Пошук по сайту

Головна сторінка   Бланки   Договори   Заповнення бланків   

Урок української мови у 2Б класі на тему: «Звук /г/, буква ге. Зіставлення вимови звуків / ґ /- /г/»

Урок української мови у 2Б класі на тему: «Звук /г/, буква ге. Зіставлення вимови звуків / ґ /- /г/»





Комунальний заклад 

«Навчально-виховне об'єднання –

«Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів № 31 з гімназійними класами,

центр дитячої та юнацької творчості «Сузір'я»

Кіровоградської міської ради Кіровоградської області»

 

 

 

 

Урок української мови

у 2Б класі

на тему:

«Звук /г/, буква ге. Зіставлення вимови звуків /ґ/- /г/»

 

 

  Підготувала

вчитель початкових класів

Чампай В.П.

 

Тема. Звук [г], буква «ге». Зіставлення вимови звуків [ґ] — [г].
Мета. :. формувати компетентності ключові (вміння вчитися: будувати процес самонавчання відповідно до поставленого завдання; соціальна –продуктивно співпрацівати в парі; в групі; загальнокультурні – дотримуватися норм мовленеваї культури) та предметні - закріплювати навичку літературної вимови звуків [ґ], [г];

учити розрізняти ці звуки в мовленні і позначати їх на письмі; розвивати зв’язне мовлення учнів, вміння аналізувати, порівнювати, робити висновки; виховувати любов до природи.
Обладнання: таблиці, сигнали, фішки, відеоматеріали.
Хід уроку


  1. Організація класу до уроку




  1. Ознайомлення з планом роботи(малюнковий план).



  1. Перевірка домашнього завдання

Взаємоперевірка


  1. Актуалізація опорних знань.

Каліграфічна хвилинка

1) Гг

га го ге гу ги гі

Ґґ

ґа, ґо, ґе, ґу, ґи, ґі

2)Дібрати по 2 слова:

Іменники Прикметники Дієслова
3)Артикуляційно-слухові спостереження.

- Вимовте перші звуки в словах. Порівняйте їх вимову.

Гра «Впіймай звук [ґ]» (сигнали).

Ґава всілася на ґанку

І сиділа там до ранку.

Вранці гуси пробігали,

Ґаву з ґанку проганяли.

4)Спишіть каліграфічно:

Гуси голосно ґелґочуть.

— Назвіть послідовно звуки в останньому слові.

— Побудуйте його звукову модель-робота в парах.


  1. Повідомлення теми та мети уроку.

— Сьогодні ми будемо говорити про розрізнення звуків [г], [ґ] у вимові та позначення їх на письмі.


  1. Вивчення нового матеріалу.

Фізкультхвилинка(вправи для очей)

  1. Списати текст,вставляючи пропущені букви:-робота в групах

…уска …рає на …ітарі.

…ел…отить …усак …а…арі.

…оробець …ука …рака.

…ава …атить …опака.

-Який це тип тексту?

-Які речення за метою висловлювання?

-Знайдіть в тексті спільнокореневі слова.Виділіть корінь.Підберіть до них ще спільнокореневі слова.

-До слова гатить дібрати слова близькі за значенням.

-Назвіть назви птахів.

-Знайдіть їх на малюнках.

-Який птах є перелітним?

  1. Перевірка роботи.




  1. Систематизація і узагальнення знань

  1. Фізкультхвилинка.(Плескаєте в долоні,коли чуєте звук г)

Білі гуси налетіли,

Все подвір’я стало білим.

Гуси голосно ґелґочуть,

Букву Ґ вивчати хочуть.

Поклювали, походили,

Піднялись та й полетіли.

Гуси летять — відлітають,

А діти за парти тихенько сідають.

— Які слова зі звуками [ґ], [г] вам зараз зустрі-

лись?

  1. Самостійна робота. Робота з підручником.

  • Варіант 1 - Вправа 180.

— Прочитайте слова. Що в них спільного?

— Спишіть слова. Чи значення всіх слів вам зрозуміле?

— Чи знаєте ви, що ґедзя назвали так за звуками, які він видає, коли летить і коли сідає?

— Зробіть звуко-буквений аналіз слова ґедзь.

— Чи можна це слово поділити для переносу? Чому?

  • Другий варіант - Вправа 181.

— Випишіть виділені слова, допишіть до них спільнокореневі. Позначте корінь.

— Допишіть речення за зразком.

Перевірка виконаного.

  1. Перевірка виконаного.

  2. Словниковий диктант.

— Відгадайте загадки. Запишіть відгадки у два стовпчики: в один — з буквою г, в другий — з буквою ґ.

Буває він у супі,

Буває і в салаті,

Буває кольоровим

У мами на халаті. (Горох).

І великі і малі

Одягнулися в брилі.

