Пошук по сайту

Головна сторінка   Бланки   Договори   Заповнення бланків   

Приємно відзначити, що серед переможців конкурсу «Краща торгова марка Поділля 2016» є підприємства Хмільницького та Літинського районів – сумлінні платники податків Хмільницької одпі

Приємно відзначити, що серед переможців конкурсу «Краща торгова марка Поділля 2016» є підприємства Хмільницького та Літинського районів – сумлінні платники податків Хмільницької одпі

Податкова сторінка від Хмільницької ОДПІ, 22.02.2016 р.

Продукція платників податківХмільницької ОДПІ – високоякісна та конкурентноспроможна

Нещодавно в експоцентрі Вінницької торгово-промислової палати під час відкриття виставки «Купуй Вінницьке». відбулося відзначення та нагородження переможців  9-го обласного конкурсу «Краща торгова марка Поділля-2016» .

У конкурсі взяли участь більше 60 підприємств з Вінницької, Хмельницької, Львівської, Житомирської, Київської та Харківської областей.

Приємно відзначити, що серед переможців конкурсу «Краща торгова марка Поділля - 2016» є підприємства Хмільницького та Літинського районів – сумлінні платники податків Хмільницької ОДПІ: ТОВ «Літинський м’ясокомбінат», ПрАТ «Літинський молочний завод», ТОВ «БОНУС-У»  ТОВ «Хмільницький завод СЗМ «Молочний Візит»

Хмільницька ОДПІ щиро вітає переможців конкурсу та зичить їх трудовим колективам подальших творчих успіхів у продовольчому забезпеченні громадян, своїх споживачів , а також у наповненні бюджетів усіх рівнів.

Хмільницька ОДПІ
У Вінниці ліквідували «конвертаційний центр»

В рамках розслідування кримінального провадження за ч.1 ст. 205 та ч.3 ст. 212 КК України (щодо фіктивного підприємництва та ухилення від сплати податків в особливо великих розмірах) співробітниками податкової міліції Головного управління ДФС у Вінницькій області спільно з працівниками УСБУ в області викрито та знешкоджено «конвертаційний центр». Використовуючи реквізити та банківські рахунки, зареєстровані на підставних осіб, зловмисники сприяли ухиленню від сплати податків в особливо великих розмірах підприємствам реального сектору економіки. Орієнтовний обіг проконвертованих коштів склав понад 35 мільйонів гривень.

В ході ліквідації «конвертаційного центру» одночасно проведено 5 обшуків за місцем знаходження «конвертцентру», в автомобілях і за місцем проживання фігурантів розслідування, під час яких вилучено готівкових коштів в сумі 210 тис. грн., печатки та чекові книжки фіктивних суб’єктів господарювання, документацію, що підтверджує незаконну фінансову господарську діяльність, комп’ютерну техніку, на якій зберігалася інформація про функціонування «конвертаційного центру». На банківських рахунках заблоковано близько 2,5 млн. грн. 

Наразі триває досудове розслідування, в ході якого встановлюється повне коло підприємств, які скористалися послугами «конвертаційного центру» для мінімізації податкових зобов’язань та умисного ухилення від сплати податків та коло осіб, задіяних у незаконній діяльності.

Головне управління ДФС у Вінницькій області

http://vin.sfs.gov.ua/media-ark/news-ark/236651.html

Щодо реєстрації платниками акцизного податку СГ, які реалізують пальне

Хмільницька ОДПІ інформує, що своїм листом від 10.02.2016 р. №2781/6/99-99-19-03-03-15     ДФС України  прокоментувала актуальні питання щодо реєстрації СГ , які здійснюють реалізацію пального, платниками акцизного податку, і зокрема повідомила таке:    

       З 01 січня 2016 року набрав чинності Закон України від 24 грудня 2015 року № 909-VIII „Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень у 2016 році” (далі – Закон № 909), яким розширено перелік платників акцизного податку.    

    Так, згідно з п.п. 212.1.15 п. 212.1 ст. 212 Кодексу платником акцизного податку є особа, яка реалізує пальне.    

