Пошук по сайту

Головна сторінка   Бланки   Договори   Заповнення бланків   

Кіцманська одпі повідомляє: Нова фінансова відповідальність для продавців-платників пдв

Кіцманська одпі повідомляє: Нова фінансова відповідальність для продавців-платників пдв

Кіцманська ОДПІ повідомляє:

Нова фінансова відповідальність для продавців-платників ПДВ

З 1 січня 2016 року вводиться нова фінансова відповідальність для продавців-платників ПДВ, які будуть видавати покупцям податкові накладні з допущеними помилками в обов’язкових реквізитах.

Згідно з вимогами  п. 120¹.4 Податкового кодексу України:

Платник податку зобов’язаний на дату виникнення податкових зобов’язань скласти податкову накладну в електронній формі з дотриманням умови щодо реєстрації у порядку, визначеному законодавством, застосувавши електронний підпис уповноваженої платником особи, та зареєструвати її в Єдиному реєстрі податкових накладних у встановлений Податковим кодексом термін.

Реєстрація податкових накладних та/або розрахунків коригування до податкових накладних у Єдиному реєстрі податкових накладних має бути здійснена протягом 15 календарних днів, наступних за датою виникнення податкових зобов’язань. У разі порушення цього терміну застосовуються штрафні санкції.

Разом з тим, законодавством України доповнено норму, згідно якою, у разі подання платником ПДВ скарги (додатка 8 до декларації за звітний період) у зв’язку з невидачею покупцеві податкової накладної, допущенням помилок при зазначенні обов’язкових реквізитів та/або порушенням граничних термінів реєстрації її в Єдиному реєстрі податкових накладних, призначається документальна позапланова перевірка.

Якщо за результатами документальної позапланової виїзної перевірки продавця в податковій накладній будуть знайдені помилки в обов’язкових реквізитах, контролюючі органи накладатимуть штраф у розмірі 170 грн. При цьому продавець зобов’язаний виправити помилку. Невиконання після закінчення строку, встановленого пунктом 56.3 статті 56 Кодексу (10 календарних днів), узгодженого податкового повідомлення-рішення про виправлення платником податків – продавцем зазначених помилок тягне за собою накладення на такого платника податку штрафу в розмірі:

- 10% суми податку на додану вартість, зазначеної в такій податковій накладній, – у разі не виправлення помилок протягом 15 календарних днів;

- 20% суми податку на додану вартість, зазначеної в такій податковій накладній;

- 30% суми ПДВ, зазначеної в такій податковій накладній, – у разі не виправлення помилок від 31 до 60 календарних днів;

- 40% суми ПДВ, зазначеної в такій податковій накладній, – у разі не виправлення помилок від 61 до 90 календарних днів;

- 50% суми ПДВ, зазначеної в такій податковій накладній, – у разі не виправлення помилок від 91 до 120 календарних днів;

- 60% суми ПДВ, зазначеної в такій податковій накладній, – у разі не виправлення помилок від 121 до 150 календарних днів;

- 70% суми ПДВ, зазначеної в такій податковій накладній, – у разі не виправлення помилок від 151 до 180 календарних днів;

- 100% суми ПДВ, зазначеної в такій податковій накладній, – у разі не виправлення помилок після спливу 181 календарного дня.

Порядок заповнення податкової накладної продавцем товарів/послуг передбачено пунктом 201.1 статті 201 Податкового Кодексу.

Зазначені зміни внесено до Податкового Кодексу Законом України від 24.12.2015 р. № 909 «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень у 2016 році».

Також нагадуємо, що порушення строків реєстрації податкових накладних та розрахунків коригування до них в Єдиному реєстрі податкових накладних на платників податку тягне за собою штраф в розмірі 50 відсотків від суми ПДВ, зазначеної в таких податковій накладній/розрахунку коригування (п. 120¹.2 ПКУ).

Особливості заповнення додатку 4 до податкової декларації екологічного податку

Державна фіскальна служба України листом від 10.02.2016 № 4499/7/99-99-15-04-02-17 роз’яснила особливості заповнення додатку 4 до податкової декларації екологічного податку, затвердженої наказом Міністерства фінансів України від 17.08.2016 № 715, а саме.

Податкові зобов’язання з екологічного податку, в частині екологічного податку за утворення радіоактивних відходів, накопичених до 1 квітня 2009 року відходів обчислюються із застосуванням коригуючого коефіцієнта, що визначений п. 247.2 ст. 247 Податкового кодексу України.

