Пошук по сайту

Головна сторінка   Бланки   Договори   Заповнення бланків   

На Тернопільщині з незаконного обігу вилучено підакцизних товарів на суму 100 тис грн

На Тернопільщині з незаконного обігу вилучено підакцизних товарів на суму 100 тис грн

Аванс як один із способів сплати митних платежів
При здійсненні митного оформлення товарів учасники зовнішньоекономічної діяльності, як правило, зобов’язані сплачувати митні платежі. Дані платежі можуть сплачуватись до або на день подання органу доходів і зборів митної декларації для митного оформлення.

Допускається і дострокова сплата митних платежів авансом. Особа, яка внесла такі платежі, повинна зробити розпорядження органу доходів і зборів про зарахування авансових коштів у рахунок сплати митних платежів.

З моменту такого розпорядження та початку виконання митних формальностей кошти авансових платежів у сумі, на яку зроблено розпорядження, не підлягають використанню на будь-які інші цілі. Після завершення митних формальностей дані кошти перераховуються органом доходів і зборів до державного бюджету. У разі відмови від завершення митних формальностей сума передоплати, на яку зроблено розпорядження, знову набуває статусу авансових платежів.

Суми авансових платежів, які перебувають на рахунку органу доходів і зборів без розпорядження про використання протягом 1095 днів з дня їх внесення, підлягають перерахуванню до державного бюджету. На вимогу платника орган доходів і зборів зобов'язаний надати йому письмову інформацію про використання коштів, внесених ним як авансові платежі, не пізніше 30 днів з дня отримання такої вимоги.

Нагадаємо, що авансовими платежами є грошові кошти, внесені за бажанням платника на рахунки органів доходів і зборів, як попередня сплата майбутніх митних платежів. Аванси вносяться у валюті України.
 Дана норма передбачена ст. 299 Митного кодексу України.
Надія Велещук головний державний інспектор

Бучацької ОДПІ ГУ Міндоходів у Тернопільській області
На Тернопільщині з незаконного обігу вилучено підакцизних товарів на суму 100 тис. грн
З метою протидії незаконному виробництву та реалізації підакцизних товарів територіальними органами Міністерства доходів і зборів України проводиться комплекс широкомасштабних заходів під умовною назвою «Акциз - 2014».

За результатами спецоперації, співробітники оперативного управління Головного управління Міндоходів у Тернопільській області в січні цього року вилучили з незаконного обігу підакцизних товарів на суму 100 тис. грн.

Зокрема, припинено злочинну діяльність осіб, які забезпечували функціонування підпільного цеху із виготовлення фальсифікованих алкогольних напоїв під торговими марками вітчизняних виробників. Вилучено більше 1000 літрів спирту, понад 270 літрів фальсифікату, підроблені марки акцизного податку.

Крім цього, як повідомив заступник начальника – начальник слідчого управління фінансових розслідувань Ігор Сторожук, у січні поточного року слідчим управлінням фінансових розслідувань ГУ Міндоходів в області з обвинувальним актом в прокуратуру Тернопільської області для подальшого скерування до суду направлено кримінальне провадження стосовно громадянина А., який звинувачується у придбанні, зберіганні та збуті незаконно виготовлених алкогольних напоїв і підроблених марок акцизного податку.

Заходи з протидії незаконному обігу підакцизних товарів тривають.
Надія Велещук головний державний інспектор

Бучацької ОДПІ ГУ Міндоходів у Тернопільській області

ЖКГ – нові правила оподаткування
Міндоходів звертає увагу на те, що з 1 січня 2014 року втратив свою тимчасову дію п. 13 підрозд. 4 розд. ХХ Податкового кодексу України.

Нагадаємо, що згідно з цим пунктом збільшення доходів житлово-комунальних підприємств від надання житлово-комунальних послуг здійснювалося за датою надходження коштів від споживачів. Відповідно, витрати на придбання товарів, робіт, послуг у собівартості реалізованих житлово-комунальних послуг визначалися в міру їх оплати.

Починаючи з 2014 року дохід та, відповідно, витрати від надання послуг і виконання робіт житлово-комунальними підприємствами визначаються у загальному порядку, за датою складання акта чи іншого документа, який підтверджує виконання робіт або надання послуг.
Надія Велещук головний державний інспектор

Бучацької ОДПІ ГУ Міндоходів у Тернопільській області
Не отримували доходу – не платіть ЄСВ
Фізичні особи-підприємці, які працюють на загальній системі оподаткування, не повинні сплачувати єдиний соціальний внесок за періоди, в яких не отримували дохід (прибуток), у разі наявності підтверджуючих документів.