    Реалізація пального для цілей розділу VI Кодексу – це будь-які операції з передачі (відпуску, відвантаження) пального на митній території України на підставі договорів купівлі-продажу, міни, поставки, дарування, комісії, доручення (в тому числі передача на комісійну/довірчу реалізацію), поруки, інших господарських та цивільно-правових договорів або за рішенням суду, іншого компетентного державного органу чи органу місцевого самоврядування за плату (компенсацію) або без такої, які передбачають перехід права власності або права розпорядження, а також передачу (відпуск, відвантаження) пального на підставі договорів про виробництво із сировини замовника. Не вважаються реалізацією пального операції з передачі (відпуску, відвантаження) пального на митній території України на підставі договорів зберігання. (п.п. 14.1.212 п. 14.1 ст. 14 Кодексу).        Відповідно до п.п. 212.3.4 п. 212.3 ст. 212 Кодексу особи, які здійснюватимуть реалізацію пального, підлягають обов'язковій реєстрації як платники податку контролюючими органами за місцезнаходженням юридичних осіб, місцем проживання фізичних осіб - підприємців до початку здійснення реалізації пального.    

   Отже, особи, які здійснюватимуть реалізацію пального в розумінні п.п. 14.1.212 п. 14.1 ст. 14 Кодексу, підлягають обов’язковій реєстрації як платники акцизного податку.    

    Реєстрація платника податку здійснюється на підставі подання особою не пізніше ніж за три робочі дні до початку здійснення реалізації пального заяви, форма якої затверджується центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної фінансової політики.    

   Порядок здійснення електронного адміністрування реалізації пального визначено ст. 232 Кодексу.   

     Статтею 231 Кодексу встановлено порядок складання акцизних накладних при реалізації пального та їх реєстрації у Єдиному реєстрі акцизних накладних.        Відповідно до п. 1 розділу II „Прикінцеві положення” Закону № 909 пункт 58 розділу I Закону № 909 (щодо доповнення Кодексу статтями 231 та 232) стосовно запровадження акцизних накладних при реалізації пального, Єдиного реєстру акцизних накладних та системи електронного адміністрування реалізації пального, набирає чинності з 01 березня 2016 року.        Отже, платники акцизного податку, які реалізують пальне, для роботи в системі електронного адміністрування пального мають бути зареєстровані в контролюючих органах не пізніше ніж за три робочі дні до початку здійснення реалізації пального згідно з п.п. 212.3.4 п. 212.3 ст. 212 Кодексу.    

   Разом з цим повідомляємо, що з метою забезпечення реалізації положень Кодексу, з урахуванням змін, внесених Законом № 909, ДФС розроблено проекти:    

   постанов Кабінету Міністрів України:    

    „Деякі питання електронного адміністрування реалізації пального”, якою передбачається затвердження Порядку електронного адміністрування реалізації пального, одним із елементів якого є Порядок реєстрації платників акцизного податку;  

      „Про затвердження Порядку ведення Єдиного реєстру акцизних накладних”;    

   наказів Міністерства фінансів України:  

      „Про затвердження форми заяви про реєстрацію платника акцизного податку з реалізації пального, акцизної накладної, розрахунку коригування акцизної накладної, заявки на поповнення (коригування) залишку пального,

Порядку заповнення акцизної накладної, розрахунку коригування акцизної накладної, заявки на поповнення залишку пального”;   

     „Про затвердження форми Акта інвентаризації залишку пального, Порядку заповнення та подання Акта інвентаризації залишку пального”.    

   З метою забезпечення ознайомлення та громадського обговорення вказані проекти регуляторних актів розміщено на офіційному порталі ДФС за такою адресою: „Головна – Діяльність – Регуляторна політика – Проекти регуляторних актів – 2016 рік”.

 


Новий порядок надіслання контролюючими органами податкових повідомлень-рішень платникам податків

Хмільницька ОДПІ інформує, що  в «Офіційному віснику України» N 11 від 16.02.2016 оприлюднено наказ Мінфіну №1204 від 28.12.2015 р. «Про затвердження Порядку надіслання контролюючими органами податкових повідомлень-рішень платникам податків», який зареєстровано в Мінюсті України 22.01.2016 р. за №124/28254.

