, що оподатковується за відповідною ставкою (п.49.18 ст. 49 та пп.. 296.5.4 п. 296.5 ст.296 Податкового кодексу).

Згідно з нормами п. 292.14 ст. 292 цього Кодексу визначення доходу здійснюється для цілей оподаткування єдиним податком та для надання права суб’єкту господарювання зареєструватися платником єдиного податку та/або перебувати на спрощеній системі оподаткування.

Крім того, неподання протягом року контролюючим органам податкових декларацій, документів фінансової звітності є підставою для винесення судового рішення про припинення юридичної особи, що не пов’язано з банкрутством юридичної особи (п. 2 ст. 38 Закону України від 15.05.2003 р. № 755-ІV “Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб – підприємців”).

Таким чином, незважаючи на те що юридична особа – платник єдиного податку третьої групи не отримувала протягом звітного періоду дохід, що підлягає декларуванню, вона зобов’язана подавати податкову декларацію платника єдиного податку – юридичної особи у строки, передбачені п. 49.18 ст. 49 Податкового кодексу.

Сектор комунікацій

ДПІ в Орджонікідзевському районі м. Запоріжжя

ГУ ДФС у Запорізькій області

поділитися в соціальних мережахСхожі:

Узагальнююча податкова консультація з окремих питань щодо сплати...
Запитання 1: Якщо підприємство одночасно провадить діяльність, що звільнена від оподаткування податком на прибуток, та діяльність,...

1. Порядок исправления ошибок в декларации по прибыли. Про подання...
Відповідно до пункту 153. 8 статті 153 Податкового кодексу України прибуток від операції з торгівлі у 2013 році цінними паперами,...

Дія договору про визнання електронних документів при зміні керівника
Згідно з п п. 4 п. 1 ст. 9 Пку акцизний податок є загальнодержавним податком

Огляд новин законодавства
Щодо звільнення від оподаткування податком на додану вартість надання послуг з розроблення проектної документації

Рекомендації соціальних працівників з питання запобігання формуванню...
Шкідливість вживання наркотиків більш очевидна. Тому людей, які вважають це за шкоду значно більше. При цьому поза увагою значної...

Звіту до Пенсійного фонду України фізичними особами
Фізичні особи – підприємці, які нараховують єдиний внесок на суми доходу (прибутку), отриманого від їх діяльності, що підлягає обкладенню...

Огляд новин законодавства
Щодо оподаткування податком на додану вартість (оподаткування майнових прав інтелектуальної влас­ності, консультаційних, інжинірингових,...

Огляд новин законодавства
Про питання врахування у 2009 році від'ємного значення об'єкта обкладення податком на прибуток підприємств (Постанова Кабінету Міністрів...

Державна податкова служба україни
...

Заможні пенсіонери повинні сплачувати військовий збір
Законодавчо встановлено, що військовий збір нараховується на ті види доходів, які підлягають оподаткуванню податком з доходів фізичних...

Оглядовий лист
Закону України від 22. 05. 03 №889 “Про податок з доходів з фізичних осіб” та підготувала оглядовий лист стосовно найбільш актуальних...

На питання платників податків, які надійшли в телефонному режимі...
Питання: Що є базою оподаткування податком на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки?

Огляд новин законодавства
Щодо оподаткування податком на додану вартість операцій з постачання окремих видів послуг (починаючи з 1 липня 2011 року операції,...

Доходи резидента від продажу нерухомого майна, яке знаходиться на...
Якщо за навчання студента сплатили не члени його сім’ї першого ступеня споріднення, право на податкову знижку відсутнє

Про порядок оподаткування пдв
Щодо порядку оподаткування податком на додану вартість операції з перерахування коштів у вигляді гарантійного внеску за договором...

Державна податкова адміністрація україни
Державна податкова адміністрація України розглянула лист Національного банку України щодо деяких питань оподаткування податком на...

Про розгляд листа
Державна податкова служба України розглянула питання учасників 5-го щорічного Всеукраїнського бухгалтерського конгресу щодо порядку...

Транспортно-експедиторські послуги надаються клієнту при експорті...
...База даних захищена авторським правом © 2020
звернутися до адміністрації
blanki-ua.com.ua


Головна сторінка

Бланки резюме
Бланк довіреності
Бланк заяв
Заява зразок
Договір розірвання
Зразок позовної заяви
Заява на паспорт