Пошук по сайту

Головна сторінка   Бланки   Договори   Заповнення бланків   

До рішення 10 сесії Мукачівської міської ради 7- го скликання

До рішення 10 сесії Мукачівської міської ради 7- го скликання

Сторінка1/3
  1   2   3

УКРАЇНА

МУКАЧІВСЬКА МІСЬКА РАДА
10 сесія 7-го скликання


Р І Ш Е Н Н Я
31 березня 2016 р. Мукачево №178
Про затвердження Порядку

розміщення вивісок у місті Мукачево

З метою удосконалення порядку розміщення вивісок та забезпечення комплексного підходу до розміщення конструкцій на фасадах будівель у м. Мукачево, недопущення можливих пошкоджень пам’яток архітектури та історичного ареалу міста, керуючись ч. 5 ст. 60 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», Законом України «Про рекламу» від 11.07.03 р., № 1121 – ІV, Правилами благоустрою, забезпечення чистоти, порядку утримання і прибирання вуличних, дворових територій, парків, скверів м. Мукачево, затвердженими рішенням Мукачівської міської ради від 27.11.14р. № 1250 , враховуючи рекомендації постійних депутатських комісії з питань: житлово-комунального господарства, будівництва, архітектури та транспорту (протокол №5 від 24.03.2016 р.); законності, регламенту, депутатської етики, оборонної роботи та надзвичайних ситуацій (протокол №8 від 25.03.2016 р.), Мукачівська міська рада вирішила:

1.Затвердити «Порядок розміщення вивісок у місті Мукачево» (додаток 1).

2. Власникам (користувачам) вивісок привести свої вивіски у відповідність до вимог цього рішення в місячний термін.

3. Затвердити аналіз регуляторного впливу (додаток 2).

4. Оприлюднити рішення в місцевих засобах масової інформації (ММКП «Редакція газети «Мукачівська Ратуша») та мережі Інтернет www.mukachevo-rada.gov.ua.

5. Контроль за виконанням цього рішення покласти на начальника відділу благоустрою міста управління міського господарства (Рошко І.В.) та постійні депутатські комісії з питань: житлово-комунального господарства, будівництва, архітектури та транспорту; законності, регламенту, депутатської етики, оборонної роботи та надзвичайних ситуацій.
Міський голова А. Балога


Додаток 1

до рішення 10 сесії Мукачівської міської ради 7- го скликання

31.03.2016 №178

Порядок розміщення вивісок у місті Мукачево
1. ЗАГАЛЬНІ ПОЛОЖЕННЯ
1.1. Порядок розміщення вивісок у місті Мукачево (далі - Порядок) розроблений відповідно до законів України «Про рекламу», «Про охорону культурної спадщини», «Про місцеве самоврядування в Україні», «Про дозвільну систему у сфері господарської діяльності», «Про адміністративні послуги», та інших нормативно-правових актів.

1.2. Порядок розміщення вивісок у місті Мукачево (далі – Порядок) регулює правові відносини, що виникають між органом місцевого самоврядування та фізичними і юридичними особами у зв’язку із розміщенням вивісок на території міста Мукачево, встановлює процедуру та вимоги до розміщення вивісок.

1.3. Порядок розроблено з метою захисту майнових інтересів територіальної громади міста Мукачево, майнових інтересів юридичних та фізичних осіб, у власності (користуванні) яких перебувають місця розміщення вивісок, а також з метою покращення зовнішнього вигляду міста.

1.4. Дія цього Порядку поширюється на всі підприємства, установи та організації, незалежно від форм власності та підпорядкування, а також на всіх фізичних осіб, що здійснюють розміщення вивісок на території міста Мукачево.
2. ВИЗНАЧЕННЯ ТЕРМІНІВ

2.1. У цьому Порядку наведені нижче терміни вживаються у такому значенні:

- вивіска - елемент на будинку, будівлі або споруді з інформацією про зареєстроване найменування особи, знаки для товарів і послуг, що належать такій особі, вид її діяльності (якщо це не випливає із зареєстрованого найменування особи), час роботи, що розміщений на зовнішній поверхні будинку, будівлі або споруди не вище першого поверху або на поверсі, де розташовується власне чи надане у користування особі приміщення (крім, випадків, коли суб’єкту господарювання належить на праві власності або користування вся будівля або споруда), біля входу у таке приміщення, який не є рекламою.