Варто нагадати, що статтею 4 Закону України від 08.07.2010 р. №2464-VI «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» платниками єдиного внеску визначено фізичних осіб - підприємців, в тому числі тих, які обрали спрощену систему оподаткування, та членів сімей цих осіб, які беруть участь у провадженні ними підприємницької діяльності.

Відповідно до цього ж Закону єдиний внесок для фізичних осіб - підприємців (крім тих, які обрали спрощену систему оподаткування) встановлюється у розмірі 34,7 відсотка суми доходу (прибутку), отриманого від їх діяльності, що підлягає оподаткуванню податком на доходи фізичних осіб. При цьому сума єдиного внеску не може бути меншою за розмір мінімального єдиного внеску за кожну особу за місяць, у якому отримано дохід (прибуток).

Як повідомив начальник Головного управління Міндоходів у Тернопільській області Олександр Вітрук, у січні цього року платники Тернопільщини перерахували до бюджету майже 167 млн грн єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування.
Надія Велещук головний державний інспектор

Бучацької ОДПІ ГУ Міндоходів у Тернопільській області
Податковий облік ПДВ при викраденні основних засобів
Встановлення факту викрадення основних засобів, що підтверджується відповідно до законодавства, не призводить до нарахування платником податку податкових зобов’язань. Це не залежить від того чи встановлено винних осіб, заподіяних в крадіжці, та чи стягуються з таких осіб втрати.

Якщо платник податку при придбанні основних засобів, які були викрадені, скористався правом на податковий кредит, то у зв’язку з тим, що такі основні засоби неможливо використати в господарській діяльності, платник податку у податковому періоді, в якому встановлено факт їх викрадення, повинен здійснити нарахування податкових зобов’язань з ПДВ. Таке нарахування здійснюють виходячи з балансової (залишкової) вартості, що склалася станом на початок звітного (податкового) періоду, протягом якого здійснюються такі операції (у разі відсутності обліку необоротних активів - виходячи із звичайної ціни).

Надія Велещук головний державний інспектор

Бучацької ОДПІ ГУ Міндоходів у Тернопільській області
Про рідний край подбай – декларацію подай!
З 1 січня 2014 року розпочалася кампанія декларування доходів громадян, отриманих у 2013 році.

Оскільки сплата податків є громадянським обов’язком перед державою та суспільством, то у 2014 році декларацію про майновий стан і доходи обов’язково треба подати тим громадянам, які отримували протягом 2013 року доходи не від податкових агентів, іноземні доходи, доходи від здійснення операцій з інвестиційними активами, від надання майна в оренду фізичним особам, доходи у вигляді виграшів у гральних закладах, спадщини чи подарунків, інші доходи, які не були оподатковані протягом року за місцем виплати доходу, але не є звільненими від оподаткування.

Як повідомив начальник Головного управління Міндоходів у Тернопільській області Олександр Вітрук у січні цього року вже 481 громадянин області задекларував майже 14,5 млн грн минулорічних доходів.

Нагадаємо, що відзвітувати про свій майновий стан і доходи, отримані торік, слід до 1 травня 2014 року, а сплатити податок – до 1 серпня цього ж року.
Надія Велещук головний державний інспектор

Бучацької ОДПІ ГУ Міндоходів у Тернопільській області
Багатодітна сім’я за нерухомість не платить
Родина, в якій з’являється третя дитина, при наявності документів, що підтверджують статус багатодітної сім’ї та документів на дітей з такої сім’ї, починаючи з місяця набуття статусу багатодітної сім’ї не буде сплачувати податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, за умови перебування у власності такої сім’ї не більше одного житлового об’єкта. За період з 1 січня звітного року до початку того місяця, в якому було набуто статус багатодітної сім’ї, податок сплачується на загальних підставах.

Платник податку має право звернутися з письмовою заявою до контролюючого органу за місцем проживання (реєстрації) для проведення звірки даних, зокрема, щодо права на користування пільгою зі сплати податку.

Варто нагадати, що відповідно до Закону України від 26 червня 2001року № 2402-III «Про охорону дитинства» багатодітною є сім’я, що складається з батьків (або одного з батьків) і трьох та більше дітей.
Надія Велещук головний державний інспектор

Бучацької ОДПІ ГУ Міндоходів у Тернопільській області
Затверджено нову форму авансового звіту
Міністерство доходів і зборів України наказом від 24.12.2013 р. № 845 затвердило нову форму Звіту про використання коштів, виданих на відрядження або під звіт, а також Порядок складання зазначеного документа.

Нагадаємо, що Звіт складається платником податку (підзвітною особою), що отримала такі кошти на підприємствах всіх організаційно-правових форм або у самозайнятої особи. 