І дощу ці одноніжки

Не бояться анітрішки. (Гриби).

Балерина закружляла

На підлозі край стола.

Притомилася, упала,

І в коробку спать лягла. (Дзиґа).

Пташка чорна, як смола,

Все кричить: кра-кра, кра-кра. (Ґава).

Зуби є, а рота нема. (Гребінець).

На штани і піджачок

Пришивають п’ятачок. (Ґудзик).

— Прочитайте слова першого стовпчика. А тепер другого.

-Назвіть словникове слово.

-Які ще словникові слова з цими літерами ви знаєте?


  1. Підсумок уроку

-Над якою темою працювали?

Гра «Хто більше запам’ятав слів зі звуком [ґ]».

  • Назвати слова зі звуком [ґ].




  1. Домашня робота. Пояснення виконання вправи 184, с. 76.

поділитися в соціальних мережах



Схожі:

Конспект уроку з образотворчого мистецтва в 5 класі на тему : “
Композиція у графіці : шрифтова композиція, монограма, декор літери, буква образ, буква – символ, характер І написання шрифту. Написання...

План конспект уроку з української мови в 4 класі за темою «Неозначена...
Скажемо гостям на який урок ми їх запросили (на урок української мови). Девізом нашого уроку є : Рідну мову я вивчаю

Урок 59 (1) Підтема Моє шкільне приладдя
Мета: Презентувати нові ло. Розвивати вміння сприйняття тексту на слух. Формувати навички правильної вимови звуків англійської мови....

Урок 33 Підтема Яка сьогодні погода?
М ета: Презентувати нові ло. Розвивати вміння сприйняття тексту на слух. Формувати навички правильної вимови звуків англійської мови....

Урок у 8 му класі 9 листопада День української писемності та мови
Запашна,співуча,гнучка, милозвучна, сповнена музики І квіткових пахощів скількома епітетами супроводжується визначення української...

Урок з української мови в 4 класі Тема: Частини мови. Загальне поняття
Сьогодні на уроці ми починаємо вивчати частини мови. Вивченням частин мови займається такий розділ граматики, як морфологія

Урок 46 (5) Підтема Дикі тварини
Мета: Презентувати нову лексику теми. Повторити та активізувати ло теми. Повторити граматичний матеріал: теперішній неозначений час....

Конспект відкритого компетентнісно спрямованого уроку української мови у 7 класі
Через роботу над побудовою усного висловлювання на певну тему в доцільному стилі й жанрі, вибираючи й поєднуючи різні типи мовлення,...

Урок української мови. Тема. Урок розвитку мовленнєвих умінь №11....
А виявити рівень сформованості вмінь учнів самостійно створювати писемне висловлювання в публіцистичному стилі на морально-етичну...

На уроках української мови
Янчук Л. О. Використання ігрових технологій на уроках української мови (на прикладі вивчення теми «Іменник як частина мови» у 6 класі)....

Урок української мови у 4 класі
Г. В. Михайлишин, вчитель початкових класів, Курівецької зош I-II ступенів, Зборівський р-н, Тернопільська область

Урок з української мови в 6 класі Тема: Загальна характеристика частин...
Мета: актуалізувати знання учнів з розділу “Морфологія”, зокрема про класифікацію частин мови, їх поділ на самостійні, службові частини...

План-конспект уроку з української мови проведеного в 3-в класі на...
Обладнання: Мультимедійна презентація, конверти із завданням; аркуш «Шкала оцінювання»

Урок №3 Тема. Частини мови. Іменник. Правопис
Велика буква І лапки в іменниках. Голосні у відмінкових закінченнях іменників. Апостроф

Урок з української мови в 10 класі на тему: «Морфеміка як учення про будову слова. Типи морфем»
Форми роботи: інтелектуальна розминка, метод незакінчених речень, інтерактивне опитування, мовне спостереження, «Коло думок», «Мозковий...

Урок проект з української мови у 3 класі Тема: Урок розвитку зв’язного мовлення
Робота у творчих зошитах створення словничка помічничка з розвитку зв’язного мовлення

Урок у 5 класі за темою «Слово як основна одиниця мови»
Учитель. Діти, сьогодні в нас звичайний І незвичайний урок, бо матеріал, який опрацьовуватимемо, відомий вам не тільки з попередніх...

Методична розробка уроку з української мови у 7 класі на тему: «Культура...
Слово вчителя про жанри офіційно-ділового стилю: законодавчі, дипломатичні та адміністративно-канцелярські документи



База даних захищена авторським правом © 2020
звернутися до адміністрації




blanki-ua.com.ua


Головна сторінка

Бланки резюме
Бланк довіреності
Бланк заяв
Заява зразок
Договір розірвання
Зразок позовної заяви
Заява на паспорт