- демонтаж інформаційної вивіски – комплекс заходів, які передбачають відокремлення інформаційної вивіски або таблички разом з основою від місця її розміщення та транспортування на спеціально відведену територію для подальшого зберігання.

- місце розташування вивіски – певна площа поверхні будинку (будівлі), споруди, на якій встановлюється вивіска.

- проект вивіски – документація, яка містить технічні та архітектурно-естетичні вирішення вивіски, місце її розташування з відповідною прив’язкою та фотографічний знімок об’єкта до розташування вивіски.

- технічний паспорт вивіски - документ, в якому фіксуються технічні, конструктивні та архітектурно-естетичні рішення вивіски, місце її розташування з відповідною архітектурною прив’язкою та фотографічний знімок об’єкта до розміщення вивіски.

- суб'єкт господарювання - зареєстрована в установленому законодавством порядку юридична особа незалежно від її організаційно-правової форми та форми власності, фізична особа - підприємець, яка має намір провадити або провадить господарську діяльність.

2.2. Терміни, що не визначені в цьому Порядку, вживаються у значенні, визначеному законодавством України.
3. ВИМОГИ ДО ВИВІСОК

3.1. Вимоги до розміщення вивісок (додаток 3)

3.1.1. Вивіска може розташовуватись:

- у вікнах, вітринах та прозорій частині вхідних дверей (з внутрішнього боку) із закриттям їх до 30%;

- біля входу в приміщення (в т.ч. у подвір’ї, на сходовій клітці тощо), яке займає суб’єкт господарювання, що встановлює вивіску;

- над вхідними дверима, над вітринами та над віконними прорізами;

- між віконними прорізами першого та другого поверхів, але не вище нижнього краю вікон другого поверху двох- чи багатоповерхового будинку (споруди), або на поверсі де знаходиться власне чи орендоване особою приміщення;

- в існуючих, спеціально передбачених для вивісок у проекті будинку площинах, нішах, картушах, приставних вітринах тощо;

- на огорожі та її вхідній (в’їзній) брамі, якщо суб’єкту господарювання на праві приватної власності належить вся будівля та вся земельна ділянка;

- на власній земельній ділянці у вигляді об’ємно-просторової пластики чи конструкції;

- якщо у будівлі знаходиться декілька власників (орендарів) приміщень, зовнішній вхід для яких є спільним, то їх вивіски на фасаді повинні розташовуватись на невеликих табличках однакового розміру та з однакового матеріалу виконання, розміщених праворуч чи ліворуч від входу (в’їзду) у будівлю (приміщення). Окрім того, їхні вивіски можуть бути розташовані безпосередньо біля дверей належних їм приміщень.
3.1.2. Забороняється розташовувати вивіски:

- із закриттям табличок з назвами вулиць, номерами будинків та іншою соціально-необхідною інформацією;

- у вигляді світлових табло та моніторів, біжучих стрічок, динамічною (пульсуючою) підсвіткою в межах історичного ареалу міста;

- із закриттям вікна, вітрини чи прозорої частини вхідних дверей площинами вивісок більше ніж 30%;

- із закриттям огорож балконів, архітектурного та скульптурного декору фасадів;

- на будинках (спорудах) – об’єктах незавершеного будівництва;

- розташування вивіски із порушеннями вимог вказаних в п. 3.1.1.
3.2. Архітектурно-естетичні вимоги:

Матеріали з яких використовуються вивіски, мають відповідати сучасним вимогам якості та дизайну (висока міцність, стійкість кольору, вогнестійкість, стійкість до умов зовнішнього середовища, несхильні до корозій).