Лист Державної фіскальної служби України з зазначеного питання  розміщено за посиланням: http://sfs.gov.ua/zakonodavstvo/podatkove-zakonodavstvo/listi-dps/66437.html.
Об’єкти спадщин підлягають оподаткуванню
Фахівці Кіцманської ОДПІ нагадують, відповідно до норм Податкового кодексу України при оподаткуванні спадщини застосовуються такі ставки податку на доходи фізичних осіб: нульова ставка, ставка у 5%, а також ставки у 15% або 20%.

Право на застосування нульової ставки мають:

- члени сім’ї першого ступеня споріднення (чоловік або дружина, батьки та діти, у   тому числі усиновлені), які успадковують будь-яку власність;

- особа інвалід І групи або особа, яка має статус дитини сироти або, дитини позбавленої батьківського піклування, якщо успадковується нерухоме майно, рухоме майно, сума страхового відшкодування;

- дитина - інвалід, яка успадковує нерухоме або рухоме майно.

Ставка 5% застосовується для будь-якого майна для спадкоємців, що не є членами сім’ї спадкодавця першого ступеня споріднення. Тобто всі члени сім’ї, які не є батьками, чоловіком або дружиною чи дітьми (в тому числі всиновленими), при отриманні спадщини мають сплатити до державної скарбниці 5% податку на доходи фізичних осіб.

Якщо ж спадщину чи подарунок отримує спадкоємець від спадкодавця-нерезидента або спадкоємець-нерезидент від спадкодавця-резидента, ставка податку буде становити 15 або 20% в залежності від  суми спадку.

Громадяни, що одержали дохід у вигляді спадщини чи подарунку, який оподатковується за нульовою ставкою податку, та фізичні особи – нерезиденти, якими сплачено податок з доходів фізичних осіб до нотаріального оформлення (видачі свідоцтва на спадщину або договору дарування) не зобов’язані включати вартість (суму) такої спадщини чи подарунку до складу загального річного оподатковуваного доходу та подавати річну податкову декларацію про майновий стан і доходи.

Нагадаємо, що Наказом Міністерства фінансів України  від 2 жовтня 2015 року №859 затверджено нову форму податкової декларації про майновий стан і доходи та Інструкцію щодо її заповнення.

Особи, які отримали у 2015 році спадщину чи подарунок, зобов’язані задекларувати такі доходи до 1 травня 2016 та до 1 серпня 2016 року сплатити з таких доходів відповідну суму податку.

 

Порядок нарахування акцизного податку для платників що здійснюють роздрібну торгівлю пальним з 01 січня 2016 року змінено
Кіцманська ОДПІ наголошує, що в частині адміністрування акцизного податку до Податкового кодексу України Законом України від 24 грудня 2015 року № 909-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень у 2016 році» внесено зміни.

Зокрема, передбачено обов’язкову реєстрацію як платників акцизного податку осіб, що провадять реалізацію пального, до початку здійснення такої реалізації та ведення ДФС України реєстру платників акцизного податку з реалізації пального(підпункт 212.3.4 пункту 212.3 статті 212 Кодексу). 

Здійснення суб’єктом господарювання операцій з реалізації пального без їх реєстрації платниками акцизного податку тягне накладання штрафу на юридичних осіб та фізичних осіб — підприємців у розмірі 100 відсотків вартості реалізованого пального (пункт 117.3 статті 117 Кодексу).

З  1 січня 2016 року для платників  акцизного податку - суб’єктів господарювання роздрібної торгівлі, які здійснюють реалізацію пального, адвалорну ставку акцизного податку (5 %) змінено на специфічну ставку -  0,042 євро за кожний літр реалізованого (відпущеного) товару.

Для платників, що здійснюють роздрібну торгівлю підакцизними товарами крім пального, ставка акцизного податку та порядок нарахування податкових зобов’язань як і раніше залишилася - 5 % вартості (з податком на додану вартість та без урахування акцизного податку з реалізації суб’єктами господарювання роздрібної торгівлі підакцизних товарів).

Податок з товарів (продукції), реалізованих суб'єктами господарювання роздрібної торгівлі, на які встановлені ставки акцизного податку в іноземній валюті, сплачується у національній валюті і розраховується за офіційним курсом гривні до іноземної валюти, встановленим Нацбанком України, що діє на 20-й день місяця, що передує кварталу, в якому здійснюється реалізація товару (продукції), і залишається незмінним протягом звітного кварталу.

