На семінарі про питання застосування РРО Днями в приміщенні Вовчанської ОДПІ ГУ ДФС у Харківській області відбувся безкоштовний семінар для платників податків району на тему: «Зміни в законодавстві щодо застосування РРО».
Відкриваючи захід, начальника відділу реєстрації платників та електронних сервісів Маргарита Мазаіхіна, ознайомила присутніх з цьогорічними новаціями в реєстрації РРО суб’єктами господарювання.
Маргарита В’ячеславівна акцентувала увагу та детально розповіла про новації законодавства щодо застосування реєстраторів розрахункових операцій, які набули чинності з 1 липня 2015 року.
Маргарита Мазаіхіна зазначила, що платники єдиного податку другої і третьої (фізичні особи-підприємці) груп, які з 1 січня 2015 року до 30 червня 2015 року включно почали застосовувати у власній господарській діяльності зареєстровані, опломбовані у встановленому порядку та переведені у фіскальний режим роботи реєстратори розрахункових операцій, з дати початку застосування реєстраторів розрахункових операцій до 1 січня 2017 року звільняються від проведення перевірок з питань дотримання порядку застосування РРО.
Доповідач зазначила, що основною зміною є те, що відповідно до пункту 296.10 статті 296 Податкового кодексу України не застосовують РРО платники єдиного податку другої і третьої (фізичні особи-підприємці) груп при здійсненні діяльності на ринках, при продажу товарів дрібнороздрібної торговельної мережі через засоби пересувної мережі, а також платники єдиного податку першої групи. У всіх інших випадках платники єдиного податку фізичні особи-підприємці другої (з 01 січня 2016 року) і третьої (з 01 липня 2015 року) груп зобов'язані застосовувати РРО.
Також вона зосередила увагу на тому, що підприємства сфери послуг при проведенні готівкових розрахунків також мають застосовувати РРО на загальних підставах.
Наказом ДФС України від 27 квітня 2015 року № 302 оновлено Державний реєстр реєстраторів розрахункових операцій, який містить перелік РРО, дозволених до первинної реєстрації, а також первинна реєстрація яких заборонена.
На завершення заходу, присутнім було надано відповіді на всі запитання та друковані роз’яснювальні брошури .
Надходження ЄСВ на території Вовчанського та Великобурлуцького районів у січні-серпні 2015 року Платниками податків протягом січня-серпні 2015 року було мобілізовано до бюджету 95 750,0 тис. грн. надходжень єдиного соціального внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування.
Своєчасна сплата єдиного соціального внеску виступає гарантом соціального захисту для громадян при безробітті, нещасних випадках чи професійних захворюваннях та являється забезпеченням пенсійних виплат. Тому, своєчасна сплата ЄСВ – це не лише обов’язок перед державою, але і захищені соціальні гарантії для кожного громадянина.
Зведений бюджет України платниками Вовчанської ОДПІ за 8 місяців 2015 року поповнено на 103 617,1 тис.грн.
|
| До зведеного бюджету України платниками Вовчанської ОДПІ за січень-серпень 2015 року поповнено казну на 103 617,1 тис.грн. До Державного бюджету за вісім місяців поточного року надійшло 32 865,9 тис.грн. (у 2014 році лише – 21 586,4 тис. грн). Основними джерелами наповнення Державної скарбниці є податок на доходи фізичних осіб – 13 111,4 тис. грн. , податок на додану вартість – 6 194,9 тис.грн. та податок на прибуток – 5 502,2 тис. грн.
До місцевих бюджетів Вовчанського та Великобурлуцького районів надійшло 70 753,5 тис. грн., що на 18 720,9 тис.грн. більше аналогічного періоду минулого року. Найбільша частина, а це 38550,1 тис. грн., складає податок на доходи фізичних осіб. Надходження по податку на майно складають 16 010,9 тис. грн., в т.ч. від власників земельних ділянок надійшло плати за землю в розмірі 14 741,6 тис. грн..
Спрощенці Вовчанської ОДПІ сплачують податки
За вісім місяців 2015 року суб’єкти господарювання Вовчанської ОДПІ ГУ ДФС у Харківській області, які працюють на спрощеній системі оподаткування, сплатили до бюджету 10 007,9 тис.грн. єдиного податку. Зокрема, платники єдиного податку - фізичні особи - підприємці спрямували в казну держави 3006,0 тис. грн, що на 118,0 тис. грн більше, ніж за аналогічний період минулого року.
Сплата військового збору платниками Вовчанської ОДПІ
4951,2 тис. грн. надійшло на бюджетні рахунки від платників Вовчанського та Великобурлуцького районів за січень-серпень 2015 року. Фахівці інспекції нагадують, що у відповідності до останніх змін, внесених до Податкового кодексу України (далі – ПКУ), справляння військового збору продовжено і надалі до набрання чинності рішенням Верховної Ради України про запровадження реформи Збройних Сил України. І відтепер об’єктом оподаткування військовим збором є доходи, визначені ст. 163 ПКУ.
Сплата за ліцензування та акцизний податок
У січні-серпні 2015 року місцевий бюджет Вовчанського та Великобурлуцького районів поповнився на 309,1 тис. грн. від плати за ліцензії на право роздрібної торгівлі алкогольними напоями і тютюновими виробами.
До бюджету Вовчанського та Великобурлуцького районів за січень – серпень 2015 року надійшло акцизного податку у сумі 2 223,3 тис. гривень.
Нагадаємо, платниками цього податку є суб’єкти роздрібної торгівлі, які реалізують безпосередньо громадянам пиво, алкогольні напої, тютюнові вироби, тютюн та промислові замінники, нафтопродукти, скраплений газ, паливо альтернативне.
Плата за землю - важливе джерело доходів місцевого бюджету
З початку 2015 року до Вовчанської ОДПІ сплачено 14 741,6 тис. грн плати за землю.
Порівняно з відповідним періодом минулого року надходження з плати за землю збільшились на 3433,4 тис.грн. Досягти таких результатів вдалося завдяки ефективній роботі податкових інспекторів, посиленню контролю за використанням земельних ділянок та правильністю обчислень податкових зобов’язань.
Водночас у Вовчанській ОДПІ нагадують, що Закон України від 28 грудня 2014 року № 71-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких інших законодавчих актів України щодо податкової реформи» змінив порядок оподаткування земельних ділянок. Плата за землю як складова податку на майно включена до переліку місцевих податків, тобто наповнює казну територіальних громад.
Місцеві податки встановлюються рішеннями сільських, селищних та міських рад. При цьому плата за землю є обов’язковою для встановлення місцевими радами.
Своєчасна сплата зобов’язань з плати за землю – це не лише обов’язок перед державою, але й підтримка соціально-економічного розвитку територіальних громад.
|