Вітається виконання вивісок з природних матеріалів (метал, кераміка, смальта, цінні породи дерева, камінь, скло), а також у вигляді ковки, гравіювання, різьби, вітражу гнутого скла, емалі, розпису, мозаїки та ін.

Розміщення вивісок на фасадах будинків (споруд) повинно здійснюватися з урахуванням архітектурних, функціонально-планувальних, історико-культурних чинників;

Стиль вивіски ( колір, шрифт, матеріал ) мають бути гармонійними зі стилем фасаду на якому вона розміщується.

3.2.4. Розміри вивісок:

- повинні бути співмасштабними до архітектурного вирішення фасаду та його елементів.

- вивіски не повинні виходити за межі приміщення, у якому здійснює діяльність суб’єкт господарювання;

- вивіска повинна враховувати розмір та місце розташування раніше погоджених та встановлених на цьому ж будинку вивісок. Перевага надається комплексному підходу до проектування та розміщення кількох вивісок на одному фасаді.

3.2.5. Освітлення вивісок на кронштейнах може бути:

- зовнішнє, за допомогою ламп із монохромним світлом та спрямовуватися безпосередньо на вивіску;

- вмонтоване всередині вивіски (при цьому світяться лише літери чи зображення, фон залишається непрозорим та неосвітленим);

- вмонтовані на торці кронштейна (освітлюється від зовнішнього контуру);

- кабелі живлення світлових елементів, сигналізації та ін. повинні бути вмонтовані в короби, які пофарбовані в колір фасаду, або прикріплені таким чином, щоб бути непомітними для пішоходів;

- світлове оформлення вивіски не повинно засліплювати учасників дорожнього руху, а також не повинно освітлювати вікна житлових будинків.

3.3. Технічні вимоги:

- конструкція вивісок повинна забезпечувати міцність, стійкість, безпеку при експлуатації;

- світлове оформлення вивіски не має засліплювати учасників дорожнього руху, освітлювати вікна житлових будинків;

- світлові вивіски повинні вмикатися з настанням темноти, одночасно з вуличним освітленням;

- розміри вивісок мають бути співмаштабними до архітектурного вирішення фасаду та його елементів;

- повинні розміщуватися з дотриманням вимог техніки безпеки;

- вивіски не повинні створювати перешкоди для вільного пересування пішоходів;

- охайний та естетичний зовнішній вигляд вивіски.
3.4. Інформаційні вимоги:

- вивіска має містити інформацію про зареєстроване найменування особи, знаки для товарів і послуг ( якщо вони належать цій особі), вид її діяльності (якщо це не випливає із зареєстрованого найменування особи) та час роботи.

Перелік змісту інформації, що може міститися на вивісці є вичерпний.

- вказана інформація стосовно юридичної або фізичної особи повинна відповідати дійсності;

- у випадку, коли вивіска містить окрім вище зазначеної інформації заклики до придбання товару, перелік послуг чи товарів, ціну, або іншу інформацію, що призначена сформувати або підтримати обізнаність споживачів, то така спеціальна конструкція відповідно до ст.1 ЗУ «Про рекламу» визнається зовнішньою рекламою;

- текст вивіски має бути виконаний без мовних помилок;

- не вважаються вивісками конструкції, виконані у вигляді окремих елементів, що містять інформацію , яка повторюється (за виключенням вивісок, що розміщуються біля декількох входів до приміщення (території), де здійснюється господарська діяльність).
3.5. Мова вивісок:

- текст вивіски має бути виконаний українською мовою. Поряд з текстом викладеним українською мовою, може бути вміщено переклад іншою мовою;

- якщо міжнародним договором України, згода на обов’язковість якого надана Верховною Радою України, встановлені інші Порядок, ніж ті , що передбачені законодавством України про мови, застосовуються Порядок міжнародного договору;

- знаки для товарів та послуг, об’єктами яких є логотипи (словесні позначення), на які видано свідоцтво України на знаки для товарів і послуг, що охороняються на території України, згідно з її міжнародними договорами, можуть наводитися на вивісці як мовою оригіналу, так і державною мовою.
4. ПОРЯДОК РОЗМІЩЕННЯ ВИВІСОК

4.1. Розміщення вивісок у м. Мукачево здійснюється відповідно до вимог розділу 3 цього Порядку терміном на 3 роки.