 Визнано такими, що втратили чинність:

наказ Міністерства фінансів України від 28 листопада 2012 року № 1236 «Про затвердження Порядку направлення органами державної податкової служби податкових повідомлень-рішень платникам податків», зареєстрований у Міністерстві юстиції України 20 грудня 2012 року за № 2135/22447;

наказ Державної митної служби України від 11 травня 2006 року № 370 «Про затвердження Порядку підготовки та направлення митними органами податкових повідомлень платникам податків, установлення й експлуатації дощок податкових повідомлень та Порядку дій митних органів при несвоєчасному погашенні платниками податків податкових зобов’язань», зареєстрований у Міністерстві юстиції України 29 травня 2006 року за № 613/12487;

наказ Державної митної служби України від 02 листопада 2009 року № 1050 «Про вдосконалення порядку підготовки митними органами податкових повідомлень платникам податків та дій митних органів при несвоєчасному погашенні платниками податків податкових зобов’язань», зареєстрований у Міністерстві юстиції України 28 січня 2010 року за № 100/17395.

Наказ набрав чинності з дня його офіційного опублікування.

З текстом длокумента  можна ознайомитись на веб-порталі  Верховної Ради України за наступним посиланням: http://zakon3.rada.gov.ua/laws/show/z0124-16

Хмільницька ОДПІ

ПЛАТНИКАМ АКЦИЗНОГО ПОДАТКУ — СУБ’ЄКТАМ ГОСПОДАРЮВАННЯ РОЗДРІБНОЇ ТОРГІВЛІ ПАЛЬНИМ


Чи повинен суб’єкт господарювання реєструватись до 01.03.2016 платником акцизного податку, що реалізує пальне, у тому числі у разі його реєстрації платником акцизного податку з інших підстав (виробник або імпортер підакцизних товарів, суб’єкт господарювання роздрібної торгівлі тощо)?  

   З 01.01.2016 набрав чинності Закон України від 24 грудня 2015 року № 909-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень у 2016 році» (далі - Закон № 909), яким, зокрема:
     розширено перелік платників акцизного податку за рахунок включення осіб, які здійснюють реалізацію пального (п.п. 212.1.15 п. 212.1 ст. 212 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VІ зі змінами та доповненнями (далі – ПКУ)), та визначено порядок їх реєстрації контролюючими органами;
     визначено порядок здійснення електронного адміністрування реалізації пального (ст. 232 ПКУ) та порядок складання акцизних накладних при реалізації пального та їх реєстрації у Єдиному реєстрі акцизних накладних (ст. 231 ПКУ).
     Відповідно до п. 1 розділу II «Прикінцеві положення» Закону № 909 п. 58 розділу І Закону № 909 (щодо доповнення ПКУ ст.ст. 231, 232) стосовно запровадження акцизних накладних при реалізації пального, Єдиного реєстру акцизних накладних та системи електронного адміністрування реалізації пального, набирає чинності з 01.03.2016.
     При цьому згідно з п.п. 212.3.4 п. 212.3 ст. 212 ПКУ платники акцизного податку, які реалізують пальне, для роботи в системі електронного адміністрування пального мають бути зареєстровані в контролюючих органах не пізніше ніж за три робочі дні до початку здійснення реалізації пального.

Як при роздрібній реалізації пального у додатку 6 до декларації акцизного податку відображається база оподаткування та ставка акцизного податку?

