Пошук по сайту

Головна сторінка   Бланки   Договори   Заповнення бланків   

Заповнення виду діяльності в декларації підприємця „спрощенця”

Заповнення виду діяльності в декларації підприємця „спрощенця”

Заповнення виду діяльності в декларації підприємця - „спрощенця”
Податкова декларація платника єдиного податку – фізичної особи – підприємця (далі – податкова декларація) затверджена наказом Міністерства фінансів України від 19.06.2015 № 578 «Про затвердження форм податкових декларацій платника єдиного податку».

У полі 9 «Види підприємницької діяльності у звітному періоді» розділу І «Загальні показники підприємницької діяльності» податкової декларації фізична особа – підприємець – платник єдиного податку зазначає лише номер та назву згідно КВЕД тих видів підприємницької діяльності, які фактично ним здійснювалися у звітному періоді.
Про новації законодавства говорили на робочій зустрічі із представниками Тернопільської митниці ДФС
Днями керівництво Тернопільської митниці ДФС провело робочу зустріч із представниками державних контролюючих органів області, які здійснюють спостереження і регулювання сфери обігу харчових продуктів на Тернопіллі.

На захід було запрошено керівництво ГУ Держсанепідслужби та Державних екологічної та фітосанітарної інспекцій в області, а також представники від Тернопільського пункту державного ветеринарно-санітарного контролю та нагляду на державному кордоні і транспорті.

«Ця зустріч носить важливий суспільно-економічний характер для жителів Тернопільщини, адже кожен присутній має можливість вислухати та обговорити проблемні питання щодо здійснення державного санітарно–епідеміологічного контролю харчових продуктів та недопущення затримки його проведення і простою товару», - зазначила заступник начальника Тернопільської митниці ДФС Оксана Антонович.

Учасники заходу відмітили, що з 20 вересня 2015 року набрали чинності зміни до Закону України від 23.12.1997 № 771/97-ВР «Про безпечність та якість харчових продуктів» і викладення його у новій редакції – Закону України «Про основні принципи та вимоги до безпечності та якості харчових продуктів». Також спеціалісти контролюючих відомств наголосили, що у зв’язку з процедурою реформування і реорганізації Державної ветеринарної та фітосанітарної служб, Державної інспекції з питань захисту прав споживачів i Державної санітарно-епідеміологічної служби у єдину Державну службу України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів, положення Закону України «Про забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення» з 20.09.2015 не поширюються на харчові продукти.

Слід зазначити, що доповідачі відмітили результативність та позитивний характер співпраці митниці і контролюючих державних служб в рамках оперативного та безперебійного здійснення митного контролю та оформлення товарів на території Тернопільської області.
ПДВ за вересень: звітність та сплата
Суб’єкти господарювання, які звітують з податку на додану вартість помісячно, податкову декларацію з цього податку в електронному вигляді подають протягом 20 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного місяця. Відповідна норма визначена пп. 49.18.1 та п. 203.1 Податкового кодексу України (далі – ПКУ).

Отже, декларація з податку на додану вартість за вересень 2015 року подається 20 жовтня 2015 року включно.

Водночас останнім днем сплати суми податкового зобов’язання, зазначеної у поданій податковій декларації, буде 30 жовтня 2015 року (п. 57.1 та п. 203.2 Податкового кодексу України).

Нагадаємо, приклад заповнення поля "Призначення платежу" в розрахунковому документі:

- сплата суми грошового зобов'язання з ПДВ підприємством "Х", що має код за ЄДРПОУ 22222222:

*

;101

;22222222

;ПДВ за вересень

;

;

;

1

2

3

4

5

6

7

1 - службовий код ("*");

2 - код виду сплати ("101" - сплата суми податків і зборів / єдиного внеску);

3 - код за ЄДРПОУ платника, який здійснює сплату (підприємство "Х", що має код за ЄДРПОУ 22222222);

4 - друкується роз'яснювальна інформація про призначення платежу;

5 - не заповнюється;

6 - не заповнюється;

7 - не заповнюється;
До послуг платників – цілодобовий сервіс «Пульс»
Протягом дев’яти місяців 2015 року на антикорупційний сервіс ДФС України «Пульс» від платників податків Тернопільщини надійшло 28 звернень, в тому числі до ДФС України – 5 звернень, ГУ ДФС та ОДПІ – 19 звернень, Тернопільської митниці – 4 звернення.