4.2. Вивіска розміщується власниками (користувачами) відповідно до погодженого технічного паспорта (додаток 1).

4.3. Надання пакета документів для отримання технічного паспорта вивіски та заяви на реєстрацію технічного паспорта вивіски (додаток 2) здійснюється через Центр надання адміністративних послуг (далі – ЦНАП).

4.3.1. До заяви додаються:

- Копія виписки з Єдиного державного реєстру (2 екземпляри);

- Копія документа, що підтверджує право власності (користування) приміщенням у якому здійснюється діяльність;

- Письмова згода власника (уповноваженого ним органу) будівлі (споруди) на розміщення вивіски;

- Чіткий кольоровий знімок всього фасаду будівлі (споруди) на якому планується розміщення вивіски ( 2 екземпляри);

- Паспорт фасаду будівлі ( 2 екземпляри);

- Ескіз вивіски;

- Конструктивне рішення , завірене підписом і печаткою розробника, яке містить інформацію про основні габаритні розміри, вузли кріплення, застосовані матеріали, підключення до інженерних мереж, інші технічні характеристики та дотримання встановлених нормативних вимог ( 2 екземпляра);

- Свідоцтво про надання охорони в Україні власним товарним знакам, логотипам (у випадку їх використання на вивісці).

4.4. Заявник несе відповідальність за достовірність поданої інформації.

4.5. Погоджувальна частина технічного паспорту вивіски погоджується з:

- відділом архітектури та містобудуванням;

- управління міського господарства.

Робочий орган приймає рішення про розміщення вивіски чи про відмову.

У разі прийняття рішення про встановлення вивіски робочий орган протягом однієї доби (за винятком вихідних та святкових днів):

- повертає пакет документів наданий заявником до ЦНАП з дома примірниками погоджувальної частини;

- ЦНАП видає заявнику два примірники погоджувальної частини.

- Протягом строку 7 робочих днів, заявник оформлює обидва примірники погоджувальної частини та подає їх до ЦНАП. Адміністратор ЦНАП передає Погоджувальні частини робочому органу.

- Робочий орган протягом 3-х робочих днів готує технічний паспорт вивіски (у двох примірниках), та передає його до ЦНАП. Адміністратор ЦНАП передає один екземпляр договору заявнику, інший (підписаний заявником) Робочому органу.

4.6. У разі відмови в погоджені технічного паспорту вивіски заявнику надсилається вмотивована відповідь в терміни, передбачені чинним законодавством.

4.7. Заявнику може бути відмовлено в оформлені технічного паспорту у разі, якщо:

- Оформлення поданих документів не відповідає вимогам, що передбачені даним Порядком;

- У поданих документах виявлені недостовірні відомості.

4.8. У разі розміщення вивісок на пам’ятках історії та архітектури, або будинках (спорудах), що підлягають реконструкції або ремонту, суб’єкт господарювання зобов’язаний демонтувати вивіску на час проведення таких реконструкції чи ремонту за умови отримання суб’єктом господарювання

попереднього письмового повідомлення відповідних органів.
5. ДЕМОНТАЖ

5.1. Демонтажу згідно з цим Порядком підлягають:

5.1.1. Самовільно встановлені вивіски;

5.1.2. Вивіски, встановлені без дотримання вимог розділу 3 цього Порядку.

5.1.3. Вивіски, що створюють у разі їх неналежної експлуатації аварійні ситуації, загрозу життю або здоров’ю людей та/або заподіянню шкоди майну третіх осіб.

5.2. Демонтаж вивіски проводиться власником (користувачем) вивіски самостійно та за власний рахунок.