     Згідно з п. 214.4 ст. 214 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VI зі змінами та доповненнями (далі – ПКУ) у разі обчислення акцизного податку із застосуванням специфічних ставок з підакцизних товарів (продукції) базою оподаткування є їх величина, визначена в одиницях виміру ваги, об’єму, кількості товару (продукції), об’єму циліндрів двигуна автомобіля або в інших натуральних показниках. 
     Відповідно до п.п. 215.3.10 п. 215.3 ст. 215 ПКУ для товарів, зазначених у п.п. 215.3.4 п. 215.3 ст. 215 ПКУ, реалізованих відповідно до п.п. 213.1.9 п. 213.1 ст. 213 ПКУ, ставка податку становить 0,042 євро за кожний літр реалізованого (відпущеного) товару.
     Абзацом другим п. 217.3 ст. 217 ПКУ визначено, що податок з товарів (продукції), реалізованих суб’єктами господарювання роздрібної торгівлі, на які встановлені ставки податку в іноземній валюті, сплачується у національній валюті і розраховується за офіційним курсом гривні до іноземної валюти, встановленим Національним банком України (далі – НБУ), що діє на двадцятий день місяця, що передує кварталу, в якому здійснюється реалізація товару (продукції), і залишається незмінним протягом звітного кварталу. Тобто для розрахунку акцизного податку з роздрібної торгівлі пальним у першому кварталі 2016 року слід застосовувати курс євро, встановлений НБУ на 20.12.2015. За даними НБУ на 20.12.2015 1є = 25,462988 грн., відповідно для першого кварталу 2016 року ставка акцизного податку у гривнях за один літр реалізованого (відпущеного) пального дорівнюватиме – 0,042 євро х 25,462988 грн.
     Враховуючи, що зазначені норми набрали чинності з 01.01.2016, а базовий податковий період для сплати податку відповідає календарному місяцю, обов’язок задекларувати та сплатити податкове зобов’язання за новими правилами виникає у платників починаючи з січня 2016 року. Тобто не пізніше 22 лютого поточного року платники акцизного податку - суб’єкти господарювання роздрібної торгівлі, які здійснюють реалізацію пального, повинні подати декларацію акцизного податку (далі – Декларація), в якій відобразити податкові зобов’язання, розраховані відповідно до обсягів реалізованого (відпущеного) пального за ставкою 0,042 євро за кожний літр реалізованого (відпущеного) пального. 
     З метою однакового підходу до обчислення податкового зобов’язання з роздрібного продажу пального (до запровадження нових форм звітності), ДФС рекомендовано використовувати наступну формулу розрахунку за кожним видом товару: 
     ПЗ = Vл х (0,042є х Кє), де 
     ПЗ - податкове зобов’язання з роздрібного продажу пального, що підлягає сплаті до бюджету, 
     Vл - об’єм реалізованого (відпущеного) пального у літрах,
     0,042є - ставка акцизного податку, встановлена п.п. 215.3.10 п. 215.3 ст. 215 ПКУ, 
     Кє - офіційний курс гривні до іноземної валюти (євро), встановлений НБУ, що діє на двадцятий день місяця, що передує кварталу, в якому здійснюється реалізація товару (продукції), і залишається незмінним протягом звітного кварталу. 
     До внесення відповідних змін до Декларації, затвердженої наказом Міністерства фінансів України від 23.01.2015 № 14, відповідно до п. 46.4 ст. 46 ПКУ платник має право разом з податковою декларацією подати доповнення до такої декларації, які складені за довільною формою, де відобразити розрахунок податкових зобов’язань шляхом описання, яким чином обчислено суми податкових зобов’язань. 
     Відомості щодо такого розрахунку слід відобразити у рядках додатку 9 до Декларації. Відомості про суми податкового зобов’язання по кожному рядку виду товару (палива) обов’язково повинні бути перенесені до відповідних рядків додатку 6 до Декларації з відповідним округленням до гривні без копійок за загальновстановленими правилами. 
     Отже, платник акцизного податку, що здійснює роздрібну торгівлю пальним, повинен заповнити Розділ Ґ Декларації та подати у її складі: 
     Додаток 6 (Додатки 6) до Декларації, в якому (яких) заповнити заголовну частину, зокрема, зазначивши у полі «Код КОАТУУ» обов’язковий реквізит код органу місцевого самоврядування за Класифікатором об’єктів адміністративно-територіального устрою України, що відповідає адміністративно-територіальній одиниці (одиницям), на якій (яких) здійснюється роздрібна торгівля пальним, та лише графу 7 «Сума податкового зобов’язання, що підлягає сплаті до бюджету» і підсумковий рядок «Усього»; 
     Додаток 9 до Декларації, в якому відобразити відомості щодо розрахунку суми акцизного податку з реалізації суб’єктами господарювання роздрібної торгівлі пального.
     Аналогічні роз’яснення, а також приклад заповнення додатків до Декларації, наведені у листі ДФС від 03.02.2016 № 3495/7/99-99-19-03-03-17.

