|
Урок №2 Тема: Апаратне та програмне забезпечення комп’ютера. Типовий набір пристроїв персонального комп’ютера. Пристрої введення і виведення, периферійні пристрої. Види програмного забезпечення. Мета:
Обладнання: презентація «Урок 1», картки для гри «Відповідність», червоні та зелені картки для гри «Світлофор» Хід уроку
Відгадайте загадку: Помічник він на уроці, Вдома, в школі й на роботі, В ньому щось гуде, співає Та ще й оком нам моргає. Так, це – комп’ютер. Сучасні комп’ютери часто називають персональними комп’ютерами, тому надалі ми їх так і будемо називати ПК. Сьогодні ми з вами згадаємо з чого складається наш ПК. Гра «Відгадай» Визначте назви зображених на малюнку пристроїв комп’ютера та їх призначення. Назвіть пристрої, які входять до обов’язкового компоненту ПК. ![]() Які ще компоненти ПК ви знаєте? Гра «Відповідність» Перед вами пристрої ПК. Завдання: розділити на дві групи «Пристрої введення» та «Пристрої виведення». (запропоновані пристрої: монітор, клавіатура, миша, принтер, сканер, колонки, веб-камера, навушники, мікрофон).
Уявіть собі, що ви купили всі компоненти ПК, які необхідні для того, щоб він працював. Але, підключивши все, ви вмикаєте ПК, а він чомусь не працює. Як ви гадаєте, чому? Так ми з вами назвали апаратну частину нашого ПК, («тверда частина» - грубо кажучи «залізо») яка складається із з’єднаних між собою різноманітних пристроїв, які можна побачити і помацати. Існує ще й « м’яка частина», яка складається із програм, які роблять ПК працездатним. Пристрої апаратної частини ПК не можуть обробляти інформацію без програм його програмного забезпечення. Програмне забезпечення здійснює керування пристроями комп’ютера під час уведення, обробки, виведення і зберігання інформації, створює умови для роботи користувача на ПК тощо. Програмне забезпечення (ПЗ) – це набір різноманітних програм, які керують роботою ПК, підтримують діалог з користувачем, обробляють різноманітну інформацію, допомагають створювати нові програми. ПЗ ділиться на 4 види:
Повторення правил техніки безпеки Гра «Світлофор» Зараз я буду зачитувати речення, а ви повинні підняти зелену картку, якщо згодні, червону - якщо незгодні.
Робота з комп’ютером Робота з «Клавіатурним тренажером» Релаксація Учні виконують вправи з папки «Релаксація»
Кросворд ![]()
Скласти кросворд з теми «Правила ТБ» або «Апаратна та програмна частина ПК» Урок №3 Тема: Поняття: сигнали, повідомлення, дані, інформація, шум. Мета:
Хід уроку
«Інформативна розминка»
Ви щодня ходите до школи, дивитесь телевізор, читаєте книги, розмовляєте по телефону. Як ви гадаєте, що при цьому отримуєте? (інформацію) Що таке інформація? На сьогоднішньому уроці ми визначимо такі поняття як інформація, сигнали, повідомлення, дані та шум.
Слово «інформація» інтуїтивно цілком зрозуміле. Інформацію ми отримуємо з книжок, Інтернету, по телебаченню, телефону. Ми обмінюємося інформацією, зберігаємо її або забуваємо. Інформація є невід’ємною складовою світу довкола нас і нашої свідомості. Інформація – це відомості про об’єкти навколишнього світу, які сприймаються людиною, твариною, рослинним світом або спеціальними пристроями. Інформація передається за допомогою повідомлень та сигналів. Повідомлення можуть бути усними, письмовими, у вигляді малюнків, жестів, спеціальних знаків тощо. За допомогою повідомлень здійснюється обмін інформацією між людьми, між людьми і машинами, між машинами; обмін сигналами у тваринному і рослинному світі тощо. Повідомлення фіксуються у вигляді малюнка або тексту на скелі, папірусі, пергаменті. З виникненням писемності повідомлення стали передавати у вигляді рукописних і друкованих текстів: газет, журналів, книг. Пізніше для передавання повідомлень почали використовувати телефон і радіо. З розвитком цивілізації до відомостей про природу додавалася інформація про створені машини, прилади, технологічні процеси, наукові відкриття. Написані романи, повісті, вірші. Створені картини, скульптури, архітектурні ансамблі. Винайдено кіно і телебачення, супутниковий зв’язок, Інтернет і мобільний телефон… Інформація буває досить різноманітною і може призначатися як для живих організмів, так і для різних машин. Гра «Відгадай» Відгадайте, для кого, чи для чого подана ця інформація:
Придумайте свої приклади подання інформації чи сигналу. Повідомлення, яке не несе інформації, несе шум. Іншими словами, якщо повідомлення не підвищує інформованість об’єкта, то воно не несе інформацію. Наприклад, в кімнаті двоє: батько слухає новини з телевізора, син вголос вчить вірш. Син не сприймає новин з телевізора, і ця інформація для нього є шумом. Очевидно, що і батько старається зосередитися на новинах, а голос сина для нього теж є шумом. Коли ж почали передавати спортивні новини, син захотів почути результати останніх матчів з футболу, переключив свою увагу на телевізор, і для нього шум від телевізора перетворився в інформацію. І для батька голос сина з коментарем до чергової перемоги команди «Шахтар» перестав бути шумом. Шумом є повідомлення, сформульовані невідомою мовою або які містять невідомі терміни. Але для тих, хто розуміє цю мову або знає зміст цих термінів, це повідомлення є інформацією. Запитання до класу: Що спільного між книгою та дискетою? (призначення: зберігання даних) Що таке дані? Інформацію, подану у формі, зручній для обробляння, зберігання та передавання, називають даними. Якщо будь-які повідомлення зафіксувати, наприклад, у вигляді тексту, числа або зображення, вони стануть даними.