Із 19 звернень, адресованих органам ДФС в області, до ГУ ДФС в області надійшло 15 звернень, Чортківської ОДПІ – 2 звернення, Тернопільської та Кременецької ОДПІ – по 1 зверненню. Два звернення з 19 були анонімними.

Щодо тематики, то найчастіше звернення на «Пульс» стосувалися питань організації роботи територіальних органів ДФС – 8 випадків, подання податкової звітності та реєстрації податкових накладних – 5 звернень, організації роботи центрів обслуговування платників та системи електронного адміністрування ПДВ по 2 звернення, а також реєстрації платником єдиного податку та проведення перевірки суб’єктів господарської діяльності по одному зверненню.

Всі 19 звернень, які надійшли на адресу органів ГУ ДФС в області, були оперативно розглянуті у встановлений термін та вирішені по суті.

Нагадаємо, що «Пульс» – це інтерактивний сервіс ДФС України, за допомогою якого приймаються звернення від платників податків з податкових та митних питань. Поскаржитися на неправомірні дії або бездіяльність працівників ДФС, оперативно вирішити суперечливі питання, які відносяться до компетенції відомства, можна за телефоном   (044) 284-00-07. Лінія працює цілодобово. 
Термін для виправлення помилок у поданій звітності
Відповідно до п. 50.1 ст. 50 Податкового кодексу України (далі – ПКУ) якщо у майбутніх податкових періодах (з урахуванням строків давності, визначених ст.102 ПКУ) платник податків самостійно (у тому числі за результатами електронної перевірки) виявляє помилки, що містяться у раніше поданій ним податковій декларації (крім обмежень, визначених ст. 50 ПКУ), він зобов’язаний надіслати уточнюючий розрахунок до такої податкової декларації за формою чинного на час подання уточнюючого розрахунку.

Платник податків має право не подавати такий розрахунок, якщо відповідні уточнені показники зазначаються ним у складі податкової декларації за будь-який наступний податковий період, протягом якого такі помилки були самостійно (у тому числі за результатами електронної перевірки) виявлені.

Згідно з п. 102.1 ст. 102 ПКУ контролюючий орган, крім випадків, визначених п. 102.2 ст. 102 ПКУ, має право самостійно визначити суму грошових зобов’язань платника податків у випадках, визначених ПКУ, не пізніше закінчення 1095 дня (2555 дня у разі проведення перевірки контрольованої операції відповідно до ст. 39 ПКУ), що настає за останнім днем граничного строку подання податкової декларації, звіту про використання доходів (прибутків) неприбуткової організації, визначеної п. 133.4 ст. 133 ПКУ, та/або граничного строку сплати грошових зобов’язань, нарахованих контролюючим органом, а якщо така податкова декларація була надана пізніше, - за днем її фактичного подання. Якщо протягом зазначеного строку контролюючий орган не визначає суму грошових зобов’язань, платник податків вважається вільним від такого грошового зобов’язання, а спір стосовно такої декларації та/або податкового повідомлення не підлягає розгляду в адміністративному або судовому порядку.

При поданні платником податку уточнюючого розрахунку до податкової декларації контролюючий орган має право визначити суму податкових зобов’язань за такою податковою декларацією протягом 1095 днів з дня подання уточнюючого розрахунку.

Таким чином, платник податків при самостійному виявленні помилок у раніше поданій ним податковій декларації, звіті про використання доходів (прибутків) неприбуткової організації (крім обмежень, визначених ст. 50 ПКУ) (з урахуванням строку давності 1095 днів, а у разі проведення перевірки контрольованої операції відповідно до ст. 39 ПКУ - 2555 дня), зобов’язаний надіслати уточнюючий розрахунок до такої податкової декларації (звіту про використання доходів (прибутків) неприбуткової організації) за формою чинного на час подання уточнюючого розрахунку.