Загальнодоступний інформаційно-довідковий ресурс ДФС України,

Категорія 116

http://zir.sfs.gov.ua/main/bz/view/?src=ques

Хмільницька ОДПІ

поділитися в соціальних мережахСхожі:

Податкова інформує Добропільська одпі гу міндоходів у Донецькій області...
За 9 місяців 2014 року платники податків м. Добропілля, Добропільського та Олександрівського районів наповнили бюджет держави більш...

Харківська одпі: Майже 3 млрд грн податків та зборів сплатили платники...
Такі цифри озвучив начальник Харківської одпі гу дфс у Харківській області Артур Праскурін

Платники Харківської одпі за січень сплатили до бюджетів понад 300...
Понад 57 мільйонів гривень єсв сплачено платниками Харківської одпі за січень 2017 року

Керівництво Дніпродзержинської одпі звертається до громадян та підприємців...
У 2016 році дніпродзержинською одпі зібрано 2 533 404,2 тис. Грн. Податків І зборів

Умови проведення конкурсу на зайняття вакантної посади державної...
Проведення конкурсу на зайняття вакантної посади державної служби категорії «В» державного інспектора відділу податків І зборів з...

На потреби армії платники Харківської одпі сплатили майже 9 млн гривень військового збору
Про це повідомив начальник Харківської одпі гу дфс у Харківській області Артур Праскурін

Понад 82 мільйони гривень податку на прибуток сплатили платники Харківської...
Такі цифри озвучив начальник Харківської одпі гу дфс у Харківській області Артур Праскурін

Криворізька південна одпі: За забруднення довкілля надійшло понад...
Понад 2000 млрд гривень з початку року сплачено платниками податків Криворізької південної одпі

Криворізька південна одпі гу дфс у Дніпропетровській області повідомляє
За 10 місяців 2016 року Криворізькою південною одпі зібрано понад 4 млрд грн податкових платежів та єсв

На зустрічі з платниками податків про діючий сервіс «Пульс»
На днях в приміщенні Вовчанської одпі відбулася зустріч начальника відділу реєстрації платників та електронних сервісів Мазаіхіної...

Немирівська районна державна адміністрація вінницької області
Провести 25 січня 2016 року на базі нвк №1 м. Немирова районний етап обласного конкурсу солістів – вокалістів та читців (далі Конкурс)...

Отримувач: Криворізька північна одпі гу дфс у Дніпропетровській області...
До уваги платників єдиного внеску Саксаганського, Довгинцівського та Софіївського районів!

Затверджено нову форму Звіту про використання доходів (прибутків) неприбуткової організації
Криворізька південна одпі нагадує платникам податків, що 9 серпня 2016 р останній день подання податкової декларації платника єдиного...

Майже 330 тисяч платників звернулися до Центрів обслуговування Харківської одпі за 2016 рік
«Cпрощенці» Харківської одпі сплатили до місцевих бюджетів майже 120 мільйонів гривень

Умови та порядок проведення другого (обласного) туру Всеукраїнського...
Про проведення в області у 2015/2016 навчальному році першого та другого турів Всеукраїнського конкурсу „Учитель року – 2016” у таких...

Схема друга
Від рейдерських захватів вже постраждали жителі Вільшанського, Маловисківського, Голованівського, Благовіщенського районів. Тому...

Платник податків, якого включено до Реєстру великих платників податків...
Державна фіскальна служба України наказом від 08. 09. 2015 №681 затвердила Реєстр великих платників податків на 2016 рік

20. 09. 2017 Платники Дніпропетровщини задекларували за 2016 рік...
В рамках кампанії декларування доходів, отриманих у 2016 році, є три важливі датиБаза даних захищена авторським правом © 2020
звернутися до адміністрації
blanki-ua.com.ua


Головна сторінка

Бланки резюме
Бланк довіреності
Бланк заяв
Заява зразок
Договір розірвання
Зразок позовної заяви
Заява на паспорт