Опитування ланцюжком
Гра «Наведи приклад» Наведіть приклад інформації:
Гра «Крокодил» Група поділяється на пари. Партнер А задумує слово (записує його на окремій картці) і вербально (жестами, мімікою) повідомляє його партнеру В. Партнер В висуває версії загаданого слова, його завдання – відгадати слово (прийняти повідомлення). Завдання: обговорити багатоваріантність представлення повідомлень і важливість збігу інформації у відправника й у людини, що отримує інформацію.
Представити інформацію у будь-якому вигляді. Урок №4 Тема: Властивості інформації. Мета:
Обладнання: картки до гри «Зв’язок», презентація «урок 4», клавіатурний тренажер, картки до методу «Прес». Хід уроку
Гра «Зв’язок» Який зв’язок між повідомленням, сигналом, даними та інформацією? Домалюйте схему ![]()
Щоб інформація була потрібною, вона повинна мати певні властивості. Розгляньмо деякі з цих властивостей:
3) Закріплення вивченого матеріалу 1. Визначити, у якій фразі подано інформацію
2. Для кожного з інформаційних повідомлень опишіть ситуації, коли воно є корисним і некорисним, своєчасним і несвоєчасним, вірогідним і невірогідним, зрозумілим і незрозумілим, повним і неповним: - завтра контрольна з математики; - я зайняв перше місце в міжнародній олімпіаді; - 23х9=223.
Поясніть, яку властивість не використано у наведеному прикладі. Для цього використайте метод «прес», за допомогою якого можна навчитися стисло формулювати та висловлювати власну думку з дискусійного питання.
Записати по одному прикладу повної, достовірної, своєчасної, важливої та зрозумілої інформації. Урок №5 |
Складові комп’ютера (системний блок, пристрої введення (миша, клавіатура), зберігання (жорсткий магнітний диск, оптичний диск, флеш-пам’ять),... | Складові комп’ютера (системний блок, пристрої введення (миша, клавіатура), зберігання (жорсткий магнітний диск, оптичний диск, флеш-пам’ять),... | ||
Сьогодні прийнято користуватися термінами «комп’ютерна графіка» І «комп’ютерна анімація». Поняття «комп’ютерна графіка» об’єднує... | Правила поведінки І безпеки життєдіяльності в комп'ютерному класі. Підготовка комп’ютера до роботи. Коректне завершення роботи з... | ||
Ххі століття – це ера інформаційних технологій та комп’ютеризації суспільства. Саме в нашу епоху зросла потреба в висококваліфікованих... | Мета уроку: здійснити контроль за темою за допомогою комп’ютера; виховувати прагнення досягти високого результату | ||
Програмне забезпечення (далі – пз) bit eReport складається з комп’ютерної програми bit eReport та технічної документації, яка регламентує... | Актуальність теми. В умовах сучасного бізнесу жодна фірма, навіть найменша, не може обійтися без комп'ютера, принтера та іншої оргтехніки.... | ||
Машини обчислювальні та приладдя до них (монітори, комп’ютера, ноутбуки, принтера та приладдя до комп’ютерів) | «58. 29. 3 програмне забезпечення як завантажні файли (58. 29. 32-00. 00 Програмне забезпечення прикладне як завантажні файли; код... | ||
Питання швидше риторичне: зараз без комп'ютера, напевно, навіть філософи не пишуть свої праці. І все ж, для чого потрібен комп'ютер... | Щоб бути освіченою, сучасною людиною, необхідно багато читати, знати Інтернет тощо. Тому ми вирішили запропонувати нашим користувачам... | ||
Щоб бути освіченою, сучасною людиною, необхідно багато читати, знати Інтернет тощо. Тому ми вирішили запропонувати нашим користувачам... | Останнім часом в активному словнику педагога з’явився термін «мультимедійний урок». Ця педагогічна категорія є порівняно новою в... | ||
Навчальна – узагальнити І систематизувати уявлення учнів про можливості комп'ютера з обробки текстової інформації | Програмне забезпечення (далі – пз) bit eReport складається з комп’ютерної програми bit eReport та технічної документації, яка регламентує... | ||
Програмне забезпечення прикладне на фізичних носіях (програмне забезпечення в асортименті) | Програмне забезпечення прикладне на фізичних носіях (програмне забезпечення simatic в асортименті та програмний пакет WinCC) |
![]() Головна сторінка Бланки резюме Бланк довіреності Бланк заяв Заява зразок Договір розірвання Зразок позовної заяви Заява на паспорт |