Тобто для розрахунку акцизного податку з роздрібної торгівлі пальним у першому кварталі 2016 року необхідно застосовувати курс євро, встановлений НБУ на 20 грудня 2015 року. За даними НБУ на 20.12.2015 1є = 25,462988 грн., відповідно для першого кварталу 2016 року ставка акцизного податку у гривнях за один літр реалізованого (відпущеного) пального дорівнюватиме – 0,042 євро х 25,462988 гривень.

Нагадаємо, обов'язок задекларувати та сплатити податкове зобов'язання за новими правилами виникає у платників починаючи з січня 2016 року. Тож, сплатити акцизний податок за січень платники акцизного податку - суб'єкти господарювання роздрібної торгівлі, повинні до 2 березня 2016 р.


Підрозділ комунікацій Кіцманської ОДПІ

поділитися в соціальних мережахСхожі:

До уваги платників пдв!!! Правильне заповнення реквізитів платіжного...
Гу дфс у Дніпропетровській області повідомляє, що сплата нарахованих сум пдв по податкових деклараціях з пдв починаючи з лютого 2015...

Актуально для платників пдв: порядок подання заяви для реєстрації платником пдв!
Пдв визначаються Положенням про реєстрацію платників податку на додану вартість, що затверджене наказом Міністер ства фінансів України...

Юридичним особам-«спрощенцям» – нова форма декларації
Гу дфс у Чернігівській області повідомляє про важливі новації для юридичних осіб платників єдиного податку третьої групи – запровадження...

Криворізька південна одпі гу дфс у Дніпропетровській області повідомляє
За 10 місяців 2016 року Криворізькою південною одпі зібрано понад 4 млрд грн податкових платежів та єсв

Лист дфс україни від 20. 05. 2016 №17612/7/99-99-15-03-02-17
Пдв щодо порядку відображення у податковій звітності з пдв операцій суб'єкта спеціального режиму оподаткування пдв з надання іншим...

Приємно відзначити, що серед переможців конкурсу «Краща торгова марка...
Продукція платників податківХмільницької одпі – високоякісна та конкурентноспроможна

Майже 330 тисяч платників звернулися до Центрів обслуговування Харківської одпі за 2016 рік
«Cпрощенці» Харківської одпі сплатили до місцевих бюджетів майже 120 мільйонів гривень

Понад 2 млн гривень податку на нерухомість отримали місцеві бюджети...
Про це повідомив начальник Харківської одпі гу дфс у Харківській області Артур Праскурін

Огляд новин законодавства
Нова декларація з пдв (Наказ Державної податкової адмінстрації України від 17. 03. 08 р. №159)

Щодо оподаткування пдв операцій з відступлення аграрної розписки
«Про особли- вості оподаткування пдв операцій, пов’язаних з обігом аграрних розписок» (далі – лист дфс №32818) надано роз’яс- нення...

Криворізька південна одпі гу дфс у Дніпропетровській області повідомляє (17. 02. 2017)

Щодо змін в адмініструванні акцизного податку
До уваги платників: дпі в Орджонікідзевському районі перейменовано в Запорізьку одпі

Типові помилки суб’єктів господарювання при реєстрації платником пдв
Міністерства фінансів України від 21. 12. 2016 №1125 «Про затвердження Змін до Порядку обліку платників податків І зборів та Положення...

Відповіді на актуальні питання платників щодо системи електронного адміністрування пдв
Як зареєструвати в єрпн податкову накладну, якщо за даними Системи електронного адміністрування пдв сума податку, на яку платник...

Відповідальність особи, що підлягає обов’язковій реєстрації як платник...
До ст. 183 Пку будь – яка особа, яка підлягає обов’язковій реєстрації як платник пдв, подає до контролюючого органу за своїм місцезнаходженням...

З 1 квітня діятиме новий порядок взаємодії Мінфіну, дфсу та Держказначейства
Криворізька південна одпі гу дфс у Дніпропетровській області повідомляє (07. 04. 2017)

Методичні рекомендації «Виявлення аудитором шахрайства та інших викривлень...
Міжнародний стандарт аудиту 240 «Відповідальність аудитора, що стосується шахрайства, при аудиті фінансової звітності» (надалі мса...

Першолипневі зміни для платників пдв
Рпн може бути зупинена відповідно до пункту 201. 16 статті 201 Податкового кодексу України при відповідності податкової накладної/розрахунку...База даних захищена авторським правом © 2020
звернутися до адміністрації
blanki-ua.com.ua


Головна сторінка

Бланки резюме
Бланк довіреності
Бланк заяв
Заява зразок
Договір розірвання
Зразок позовної заяви
Заява на паспорт