5.3. У випадках, визначених п. п. 5.1.1 та 5.1.2, демонтаж вивіски проводиться власником (користувачем) вивіски у термін, вказаний у вимозі Робочого органу.

5.4. Вимоги Робочого органу про проведення демонтажу вивіски оформлюються у письмовій формі та направляються власникові (користувачу) вивіски поштою рекомендованим листом або вручаються особисто. Контроль за виконанням вимог про демонтаж здійснює Уповноважений орган (ММКП „Муніципальна поліція”).

5.5. У разі виконання вимоги та проведення у встановлений термін демонтажу, власник (користувач) вивіски в обов’язковому порядку повідомляє про це Робочий орган та ММКП „Муніципальна поліція” у письмовій формі з долученням фотофіксації місця розміщення вивіски до і після демонтажу.

5.6. У разі не проведення власником (користувачем) демонтажу вивіски у зазначений у вимозі термін та відсутності повідомлення, Робочий орган протягом 5 (п’яти) робочих днів готує проект рішення виконавчого комітету Мукачівської міської ради про примусовий демонтаж, яким визначається перелік вивісок, що підлягають демонтажу, із зазначенням місця їх розташування і терміну проведення демонтажу.

5.7. У випадку, визначеному п. 5.1.2 Порядку, демонтаж вивісок може здійснюватись без попереднього надсилання вимоги про демонтаж.

5.7.1. При встановленні фактів неналежної експлуатації вивісок, що не відповідають вимогам розділу 3 даного Порядку Уповноваженим органом складається протокол про вчинення адміністративного правопорушення на власника (користувача) місця розташування вивіски.

5.8. Демонтаж вивіски проводить призначене наказом Робочого органу комунальне підприємство. Відшкодування витрат за проведення демонтажу покладається на власника (користувача) вивіски.

5.9. Про проведений демонтаж вивіски працівниками Уповноваженого органу та працівниками комунального підприємства складається та підписується акт проведення демонтажу вивіски. До акту додається в обов’язковому порядку фото фіксація місця розташування вивіски до і після демонтажу.

5.10. Акт проведення демонтажу складається у 4-х примірниках, один з яких залишається в Уповноваженого органу, другий передається Робочому органу, третій передається власнику (користувачу) демонтованої вивіски одразу після складання такого акта у випадку його присутності, четвертий передається комунальному підприємству.

5.11. У разі відсутності власника вивіски (користувача) або його відмови від підписання акта проведення демонтажу вивіски, третій примірник акта надсилається Уповноваженим органом поштою рекомендованим листом за місцезнаходженням власника (користувача) протягом 5 (п’яти) робочих днів з моменту проведення демонтажу.

5.12. Після проведення демонтажу складаються такі документи:

- акт виконаних робіт з демонтажу вивіски із зазначенням характеру робіт, що підписуються комунальним підприємством (замовником) та організацією або особою (виконавцем), які здійснили демонтаж;

- калькуляція вартості витрат за виконані роботи з демонтажу.

5.13. Компенсація витрат комунальному підприємству, який організовував або проводив самостійно демонтаж вивіски, покладається на власника (користувача) демонтованої вивіски на підставі виставленого рахунку та Акта виконаних робіт по демонтажу.

5.14. Власник (користувач) вивіски може повернути собі демонтовану вивіску після звернення до комунального підприємства на підставі таких документів:

- заяви на ім'я директора комунального підприємства про повернення демонтованої вивіски;

- документа, що підтверджує оплату витрат комунальному підприємству, пов'язаних з демонтажем вивіски, транспортуванням та їх зберіганням.

5.15. Облік і тимчасове зберігання демонтованих вивісок здійснюється у

встановленому порядку Робочим органом. Демонтована вивіска зберігається у спеціально відведених для цього місцях визначеними наказом. Демонтовані рекламні засоби зберігаються комунальним підприємством протягом 6 місяців з дати проведення демонтажу. Подальше розпорядження рекламними засобами, термін зберігання яких сплинув, здійснюється відповідно до вимог чинного законодавства.
  1   2   3

поділитися в соціальних мережахСхожі:

Порядок денний та регламент засідання 35-ї сесії VІI скликання Новодністровської міської ради
Про внесення змін та доповнень до Регламенту Новодністровської міської ради VIІ скликання

Порядок денний пленарного засідання 21 чергової сесії Зеленодольської...
...