Наказ „Про затвердження форми Звіту про використання коштів, виданих на відрядження або під звіт, та Порядку його складання” зареєстровано в Мін'юсті від 20.01.2014 р. №104/24881 і набрав чинності з 04.02.2014 року.
Надія Велещук головний державний інспектор

Бучацької ОДПІ ГУ Міндоходів у Тернопільській області


Змінено алгоритм заповнення поля «Призначення платежу»
У процедурі заповнення платіжних документів на переказ коштів у разі сплати бюджетних платежів по-новому викладено алгоритм заповнення поля „Призначення платежу” у полі №3. Відповідно до раніше діючого Порядку, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 07.07.2012 р. №817, у ньому вказувалися реквізити лише в разі сплати зобов’язань за третіх осіб.

Відтепер в полі №3 вказується один з власних реквізитів платника податку, який здійснює перерахування:

- код ЄДРПОУ платника податку (повинен мати 8 цифр, якщо цифр менше 8, то зліва доповнюється нулями до 8 цифр). У разі здійснення юридичною особою сплати за відокремлений підрозділ друкується код за ЄДРПОУ відокремленого підрозділу, за який здійснюється така сплата;

- реєстраційний номер облікової картки платника податків – фізичної особи (завжди має 10 цифр) або серія та номер паспорта громадянина України (у разі відмови платника податків від одержання реєстраційного номера);

- реєстраційний (обліковий) номер платника податків, який присвоюється Міндоходів (завжди має 9 цифр).

Порядок заповнення документів на переказ у разі сплати (стягнення) податків, зборів, митних платежів, єдиного внеску, здійснення бюджетного відшкодування ПДВ, повернення помилково або надміру сплачених коштів затверджений наказом Міністерства доходів і зборів України від 22.10.2013 р. №609.

Надія Велещук головний державний інспектор

Бучацької ОДПІ ГУ Міндоходів у Тернопільській області
Коли втрачено статус платника податку на прибуток у зв’язку переходом

на єдиний податок
Податковим кодексом України передбачено, що юридична особа може самостійно обрати спрощену систему оподаткування. Для переходу суб’єкт господарювання подає до контролюючого органу реєстраційну заяву. Така заява подається не пізніше ніж за 15 календарних днів до початку наступного календарного кварталу. Здійснити перехід на спрощену систему оподаткування можна один раз протягом календарного року.

Для платників, які перейшли на сплату єдиного податку із сплати інших податків і зборів, перший податковий (звітний) період починається з першого числа місяця, що настає за наступним податковим (звітним) кварталом, у якому особу зареєстровано платником єдиного податку, і закінчується останнім календарним днем останнього місяця такого періоду.

Отже, платник податку на прибуток, у разі переходу на спрощену систему оподаткування в середині року, подає податкову декларацію з податку на прибуток за звітний період, що передує кварталу, з якого він переходить на спрощену систему оподаткування.

Така декларація подається у термін, передбачений для подання податкової звітності з податку на прибуток для квартальної звітності (40 календарних днів, наступних за останнім календарним днем звітного (податкового) періоду).

За словами першого заступника начальника Головного управління Міндоходів у Тернопільській області Марії Мельник, на обліку в органах Міндоходів області перебуває 2981 платник єдиного податку - юридична особа.

Надія Велещук головний державний інспектор

Бучацької ОДПІ ГУ Міндоходів у Тернопільській області

Коли нецільову благодійну допомогу треба декларувати
В разі отримання фізичною особою протягом 2013 року нецільової благодійної допомоги на загальну суму, що перевищує 1610,0 грн., за умови що податковим агентом не утримано та не перераховано податок на доходи фізичних осіб, то така фізична особа зобов’язана подати річну податкову декларацію про майновий стан і доходи та сплатити податок.

Нагадаємо, що з метою оподаткування благодійна допомога поділяється на цільову та нецільову. Цільовою є благодійна допомога, що надається під визначені умови та напрями її витрачання, а нецільовою вважається допомога, яка надається без встановлення таких умов або напрямів.

У разі отримання нецільової благодійної допомоги від благодійника-фізичної чи юридичної особи платник податку зобов’язаний подати річну податкову декларацію із зазначенням її суми, якщо загальна сума отриманої нецільової благодійної допомоги протягом звітного податкового року перевищує її граничний розмір, установлений абз. 1 пп.169.4.1 п.169.4 ст. 169 Податкового кодексу України. У 2013 році такий граничний розмір становив 1610 грн (1147 грн х 1,4).

Надія Велещук головний державний інспектор

Бучацької ОДПІ ГУ Міндоходів у Тернопільській області
Тернополяни заробили більше двох мільйонів гривень на продажу нерухомості
З початку року 23 громадянина області задекларували 2,13 млн грн доходів, отриманих від продажу (обміну) нерухомого майна. Про це повідомив начальник Головного управління Міндоходів у Тернопільській області Олександр Вітрук.