Відділ комунікацій

Головного управління ДФС у Тернопільській області

поділитися в соціальних мережахСхожі:

Методичні рекомендації щодо заповнення декларації
Декларація та з метою роз’яснення заповнення окремих позицій Декларації, забезпечення дотримання єдиного порядку заповнення Декларації,...

Методичні рекомендації щодо заповнення декларації
Декларація та з метою роз’яснення заповнення окремих позицій Декларації, забезпечення дотримання єдиного порядку заповнення Декларації,...

Методичні рекомендації щодо заповнення декларації
Декларація та з метою роз’яснення заповнення окремих позицій Декларації, забезпечення дотримання єдиного порядку заповнення Декларації,...

Типові питання та відповіді щодо заповнення декларації про майно,...
Декларація та з метою роз’яснення заповнення окремих позицій Декларації, забезпечення дотримання єдиного порядку заповнення Декларації,...

Закону №3206
Хоча більшість правил заповнення Декларації визначено примітками до неї, все ж виникають окремі питання, які потребують додаткових...

Безалкогольне пиво акцизним податком не оподатковується
Декларації акцизного податку та порядок її заповнення затверджено наказом Міністерства фінансів України від 23 січня 2015 року №14...

Закону України «Про засади запобігання І протидії корупції»
Декларація, зокрема для державних службовців, є заповнення Декларації. При цьому щоразу виникає ряд питань, з якими до юристів та...

Методичні рекомендації заповнення декларації
Районне управління юстиції надає методичні рекомендації та роз’яснення щодо заповнення декларації про майно, доходи, витрати І зобов’язання...

Книга обліку: робочий день підприємця „спрощенця” без доходів
Якщо фізична особа підприємець платник єдиного податку протягом робочого дня не отримував дохід, то заповнювати книгу обліку доходів...

План-конспект заповнення електронної декларації про доходи форма декларації складається з
Законом для подання тієї чи іншої декларації. Внесені відомості зберігаються як чернетка декларації. Заповнювати форму можна незалежно...

Витяг з Методичних рекомендації щодо заповнення декларації
Декларації, здійснюватиметься вказаним центральним органом виконавчої влади. Беручи до уваги, що вказане Національне агентство мало...

Методичні рекомендації щодо заповнення декларації про майно, доходи,...
Доходи, витрати І зобов'язання фінансового характеру (далі Декларація). Метою зазначених рекомендацій є сприяння у дотриманні єдиного...

Методичні рекомендації, що додаються
Про затвердження Методичних рекомендацій щодо організації та проведення камеральних перевірок податкової звітності платників податків,...

Методичні рекомендації, що додаються
Про затвердження Методичних рекомендацій щодо організації та проведення камеральних перевірок податкової звітності платників податків,...

Заява про державну реєстрацію припинення підприємницької діяльності...
Відомості про фізичну особу – підприємця, що містяться в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та...

Як в акцизній декларації заповнювати вартісні показники та курс гривні до євро
Дфсу в зір (категорія 116. 07) зазначає, що п. 7 розд. II порядку заповнення та подання декларації акцизного податку, затвердженого...

До Порядку віднесення страхувальників до класу професійного ризику...
Порядку віднесення страхувальників до класу професійного ризику виробництва з урахуванням виду їх економічної діяльності та проведення...

Приклад заповнення додатків до декларації акцизного податку до листа...
Зразок доповнення до декларації акцизного податку відповідно до пункту 46. 4 статті 46 глави 2 розділу II кодексуБаза даних захищена авторським правом © 2020
звернутися до адміністрації
blanki-ua.com.ua


Головна сторінка

Бланки резюме
Бланк довіреності
Бланк заяв
Заява зразок
Договір розірвання
Зразок позовної заяви
Заява на паспорт