Порядок денний пленарного засідання чергової 7 4 сесії Зеленодольської...
Про внесення змін до рішення Зеленодольської міської ради ві 30 січня 2015 року №930 Про бюджет Зеленодольської міської ради на 2015...

Порядок денний пленарного засідання чергової 13 сесії Зеленодольської...
Про внесення змін до складу постійних комісій Зеленодольської міської ради VII скликання

Порядок денний пленарного засідання 17 чергової сесії Зеленодольської...
Про внесення змін до рішення Зеленодольської міської ради від 24 грудня 2015 року №44 Про бюджет Зеленодольської міської ради на...

Порядок денний пленарного засідання чергової 71 сесії Зеленодольської...
Про внесення змін до рішення Зеленодольської міської ради від 30 січня 2015 року №930 «Про бюджет Зеленодольської міської ради на...

Порядок денний пленарного засідання чергової 71 сесії Зеленодольської...
Про внесення змін до рішення Зеленодольської міської ради від 30 січня 2015 року №930 «Про бюджет Зеленодольської міської ради на...

До рішення сьомої сесії
Відповідно до ст. 26 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», враховуючи рішення п’ятої сесії Крижопільської селищної...

Рішення №1 Про затвердження міської Програми «Інформатизація та комп’ютеризація...
Оприлюднення проектів рішень міської ради, які виносяться на затвердження 33-ої сесії VІІ скликання 22 червня 2017 року

Рішення 52 сесії 6 скликання Новокаховської міської ради від 12....
Відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України від 12. 03. 2003 року №305 та рішення виконавчого комітету Новокаховської міської...

Порядок денний пленарного засідання 26 сесії Зеленодольської міської...
Про внесення змін до рішення Зеленодольської міської ради від 20. 12. 16 року №347 «Про міський бюджет на 2017 рік»

Порядок денний пленарного засідання 26 чергової сесії Зеленодольської...
Про внесення змін до рішення Зеленодольської міської ради від 20. 12. 16 року №347 «Про міський бюджет на 2017 рік»

Рішення набирає чинності від 1 січня 2017 року та підлягає оприлюдненню...
Про внесення змін до рішення сімдесят п’ятої сесії Нетішинської міської ради VІ скликання від 07 липня 2015 року №75/1852 «Про місцеві...

Протокол двадцять шостої сесії Знам`янської міської ради сьомого...
Вела протокол: Шведченко Ірина Вікторівна – оператор комп’ютерного набору відділу забезпечення діяльності міської ради

Звіт про роботу Новодністровської міської ради за 2016-і півріччя...
Оприлюднення проектів рішень міської ради, які виносяться на затвердження 36-ої сесії VІІ скликання 31 серпня 2017 року

Звіт про роботу Новодністровської міської ради за 2016-і півріччя...
Оприлюднення проектів рішень міської ради, які виносяться на затвердження 34-ої сесії VІІ скликання 27 липня 2017 року

Звіт про роботу Новодністровської міської ради за 2016-і півріччя...
Оприлюднення проектів рішень міської ради, які виносяться на затвердження 36-ої сесії VІІ скликання 31 серпня 2017 року

Правила внутрішнього трудового розпорядку працівників Снігурівської міської ради
України, Законів України «Про службу в органах місцевого самоврядування», «Про місцеве самоврядування в Україні», Положення про виконавчий...База даних захищена авторським правом © 2020
звернутися до адміністрації
blanki-ua.com.ua


Головна сторінка

Бланки резюме
Бланк довіреності
Бланк заяв
Заява зразок
Договір розірвання
Зразок позовної заяви
Заява на паспорт