Варто нагадати, що дохід, отриманий від операцій з продажу не частіше одного разу на рік житлового будинку, квартири або їх частини, кімнати, садового (дачного) будинку, а також земельної ділянки, що не перевищує норми безоплатної передачі, та за умови перебування такого майна у власності платника податку понад три роки, не оподатковується податком на доходи фізичних осіб. Умова щодо перебування такого майна у власності платника податку понад три роки не розповсюджується на майно, отримане таким платником у спадщину.

При цьому, у разі продажу протягом звітного податкового року більш як одного з таких об’єктів нерухомості, або від продажу об’єкта нерухомості, не зазначеного в п. 172.1 ст. 172 Податкового кодексу, отриманих у спадщину, одержаний дохід буде оподатковуватися за ставкою 5% – для фізичних осіб-резидентів та за ставками 15% (17%) - для фізичних осіб-нерезидентів. У такому ж порядку оподатковується дохід від продажу (обміну) об’єкта незавершеного будівництва.

Надія Велещук головний державний інспектор

Бучацької ОДПІ ГУ Міндоходів у Тернопільській області

поділитися в соціальних мережахСхожі:

З початку року на Дніпропетровщині громадянами задекларовано майже 400 млн грн доходів
Міндоходів Дніпропетровської області у лютому 2014 року з незаконного обігу вилучено підакцизних товарів на загальну суму 1 млн....

Рішення від 26 липня 2017 року №410 V i І про виконання районного...
При плані 10856,8 тис грн надійшло 14863,7 тис грн доходів, що на 4006,9 тис грн більше, ніж було заплановано. В порівнянні з аналогічним...

Рішення від 25 жовтня 2017 року №461 VII про виконання районного...
При плані 24970,8 тис грн надійшло 27674,8 тис грн доходів, що на 2704,0 тис грн більше, ніж було заплановано. В порівнянні з аналогічним...

Податкова інформує
Роздрібний продаж підакцизних товарів додав місцевим бюджетам Мурованокуриловеччини понад 1386. 7 тис гривень надходжень

Станичани підтримали українську армію 1,8 мільйонами гривень
Станично-Луганській одпі, сплатили 1 млн. 840 тис грн військового збору. Свій вклад до держбюджету також зробили Біловодське та Міловське...

Рішення від 21 липня 2016 року №201 VII про виконання районного бюджету...
Виконані всі затверджені доходні джерела. Районний бюджет по доходам разом із трансфертами по загальному фонду виконаний на 99,7%....

Рішення від 20 травня 2016 року №117 VII про виконання районного...
Виконані всі затверджені доходні джерела. Районний бюджет по доходам разом із трансфертами по загальному фонду виконаний на 86%....

Конкурс «100 кращих товарів України»
Увага! З рекомендаціями для учасників всеукраїнського конкурсу якості продукції (товарів, робіт, послуг) – «100 кращих товарів україни»...

Конкурс «100 кращих товарів України»
Увага! З рекомендаціями для учасників всеукраїнського конкурсу якості продукції (товарів, робіт, послуг) – «100 кращих товарів україни»...

Барвінківська районна рада харківської області ІХ сесія VIІ скликання
Районний бюджет по доходам разом із трансфертами по загальному фонду виконаний на 102,2%. Затверджений план з урахуванням змін 111426,0...

На Харківщині громадяни вже задекларували 249 млн грн доходів
Саме таку суму доходів, отриманих у 2016 році, задекларували 2510 мешканців Слобожанщини від початку Кампанії декларування. При цьому...

Конкурс якості продукції (товарів, робіт, послуг) «100 кращих товарів україни»
Експерти

Угода між Урядом Російської Федерації та Кабінетом Міністрів України...

Управління контролю за обігом та оподаткуванням підакцизних товарів

Акцизний податок : роздрібний продаж нафтопродуктів
Такі платники підлягають обов'язковій реєстрації за місцезнаходженням пункту продажу підакцизних товарів. Реєстрація здійснюється...

Фіскальна служба в області застерігає від візитів фейкових перевіряючих
Загальна сума задекларованого доходу склала 4,7 млн грн. Задекларованого податку на доходи фізичних осіб до сплати 146,4 тис грн.,...

Імпортні та вітчизняні товари в наборі: код товару згідно з укт зед у податковій накладній
У податковій накладній в окремих рядках зазначаються обов’язкові реквізити, зокрема, код товару згідно з українським класифікатором...

Програма
Регіональний етап конкурсу "Кращі товари Волині" у рамках Всеукраїнського конкурсу якості продукції (товарів, робіт, послуг) "100...База даних захищена авторським правом © 2020
звернутися до адміністрації
blanki-ua.com.ua


Головна сторінка

Бланки резюме
Бланк довіреності
Бланк заяв
Заява зразок
Договір розірвання
Зразок позовної заяви
Заява на паспорт